Strana 9 od 63 PrvaPrva ... 78910111959 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #81
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    grazer, nikako ti ne preporučujem da unapred rezervišeš smeštaj na jahorini jer nije sigurno da će snega biti u tom periodu. najsigurnije je da pratiš vremensku prognozu i kad padne veliki sneg kreni. sistem za veštačko osnežavanje postoji samo na prači i malom delu ogorjelice, jezero je malo tako da nema dovoljno vode. sve ostale staze su neosnežene i to je problem. uz to, prača je relativno nisko. ove godine je baš puno urađeno i iskreno se nadam da će se dogodine osnežiti cela planina.

    sinisha, olimpijski centar jahorina je pre 5 godina imao na raspolaganju velike pare i trebalo je tada sve da se završi. pare je obezbedila vlast tako da ne stoji tvoja konstatacija. gondola je privatni projekat i nema veze sa olimpijskim centrom jahorina.

  2. #82
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Dobio sam jednu interesantnu informaciju u jednoj BL agenciji kada sam hteo da bukiram smestaj na Jahorini. Naime, njihov savet je da preskocim Jahorinu u januaru posto se ocekuje jako topal januar i da nece biti snega na jahorini. Zna li neko ista vise o potencijalnoj vremenskoj prognozi za jahorinu u januaru?
    He, čuj turistička agencija unapred mesec dana zna kakvo će vreme da bude, pa ne savetuje tu destinaciju nego neku drugu. Ovo me uveselilo.

    Odeš da uplatiš letovanje u Grčkoj, a oni ti kažu "previđaju kišu u tom terminu, bolje idite u Španiju".

  3. #83
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    sinisha, olimpijski centar jahorina je pre 5 godina imao na raspolaganju velike pare i trebalo je tada sve da se završi. pare je obezbedila vlast tako da ne stoji tvoja konstatacija. gondola je privatni projekat i nema veze sa olimpijskim centrom jahorina.
    Politika je klizava tema, koliko sam razumeo ljude sa Jahorine, predstavnik te vlasti tada na poziciji upravnika OC je i uprskao sve. Veštačko osnežavanje je amaterski smuljano, a novac je volšebno ispario... Ovaj put su uzeli upravu sa iskustvom, pa rezultat ne bi trebao da izostane.

    No, da se vratim na skijaške teme, Jahorina bez sumnje od sledeće sezone dobija moderan sistem za veštačko osnežavanje, jer sistem je kupljen.
    Čak i ove sezone ima opipljivih poboljšanja. Nesreća je što su kasno krenuli u rekonstrukciju, pa je sigurno da će na svim mestima gde su buldožeri radili biti više kamenja nego što treba.

    Za gondolu, ako sam dobro razumeo u pitanju je pratnerstvo privatnika i države, naravno mutno kao i sve kod nas. Jer ne može privatnik tek tako da proseče milione evra vrednosti šume od Pala do Jahorine. Zašto je projekat stao na pola, to ne znam. Ali je logično da se dovrši pogotovo kada gondola ovih dana postaje operativna u delu trase. A ima veliki kapcitet sa kabinama za 10 putnika...

  4. #84
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Politika je klizava tema, koliko sam razumeo ljude sa Jahorine, predstavnik te vlasti tada na poziciji upravnika OC je i uprskao sve. Veštačko osnežavanje je amaterski smuljano, a novac je volšebno ispario...
    ...
    Za gondolu, ako sam dobro razumeo u pitanju je pratnerstvo privatnika i države, naravno mutno kao i sve kod nas. Jer ne može privatnik tek tako da proseče milione evra vrednosti šume od Pala do Jahorine. Zašto je projekat stao na pola, to ne znam. Ali je logično da se dovrši pogotovo kada gondola ovih dana postaje operativna u delu trase. A ima veliki kapcitet sa kabinama za 10 putnika...
    Možda je plan da se radovi kompletiraju, OC ode u stečaj i privatnik uspješnom privatizacijom riješi problem, na opštu radost uključenih u proces. Nadam se da me osjećaj za filing vara.

  5. #85
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Upravljanje skijalištima uopšte nije isplativ biznis sam po sebi. Ako neki privatnik ima ideju da preuzme vertikalni transport od OC Jahorine ne zna matematiku...

    Ukupan dobitak od skijališta je velik (zbog poreza, taksi, smeštaja, ugostiteljskih sadržaja, parkinga, ski škola, prodaje i iznajmljivanja opreme, prodaja nekretnina itd.) ali sam biznis vertikalnog transporta je rupa bez dna.

    Imao sam prilike da razgovaram sa (stranim) akcionarima skijališta koji decenijama nijednom nisu dobili dividende - a skijališta su veoma uspešna. Akcionari su sa druge strane vlasnici već pobrojanih aktivnosti preko kojih ubiraju veliku zaradu. Cilj skijališta je da ceo višak novca investiraju nazad da bi bila uvek u koraku sa konkurencijom.

  6. #86

    Podrazumevano

    Upravo tako, još ako se na sve to pripiše i dug od 21 mil KM

  7. #87

  8. #88

    Podrazumevano ВЕЋИ И ПРИХОДИ И УШТЕДА

    За само 100 дана изграђене су нове пазе и везни путеви од 25 километара, уређено је 6.222 метара стаза по ФИС стандардима и постављено 530 метара ветроупава.Утокујеизградњатри нова паркинг-простора, као и два ски-вртиђа за најмлађе. Опварили смо уштеде у износу веђем од 15 милиона конвертибилних марака, а приходи су нам за готово 45 одпо веђи у односу на прошлу годину - рекао је Дејан Љевнајиђ, директор Олимпијског центра Јахорина, представљајуђи резултате 100 дана рада новог менаџмента овог центра. Тим поводом озваничена је сарадња са компанијом "Стар импорт", која је генерални дистрибутер возила "Мерцедес-Бенца" у Босни и Херцеговини. Најављен је програм за отварање зимске сезоне

  9. #89
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    25 km novih staza i veznih puteva? 25000 metara? Koja metoda mjerenja je korištena?

  10. #90
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    25 km novih staza i veznih puteva? 25000 metara? Koja metoda mjerenja je korištena?
    Isto kao sto Kopaonik ima 55km

    Ma svi koriste onu krivudavu teoriju koja verovatno produzuje 50%. Vise volim americki princip, gde kazu koja je ukupna povrsina pista, tu nema levo/desno

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •