Strana 585 od 692 PrvaPrva ... 85485535575583584585586587595635685 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.841 do 5.850 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5841
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    A koje bi skije uzeo Sinu

  2. #5842
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Gde ima igraonica sve na Kopaoniku i jel ima neki restoran sa igraonicom ? Mislim da je bila neka prica za neki restoran pre par godina ali ne mogu da se setim pa reko da pitam.

  3. #5843
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Znam da je iznad Salaša (u konacima) postojala igraonica. Prijatelji su ostavljali decu u igraonici u hotelu Angela i zadovoljni su.

    Inače u restoranu Salaš (Piknik) ima ograđen deo gde se deca igraju.

  4. #5844
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    U Grandu znam da ima i valjda u Club A. Nama je vise da mozemo na mozemo na miru da jedemo .

  5. #5845
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ako se ne varam, pre koju godinu je negde demontiran dvosed koji je prozveden od strane borskog rudnika. Tako da to i nije neka velika nauka, ali kao i u svemu na tržištu su opstali samo oni koji su najjači. Edit: Evo sad sam našao, to je dvosed Duboka II, premešten na Besnu kobilu ali nije postavljen. Proizvođač: FOD Bor.
    Stara Duboka II i stari Krčmar su bili iz Bora. Ako se ne varam BR1, BR2, Sunčana dolina dvosed, kao i stari dvosed Karaman greben su Pomini. KG je sada na Divčibarama i vidim da se ekipa koja vodi i održava tu stazu baš trudi da sve funkcioniše, tako da su sigurno radili remont i održavanje žice. Mislim da je i Prača na Jahorini identična bila. Inače, ovih žica ima itekako u pogonu po belom svetu... na nekima sam se i vozio... npr dvosed koji ide na Peyniere u Varsu koji još uvek radi. Čak sam se pre par godina u Sestriereu vozio novim dvosedom, ali se ne sećam koji je bio proizvođač. Tako da mi je priča o nedostatku delova za remont malo šuplja. Neko je verovatno izračunao da im se ne isplati da se cimaju oko toga, a moguće da je i lobiranje nekih doprinelo. U svakom slučaju to za Kopaonik nije novost. Tamo je večita borba bila između opština Brus i Raška još iz vremena kada je žičarama upravljao Genex, a BR je uvek bila u drugom (trećem) planu. Sad lobiraju neki drugi samo.

  6. #5846
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Po mom mišljenju remont Belih Reka je bacanje para. Uložiti ne mala sredstva u nešto što i dalje neće skoro niko koristiti..

    Da bi Bele Reke funkcionisale neophodno je uređenje staza (i pravljenje novih, pogotovo u delu BR2) i veštačko osnežavanje. I to sve treba uraditi zajedno sa izgradnjom gondole.

    Priče da će 6sedi ili 8smosedi biti jeftinije rešenje su po meni prazne priče, kada znamo da se za "ugradnju" odvoji najviše para. Takođe je naj_korisnije_ da gondola posle vrha Mali Karaman/Gvozdac izađe kod Vojske kao što je prvobitno planirano.

    Ako bi gondola prevozila "putnike" do centra mogla bi se koristiti i u obrnutom smeru da se skijaši iz centra prebacuju na MK/Gvozdac pa dalje ka Gobeljama i time značajno rasteretile žice u Dolini Sportova.

    A leti, zamislite npr. downhill stazu do Brzeća, ili mountain kart, ili ...

  7. #5847
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    44
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Restoran koji ima ograđenu igraonicu za decu ima samo Salaš (koliko ja znam), ali nema čuvanja dece. Ima igraonica i nazovi igraonica po hotelima, većinom samo za goste tih objekata.

  8. #5848
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Update sa Kopa.
    Stigli nas tri familije iz Titograda u Rtanj u nedjelju. Znaci familijarno skijanje u tzv.crnogorskoj nedjelji. Pola Crne Gore je ovdje☺.
    Ponedjeljak citav dan sa snijegom, na vrhovima gusta magla. Danas je vec bilo bolje, doduse skoro stalno oblacno ali je bilo i stidljivog sunca. Posle 13h se pocela magla navlaviti, vjetar je pojacavao, pa se vec oko 15h na vrhovima nije moglo ni sekunda zadrzavati. Guzve ima na glavnim stazama, najvise guzve na KG. Uspio sam jednom sam odskijati crnu duboku, ostalo sve s klincima, mučenik pravi
    Sjutra posle podne opet najavljuju malo snijega, onda cetvrtak i petak bi trebali biti dobri.
    Par sličica...

    Elderly

  9. #5849
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Zdravo da li moze iz Olge Dedijer ski in - ski out sa suncane doline ... Nekad je moglo ali sad ne znam gradilo se .

    Pozz Miki

  10. #5850
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nije se gradilo u tom delu, i dalje je tu samo Olga Dedijer i sada se renovira Putnik..

    Trebalo bi da ima dovoljno snega da može ski in/out.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 13 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 13)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •