Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 51 do 59 od 59

Tema: Prvi put u Francuskoj , Saveti .

  1. #51
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Posle obiđenih desetak skijališta u FR, mogu samo da kažem da je kategorizacija staza u Francuskoj čudna. Negde su staze plave, a imaju strme deonice, negde je realno zelena staza (vezni put) obeležena crveno zbog nekih uskih deonica, nedge je uzet prosek nagiba staze pa su je tako obojili, negde su crno obeležene staze koje su realno crvene... ali se ne sređuju.... itd...

    Pravilo je da nema pravila.

  2. #52
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne znam. Ja sam se na označavanje staza u Francuskoj navikao i sad mi je sasvim logično, čak mislim da i nije različito nego u drugim zemljama.

    U suštini, najvažnije je da su plave staze odgovarajuće označene, da bi slabiji skijaši bili što bezbedniji i kada isplaniraju određenu rutu da nema neprijatnih iznenađenja.

  3. #53
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Hehe ja ti navedoh primer neprijatnog iznenadjenja na plavoj stazi

  4. #54
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Znam bar tri plave sa postrmim deonicama.....onako iz glave....

  5. #55
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja znam ovu jednu koje se dobro secam jer plava, krenu ljudi sa decom i tu kad dodju kuknjava... Em prestrmo em zaledjeno, jesto to mozda 100 metara ali tih sto metara gore se napravi guzva, jedva prodjes... Jos sve to zastrasuje ograda na desnoj ivici staze a iza ograde provalija...

  6. #56
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    E sad ste mi stvarno dosadili...

    U FR sam prošao 3D, Izolu, Oron, L2A, Tinj, Val d'Izer i AdH, neke i po više puta i jedina plava staza za koju mi se učinilo da nije plava nego laganija crvena je staza Santon u Val d'Izeru. Pretpostavljam da su tu malo nategli zbog toga što inače sa tog dela skijališta ne bi bio moguć dolazak skijama do samog mesta, a Francuzi drže do toga da sve delove skijališta, ako je ikako moguće, povežu tako da svako može da dođe do njih.

  7. #57
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    A kako li se u svemu tome snalaze daltonisti...?

  8. #58
    d(-_-)b dybbuk avatar
    Datum registracije
    04.12.2013
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Lib-Tech TRS 2015
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Ne znam koliko ima aktivnih bordera na forumu, ali me zanima koje odrediste je da kazemo "border friendly", gde ima solidnog powdera za voznju off piste, koji centri imaju dobre snowboard parkove.

    Nesto sam gledao online, Tignes navodno ima ok parkove, stim sto je sve to rekla kazala po forumima, interesuju me licna iskustva.

    Sledece godine definitivno planiram francusku, uglavnom mi posao ne dozvoljava zimi da se odvucem dalje od srbije.
    Lib Tech TRS 159 / Burton Cartel / Burton Ion

  9. #59
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dybbuk Pogledati poruku
    Ne znam koliko ima aktivnih bordera na forumu, ali me zanima koje odrediste je da kazemo "border friendly", gde ima solidnog powdera za voznju off piste, koji centri imaju dobre snowboard parkove.

    Nesto sam gledao online, Tignes navodno ima ok parkove, stim sto je sve to rekla kazala po forumima, interesuju me licna iskustva.

    Sledece godine definitivno planiram francusku, uglavnom mi posao ne dozvoljava zimi da se odvucem dalje od srbije.
    Pa u Tinju (i Val Dizeru) imaš sve što ti treba, jedino što su parkovi povremeno zatvoreni zbog nekih takmičenja. I moraš čekati da napada sneg za vožnju van piste, naravno. Možeš pratiti informacije o snegu i prognozi kao i dešavanja na tignes.net

    Nisam border, skijaš sam ali sam video i slušao utiske bordera (sinoć se vratih).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •