Strana 16 od 20 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 202

Tema: Kupovina skija

Hibridni pregled

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Pa jeftinije kod vas nego kod nas sa popustom za vreme testa, koji nije baš mali.
    http://atomic.ba/index.php?route=pro...product_id=775

    Biće X5, imam spisak opreme koji mi je poslao kolega iz BS, ne bih ga kačio, jer sam ga dobio u prepisci mejlom.

    Hvala na savetu, poz

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2017
    Godina
    46
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Ok, hvala na odgovoru.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ja mislim da mnogo zavisi od toga kako ko voli da skija. Ja recimo mnogo vise volim krace zavoje i sporije skijanje sto se vidi i po skiji koju vozim tako da bi ja cak i nekom srednjem skijasu uvek pre preporucio SL skiju sto ovaj head sa radijusom 12.8 i jeste. Ali zato sto ja gledam sta ja volim i sta mi prija.

    Ako mene pitas ovako po karakteristikama mi deluje dobra skija. Nisam je probao mada sumnjam da je bitno drugacija od mog head iSL koji ne bi menjao ni za sta ako pricamo o skijama za stazu.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Ne treba niko da se ljuti. Ovo je forum i svako iznosi svoja zapažanja i mišljenja. I svi možemo da da imamo pogrešno mišljenje o bilo čemu. Činjenica da je neko na skijaškom forumu i traži mišljenje govori da mu je stalo da izabere odgovarajuće, a ne "najbolje" tj. šminkerske skije.

    Kao što Marbik reče, svako treba da traži šta više voli i šta mu prija. Težište je na glagolu "traži" koji je u bliskom srodstvu sa pojmom "poređenje" koji se pri izboru skija svodi na probavanje što više različitih skija (različiti modeli i različite dužine za isti model). Mnogi skijaši su zadovoljni svojim skijama iz prostog razloga što nisu probali druge modele i/ili dužine.

    Svi smo različiti i puno je faktora koji utiču na svakog pojedinca i njegov izbor. Jedan od bitnih elemenata su skijališta na kojima se pretežno skija, odnosno širina/konfiguracija staza i kvalitet uređivanja istih. Ako se skija isključivo npr. na Jahorini, tada više smisla ima uzeti kraću skiju sa malim radijusom. Ko planira uglavnom ići u Francusku, ako je dobar skijaš, sigurno je razmatrao skiju ne užu od 90 mm i ne kraću od 180 cm.

    I visina skijaša direktno utiče na način skijanja. Dvometraš i da hoće, ne može da izvodi sitno vijuganje na način kako to izvodi neko sa mnogo kraćim nogama (https://www.skijanje.hr/hr/skijanje/...php?a=1&b=3985). Gola fizika. Tako npr. mojim 202 cm visine više odgovara ova skija:
    Amphibio16.jpg

    od ove:
    SLX.jpg

    Da, želim pokazati da sam testirao modele za narednu sezonu. Godinama sam tražio one prave za sebe i u međuvremenu sam ih pronašao. Sada skije testiram iz gole znatiželje.

    @Moca, pogledaj šta sam svojevremeno drobio o pancericama ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...ele-pancerice/ i ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...cih-pancerica/.

    P.S. Da se primjetiti da na najnovijem SLX-u nema više Amphibio lijevo-desno fazona. A ni Waveflex valova i talasa. A opet je skija vrhunska. Marketing je čudo.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    P.S. Da se primjetiti da na najnovijem SLX-u nema više Amphibio lijevo-desno fazona. A ni Waveflex valova i talasa. A opet je skija vrhunska. Marketing je čudo.
    Neizmjerno me raduje što su izbacili tu za*ebanciji sa lijevom i desnom skijom.
    Mene su upravo time i otjerali sa svojih modela (mada znam dosta ljudi koji su baš zbog toga i kupili Amphibio modele).

    Sada, ne vjerujem da ću se više lako vratiti na Elan.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Nisam imao prilike da probam novi Amphibio, ali drug s kojim skijam i u cije misljenje verujem jeste (probao je 16TI2) i kaze da skija kida.
    Jedva cekam da ga probam u aprilu (cisto znatizelje radi, sto rece @Stekan, jer sam tek pre koji dan kupio strava skiju u toj klasi koja takodje kida, pa da ih uporedim)

    Kako se tebi ucinila, Stekane?

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    16 Ti2 sam od prvog zavoja vozio 100% kao da smo stari poznanici. U stvari, i jesmo. Jednu cijelu sezonu sam vozio Speedwave 14, a to su u suštini skoro identične skije. Iznenadio sam se koliko je kratak uvijeni dio vrha i repa (Amphibio). Smiješna mi je priča "sa jedne strane rocker, a sa druge camber". Pure gimmick. Ako zanemarim taj marketinški detalj koji te tjera da uvijek ista skija bude lijeva ili desna, skija je vrh vrhova.

    16-ka mi je legla mnogo bolje od SLX-a iako su obe skije vrh. SLX jednostavno vuče u zavoj više nego ja volim (tačnije: ne ja, već moje mlađahne noge).


  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Smiješna mi je priča "sa jedne strane rocker, a sa druge camber". Pure gimmick. Ako zanemarim taj marketinški detalj koji te tjera da uvijek ista skija bude lijeva ili desna, skija je vrh vrhova.

    16-ka mi je legla mnogo bolje od SLX-a iako su obe skije vrh. SLX jednostavno vuče u zavoj više nego ja volim (tačnije: ne ja, već moje mlađahne noge).
    Ni meni se to ne svidja. Ako vozim po ledu, ja cak naizmenicno menjam skije (levu i desnu) svak dan, jer se unutrasnji rubnici mnogo vise tupe nego spoljasnji.
    Takodje i ja vise volim brzu voznju i dugacke zavoje, pa uglavnom biram skije s malo vecim radijusom i cvrscom konstrukcijom.

    Ne verujem da ce se pokazati boljim od mojih Salomon X-Drive 8.8, ali testiracu ih bez predrasuda. U aprilu javljam zakljucke.

    Usput, ne mogu da dodam X-Drive u mom avataru zbog ogranicenog prostora. Ima li sanse da se to polje prosiri?

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Usput, ne mogu da dodam X-Drive u mom avataru zbog ogranicenog prostora. Ima li sanse da se to polje prosiri?
    Prepostavljam da misliš na "ispod" avatara? Polje Skije / Bord? Povećao sam (ali malo) to polje pa možeš da dodaš još skija

    A sledeći put kada budeš kupovao nove prodaj neku (ili pokloni) staru

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Blagodarim, Wlad!
    Da u pravu si, mislio sam na polje ispod avatara.

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    A sledeći put kada budeš kupovao nove prodaj neku (ili pokloni) staru
    Ehhh, glava zna da je to tako, ali srce na njih gleda kao na svoje bebice.
    Kad god hocu nekih skija da se otarasim, uvek nadjem neki razlog zasto mi "trebaju".
    Mislim da sam postao "hoarder" o_O <------ Usput, mislim da nam fali ovaj simbol? Ili ga bar ja ne vidim? (oci razrogacene u soku).

    Mislim da je najizgledniji kandidat da ode Dynastar Speed Course Pro. Po ulozi (a donekle i karakteristikama) je reblizu X - Drive-u. Ali je sjajna skija i zato mi je zao da se rastanem s njom :(

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •