Citirati Originalno postavljeno od edi_p92 Pogledati poruku
Doslo je vrijeme da se zamijene skije...Volio bih da mi neko pomogne oko izbora, kao i da podijeli neki savjet.

Budzet za kupovinu mi je do 400eur. Napredan sam skijas, 94kg, 188 visina. Preferiram skijanje na uredjenim stazama, kratki/duzi zavoji, ali opet ne pravi mi problem ni duboki snijeg. Tako da trazim skiju koja se dobro ponasa na pomenutim terenima, u sustini allround skija. Duzina od 174cm pa na vise, radijus minimum 15.
Vozio sam ove godine na Nassfeldu Atomic Redster G7, G9,Progressor F19. Uglavnom nisam zapazio neku drasticnu razliku, osim da se Redster G9 bolje ponasa pri vecoj brzini, nekako mi je stabilnija pri spustu, kao i na tvrdim stazama prilikom zavoja, sjece dosta dobro (mada ovo je vise stvar stanja kantova), cak sam njoj sam vozio 113km/h. Medjutim, skija je dosta skupa, barem za mene...oko 700eur.

Ono sto sam pronasao na netu jeste :

- Head WC Rebel Ishape 17/18. U intersportu oko 350,00eur Koji je radijus ove skije (duzina 175)?
- Atomic Redster XT + mercury. U BTC (Ljubljana) Intersportu, cijena je bila oko 350 eur, koliko me pamcenje sluzi.

Da li moze neko da napravi paralelu izmedju Atomica, konkretno XT i G7, Fischer Progressor F19 i Head WC Rebel Ishape? Moze i preporuka za neki drugi model (Atomic, Fischer, Head). Da li je isplativije kupiti sada skiju ili cekati Expo Zim u decembru (nazalost prosli nisam posjetio). Ima li neko iskustva sa kupovinom skija po Sloveniji, Austriji, Italiji?
Ovo boldovano mi se izgubilo u inicijalnom postu, ne znam kako...