Strana 12 od 16 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 153

Tema: Mariborsko pohorje

  1. #111
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bilo je na temi Austrija, pa da ponovim link..

    Termini školskih praznika 2010/2011:

    http://www.skijanje.hr/opce-informac...-2011?id=22144

  2. #112
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Zahvaljujem wlad.

  3. #113
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Bio sam na Pohorju prije 10-tak dan, subota, iznenadio sam se nedostatkom gužve, doduše ujutro je bilo malo slinavo pa su domaći skijaši valjda mislili da nije vrijedno ustajanja. Reklame u BL malo lažu, do gondole, uz izbjegavanje vinjete treba skoro 3,5 sata ali isplati se. Oduševio sam se Arehom a pomalo razočarao FIS stazom, mislim da je ipak malo prelagana za WC trku.
    Oni likovi koji na parkingu prodaju skipasove za 25 Eur su dokaz da smo jednom bili u istoj državi. Ovim putem ih pozdravljam.

  4. #114
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Bio sam na Pohorju prije 10-tak dan, subota, iznenadio sam se nedostatkom gužve, doduše ujutro je bilo malo slinavo pa su domaći skijaši valjda mislili da nije vrijedno ustajanja. Reklame u BL malo lažu, do gondole, uz izbjegavanje vinjete treba skoro 3,5 sata ali isplati se. Oduševio sam se Arehom a pomalo razočarao FIS stazom, mislim da je ipak malo prelagana za WC trku.
    Oni likovi koji na parkingu prodaju skipasove za 25 Eur su dokaz da smo jednom bili u istoj državi. Ovim putem ih pozdravljam.
    Da ti objasnim.....WC utrka, koja se svake godine održava na Pohorju je za ŽENE....za takve utrke se zna, da tereni nisu ultra teški.....ali ako hočeš odvoziti taj teren kako valja (carving po rubnicima kod velike brzine), onda ti treba dosta znanja....kad vidim nekoga kako mete repovima - to može svatko....i na kraju reći da je odvozio WC stazu i nije ništa naročito....

    Ako ti nije jasno na šta mislim, onda si pogledaj donji video u potpisu....

  5. #115
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ja sam bio u Pohorju u decembru i zaključak mi je da je to super destinacija za banjanje u spa centrima, jedenje dobre hrane i slična uživanja. Za skijanje vrlo slabo.

  6. #116
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Da ti objasnim.....WC utrka, koja se svake godine održava na Pohorju je za ŽENE....za takve utrke se zna, da tereni nisu ultra teški.....ali ako hočeš odvoziti taj teren kako valja (carving po rubnicima kod velike brzine), onda ti treba dosta znanja....kad vidim nekoga kako mete repovima - to može svatko....i na kraju reći da je odvozio WC stazu i nije ništa naročito....

    Ako ti nije jasno na šta mislim, onda si pogledaj donji video u potpisu....
    Nisam je podcjenjivao ali WC je WC, očekivao sam strmiju stazu.
    Da se razumjemo, pustiti skiju u veleslalomu na onoj stazi znači da ćeš voziti jebeno brzo i tu nema dileme. Čak i da nije bila razbucana, ja je ne bih odvezao u punoj brzini, bilo bi prebrzo za mene, tj, da se ne lažemo, pomeo bih koji put.
    Nisam baš provalio koje žice rade noću, samo onaj dvosjed od dna stadiona ili još neka?

  7. #117
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    skiman
    Polovinom meseca dolazim sa još 3 pijatelja u Sloveniju tačnije bićemo smešteni u Velenju.Nameravamo da obiđemo 3 skijališta i razmišljam na koja bi bilo idealno da odemo s obzirom na poziciju smeštaja. Golte ,Rogla,Krvavec i Pohorje ali to su 4 pa jedno moram da izbacim. Molim za pomoć ili eventualno još neki predlog .

  8. #118
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Nisam je podcjenjivao ali WC je WC, očekivao sam strmiju stazu.
    Da se razumjemo, pustiti skiju u veleslalomu na onoj stazi znači da ćeš voziti jebeno brzo i tu nema dileme. Čak i da nije bila razbucana, ja je ne bih odvezao u punoj brzini, bilo bi prebrzo za mene, tj, da se ne lažemo, pomeo bih koji put.
    Nisam baš provalio koje žice rade noću, samo onaj dvosjed od dna stadiona ili još neka?
    Kad ga gledaš iz perspektive Vitranca ili Gran Rise....Šta hoču da kažem? Ima puno junaka na toj stazi koji "misle" da znaju i onda puste samo ravno te se jedva zaustavljaju, i ima mnogih koji pometaju repovima-mada i to treba znati...i ima malo onih koji znaju taj dio odvozit po rubnicima u punoj brzini.....i kad je ta staza prazna na nočnoj.....onda nema večeg užitka......učestala je praksa po svim centrima koji imaju WC staze, da se tamo pojavljuje masa ljudi koji precenjuju sebe i svoj nivo znanja skijanja, čak namerno ignorijaju table tipa FOR EXPERTS ONLY-čak i malu decu vode na te steze i to sve snimaju, da bi se kasnije mogli pred prijateljima pohvaliti gde su skijali (uopšte onda nije važno, kako su došli dole-makar i po guzici).....nemoj to uzet osobno, ja sam samo izneo svoja generalna zapažanja....Taj dio je tad kad smo snimali bio samo otvoren i razsvetljen a inače dvosed nije radio-zato je staza bila totalno prazna, što je vrlo redko i onda šta češ drugo nego da daš gas....

  9. #119
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Buda Pogledati poruku
    skiman
    Polovinom meseca dolazim sa još 3 pijatelja u Sloveniju tačnije bićemo smešteni u Velenju.Nameravamo da obiđemo 3 skijališta i razmišljam na koja bi bilo idealno da odemo s obzirom na poziciju smeštaja. Golte ,Rogla,Krvavec i Pohorje ali to su 4 pa jedno moram da izbacim. Molim za pomoć ili eventualno još neki predlog .
    Ja bih anulirao Roglu....uzmite u obzir i Kranjsku Goru te Cerkno....

  10. #120
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Ja sam bio u Pohorju u decembru i zaključak mi je da je to super destinacija za banjanje u spa centrima, jedenje dobre hrane i slična uživanja. Za skijanje vrlo slabo.
    Pohorje nije samo MB i okolina......možeš malo utemeljit napisano?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •