Znači nije prazna priča za razliku u snegu, lepo!
Evo sad sam imao vremena pa ponovo lagano pročitao reportažu. Malo ću da ti iseckam post a ti na to gledaj kao da ti postavljam potpitanja dok pričaš, mada nema šta posebno da me zanima, više uopšteno i ima mojih konstatacija pa se ubaci i proširi priču ako ti bude do toga

Citirati Originalno postavljeno od ... sa Liona Pogledati poruku
kao visnjica na vrhu sladoleda bilo je sedmodnevno skijanje na kanadskim Stenovitim planinama u ski centru Silver Star Mountain Resort (British Columbia) od 24. decembra do 1. januara.
Kratko pitanje, zašto baš Silver Star? Ne sugerišem da niste trebali tamo (a i na osnovu čega bih mogao) i deluje super ovo što si ti napisao a i što sam sad ovlaš pogledao na netu (ski mapu i dr.) nego šta je to presudilo da u moru skijališta koje ima BC izaberete baš ovo, koje ste sve faktore uzimali u obzir?

Citirati Originalno postavljeno od ... sa Liona Pogledati poruku
Generalno gledano, tokom mog boravka u Kanadi zima je bila vrlo blagonaklona, temperature uopšte nisu bile mnogo niske, oko nule, par stepeni dole, ili gore. Takvo nas je vreme pratilo i tokom vožnje od oko 1000km od meste gda mi brat živi do ski centra.
Upućen sam u to kakva im je ova zima tamo i baš šteta da si ubo period koji je bio ispod njihovog standarda, mada Kanada nije loše ni prošla kako je bilo po nekim državama po SAD-u do skora a i sve je ispalo odlično a imali ste i sveže padavine kako sam kažeš. Da si bio prošle godine kad im je La Nina probijao rekorde verovatno bi utisak bio i još bolji.

1000km, pretpostavljam da ti je brat negde u Alberti ili eventualno u Saskatchewan-u i ovde se nadovezujem na prvo pitanje... jeste li razmatrali kao opciju čuveni Lake Louise i ostala skijališta u okviru istog ski pass-a oko turističkog gradića Banff? Sigurno bi bilo skuplje ali ne znam da li ste računali koliko bi to procentualno podiglo ukupnu cenu zimovanja a bilo bi vam bliže (ako sam potrefio stranu) i imao bi manje onih problema sa neupeglanim stazama.

Citirati Originalno postavljeno od ... sa Liona Pogledati poruku
Sve je okovano šumom, četinari natrpani snegom svuda oko tebe, staze duge, gde ako se odluciš da odmoriš na nekom delu, mogu da prodju i desetine minuta dok se pojavi još neki skijaš, a dotle uživaš u tišini netaknute prirode koju bukvalno možeš da čuješ.
Ovo isto potvrđuje priče da su gužve na stazama manje nego u Evropi a još si ti tamo bio u špicu koji kači i Božić i Novu godinu. Je l' se prave gužve na 2/4/6-to-sedima, šta već imaju?

Citirati Originalno postavljeno od ... sa Liona Pogledati poruku
Upoznao sam neke ljude na žici iz Vankuvera, koji putuju kolima pet sati i dolaze ovde da skijaju i bordaju, jer je, po njihovim rečima, ovde sneg mnogo kvalitetniji nego u Wisthler-u, koji im je prakticno iznad kuće.
Prema onome što sam čitao kao o povremenom problemu Whistlera da zbog niske nadmorske visine naselja (670m) i blage a vrlo vlažne klime uz obalu (od koje Whistler nije daleko) nije neuobičajeno da u nižim delovima skijališta pada kiša ili vlažan sneg, tako da možda ima logike u njihovoj priči, mada staze dosežu do preko 2000mnv tako da se problem kiše može izbeći. U svakom slučaju ne možemo pričati o Whistleru u negativnom kontekstu jer ako se ne varam već par godina za redom je proglašen za br.1 u Severnoj Americi, a to ne može da bude slučajno.

PS Video sam ti na profilu šta je druga bolest kojoj nema leka, mada čim sam pročitao tu rečenicu sve mi je bilo jasno... vidimo se na Severu