Hey Lynx, sada specijalan pozdrav za tebe, uvek mi je drago da naletim na neizlecivog crveno-belog brata!

Ok, sad povratak na temu. Zasto Silver Star. Pre svega, moj burazer ima troje dece(dva klica od 11 i cerkica od 8), suprugu, i oni uvek moraju da vode racuna i o tom "family friendly" elementu u svakom ski centru u koji zele da idu. Nekoliko godina su skijali u Panorama Ski Resortu, a ove godine su dobili nekoliko insajderskih informacija (uglavnom od rodjenih Kanadjana) o Silver Staru i odlucili se za tu destinaciju. Ovaj centar je daleko po cuvenju od onih mnogo poznatijih ( Lake Louise, Whistler, ....itd), ali kao sto sam i napisao u reportazi, poznat po odlicnom i obilnom snegu, ne tako niskim temperaturama, fenomenalnom ski in i ski out smestaju, kao i o odlicnoj ski skoli za klince. Ova poslednja dva razloga su narocito bitna zbog dece. Znas kako je sa teglenjem skija, koriscenjem automobila za dolazak i odlazak sa skijalista, ume stvarno da bude smorcina. Npr. Lake Louise - tamo imas na samom skijalistu jedan cuveni, fensi hotel, sad ne mogu da mu se setim imena, a ostali smestaj za razumne novce, ali nikako ne za male iznose, nalazi se u Banffu koji je 15-tak km daleko od skijalista. Tu se vec nadovezujem na drugi razlog ovakovg odabira, a to je lova. Mada, ni ovde nije nista za dz, ali je ipak trosak mnogo manji nego u ova dva, gore navedena centra. Pogodio si za mesto gde mi zivi burazer, u pitanju je Alberta.

Sto se guzve na liftovima tice, tu postoji samo jedan problem, koji u principu moze lako da se resi. Zica pod imenom Summit Chair je starija od mene. To je prastari dvosed koji poprilicno sporo ide i ljudi ga izbegavaju, ali se samim tim pravi guzva na super brzom sestosedu -Commet Six-Pack Express. Guzva je u smislu cekanja od dvadesetak minuta kada je bas spic. Kada bi ovu prvu sporu zicu zamenili nekim novim cetvorosedom nikakve guzve na tom delu skijalista ne bi bilo. Ostali liftovi su takodje nove proizvodnje, cetvorosedi i sestosed, i tamo nema cekanja.

Sto se Whistlera tice, tu nema zbora, to je definitivno jedan od najacih centara na svetu. Mada, izbor skijalista u Kanadi je toliki, da ljudi koji zive u Vakuveru ne moraju pod obavezno da idu tamo, mogu da biraju jeftinije i zbog nekih drugih razloga za njih prihvatljivije centre.