Citajuci sta pise sev o Schladmingu a i ovde o Obertauernu definitivno cu sebe od sada smatrati boljim skijasem. Meni je Obertauern legao ko budali samar narocito jer sam isao prvih dana aprila. U to vreme ovde je pravi raj. Nema one zime o kojoj pise sev, visoko je, sneg prirodni, temperatura nesto iznad 0, staze kao u raju, jedina mana duzina, naravno. Mislim da ovde ima i te kako mesta za pocetnike a i za experte. Parking 4 je zaista najbolji jer odatle moze i na Gruenwaldkopfbahn i na Zehnerkarbahn. Ja problema sa parkingom nisam imao zbog doba godine ali istina je da nisu veliki i da u spicu sezone mogu da naprave problem. Grosseck/Seireck nemoj da zalis sto nisi obisao, nista posebno, sem nove gondole iz St. Michaela i nesto starije iz Mautendorfa ostale zicare starije, staze bez veze, nista narocito. Ja sam ovo skijaliste iskoristio kao bonus dan jer sam otisao to jutro kada sam stigao da se malo zagrejem za narednih sest dana i za tu svrhu je dobro. Ali da ski pass nije bio taj dan 19 EUR ne bih ni isao. Video dam da odredjenih subota u sezoni postoji extra popust i taj 28. mart sam iskoristio upravo zbog toga, tih para je vredelo. Ali doci tu i potrositi dan pored Obera i ostalih skijalista iz Amade regije je po meni bez veze.