Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Andorra - ski centri

  1. #1
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow Andorra - ski centri

    Zna li neko vise detalja o ski centrima u Andorri?

    Planiram ove godine posjetu upravo zbog skijanja i bordanja pa bih se rado naoruzao informacijama iz prve ruke...

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Thumbs up

    Ne znam da li je neko lično sa foruma skijao u Andori. Ja mogu da ti prenesem par "utisaka" iz biblije o skijaškim centrima koju lično (između ostalog) koristim kada gledam detalje i ski centrima ("where to ski and snowboard").

    Nekada je Andora važila za jeftinu destinaciju, djuti-free & poreski raj. Sada to i nije baš jeftina destinacija tj. to se promenilo u poslednjoj deceniji. Što se tiče ski passa košta oko 213eura za 6 dana.

    Postoje tri oblasti/ski centra:

    - Arinsal: orjentisan za početnike, staze od 1150 do 2560m, 63km staza;
    - Pas de la Casa: orjentisan za početnike & srednje skijaše, staze od 1710 do 2560m, 193km staza;
    - Soldeu: ovo im je bio omiljeni deo za skijanje, staze od 1710 do 2560m, 193km staza;

    Kao što sam pomenuo gore, nekada je Andora bila jeftina, a sada je skuplja od Italije i Austrije a ski ponuda ne može da se poredi. Pa tako i primer ski passa od 213eur/6 dana, to je cena ski passa u FR/AT/IT mega ski centrima..

    Gledajući mape skijališta čini se da plave staze preovladavaju sa trećinom crvenih, dakle zabavno za početnike & porodice sa malom decom. Po slikama i priroda i mesta deluju veoma lepo & idilično.

    Ovo je post iz treće ruke, znam da to nisi tražio, ali pretpostavljam da neće biti mnogo komentara iz prve ruke pa rek'o da pomognem malkice.

  3. #3
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    Nije bitno koja je ruka po redu, ukoliko savjeti dolazi iz prave ruke

    Hvala puno!

  4. #4
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Igi Pogledati poruku
    Zna li neko vise detalja o ski centrima u Andorri?

    Planiram ove godine posjetu upravo zbog skijanja i bordanja pa bih se rado naoruzao informacijama iz prve ruke...
    Bejah ja pre mnoooogo godina, ali bejah klinac osnovac i pogledi na svet su bili drugaciji.
    Avionom do Barselone i onda busom do Andore.
    Samo se secam da je snega bilo u izobilju i sve mi staze bile nekako siroke i cini mi se da nisu bile strme jer se ne secam da sam bio odusevljen istim.
    Austrija mi je bila strmija i uzbudljivija. ( Do Andore sam skijao po Austriji) Ali sad bih uvek prvo birao Francusku.

    Dakle Andora je sto bi Wlad rekao lepa za pocetnike.

    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •