Strana 27 od 30 PrvaPrva ... 172526272829 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 261 do 270 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #261
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ne znam sta si pregledao kada jos niko nije objavio modele i cene za EXPO ZIM Ne znam kakav je Rossi, nisam imao prilike da vozim ni jedan model iz te EXP serije, tako da necu da komentarisem... Gledajuci konstrukciju, meksi je dosta od RTM80.

  2. #262
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Samo bih da pojasnim nesto:

    @plageton:
    Ja nisam ni rekao da se RTM80 proizvodi u duzini preko 181cm?!
    Napisao sam momku da, "ako trazi nesto za celu planinu", da je uzme bar 10cm kracu od svoje visine. Ne da uzme RTM80 u toj duzini.
    Reagovao sam jer sam u tvom savetu prepoznao nešto što bih nazvao preteranim frirajderskim entuzijazmom. Frirajd je naravno u redu ali nije uputno sa te pozicije davati preporuku nekome ko kaže da će mnogo više vremena provoditi na stazi a dubok sneg pitanje je kada će videti.

    Citirati Originalno postavljeno od malada Pogledati poruku
    Mrzi me da se cimam, a i sve sam pregledao od aktuelnih ponuda na netu, nista mi se ne svidja.
    Mozda svratim da pogledam ima li nesto kod nezvanicnih prodavaca.
    Nego jedan clan nudi rossignol experience 84 od 178cm, zapao mi za oko. Kakav je on u odnosu na ovaj Volkl?
    Pogledao sam recenziju. http://www.skieur.com/ski-2015-rossi...ence-84-ca-tpx Skija je deklarisana kao da je za napredne skijaše međutim po recenziji ta je procena malo preterana. Ukratko, kaže da je svakako dobra za nekoga ko traži sigurnost i univerzalnost, ali se ne ponaša najbolje u agresivnijoj vožnji, lenja je.

  3. #263
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @plageton

    Cekaj malo!

    "Prepoznao" si u mom savetu "preterani frirajderski entuzijazam"?!?!? o.O
    ....pa si zbog toga resio da mi pripises nesto sto nikada nisam rekao (da se RTM80 proizvodi u duzini iznad 181cm)?!?!?!?! o.O

    Ne vidim logiku, a niti mislim da je bas sportski da mi, zbog toga sto ti se ne svidja moje misljenje, pripisujes stvari koje nisam rekao.

    A da si pazljivije procitao sta sam napisao, video bi da sam momku u stvari dao 2 preporuke, za dva razlicita tipa skija: jedan za skije za stazu (pomenuh upravljivost, i predlozio sam 177-178cm).
    Drugi savet je bio ako hoce nesto za citavu planinu (i dubok sneg, onda 183-184 kao minimum).

    Cini da si ti u mom postu procitao ono sto si hteo da procitas, a ne ono sto je tamo pisalo.

    @malada:

    Nisam probao experience 84, ali sam probao experience 100, i bile su izvanredne. Jos nikada nisam video nijednu losu recenziju za bilo koje skije iz serije experience.
    Inace, posto ces skijati uglavnom po stazama, experience ce bolje drzati po ledu, jer su "kejmber" pod nogom. Nesto o cemu valja razmisliti.
    "Roker" skije su "klizavije" po ledu, ali su upravljivije i bolje plivaju u snegu. Medjutim, rossignol ce to nadoknaditi malo vecom sirinom. Duzina je prava za tebe.
    Da sam na tvom mestu, ne bih se mislio, uzeo bih Rossignol.

  4. #264
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Slazem se sa Gliserom za Rossignol. Ove Exp 84 su vise okrenute utabanoj stazi. Ako hoces da vozis vise stazu nego van nje, mislim da je Rossi bolji od ovog Volkl modela, bas zbog tog kambera. Cenu necu komentarisati, ako je stvarno u stanju kako covek kaze, ove skije su odlicna ponuda jer nisam nigde nasao ove skije da su jeftinije od 600 evra nove.

  5. #265
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Bez ikakve uvrede i ljutnje, mislim da malada bas i nije neko kome ce termini "rocker" i "camber" biti od neke drasticne pomoci jer sam kaze da se ne razume preterano i da nije vrhunski skijas. Mislim da je glisser dao ok vidjenje ali da nema potrebe da decko uzima 180+ skije jer ce mu 172-178cm biti sasvim ok za celodnevno uzivanje, jer ja iz maladinih postova nisam skapirao da je on neko kome treba neka preterano siroka skija. Mislim da je od 78 - 84 mm sasvim ok sirina.

    Rossignol EXP 84 je u odnosu na Volkl RTM 80 malo meksa skija, ali tebi mozda vise odgovara za ono sto ti trazis.

  6. #266
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    hola svima,jel moze ova skija da se drajva van parka u normalnim uslovima znaci cista rekreacija posto vidim da je klasifikovana i kao all mountain skija

    http://www.evo.com/outlet/skis/nordica-double-six.aspx

  7. #267
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Moze, ali je bas mekana...

  8. #268
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Nisam ni ja mnogo tvrdji haha

  9. #269
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Posto ja prodajem Rossi koji se pominje...poprilicno sam citao rivjuove pre kupovine, na svim americkim sajtovima pa i nekim evropskim, svuda se nalazi u top 5 allmountain skija za prethodnu godinu. I da, jeste vise okrenuta stazi nego dubokom snegu, istina

    Za jedan dan skijanja nisam mogao previse da zakljucim jer je guzva bila ogromna: sto se karvinga tice, stvarno je besprekorna ali meni...sveukupno, nije legla
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  10. #270
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    @plageton

    Cekaj malo!

    "Prepoznao" si u mom savetu "preterani frirajderski entuzijazam"?!?!? o.O
    ....pa si zbog toga resio da mi pripises nesto sto nikada nisam rekao (da se RTM80 proizvodi u duzini iznad 181cm)?!?!?!?! o.O

    Ne vidim logiku, a niti mislim da je bas sportski da mi, zbog toga sto ti se ne svidja moje misljenje, pripisujes stvari koje nisam rekao.

    A da si pazljivije procitao sta sam napisao, video bi da sam momku u stvari dao 2 preporuke, za dva razlicita tipa skija: jedan za skije za stazu (pomenuh upravljivost, i predlozio sam 177-178cm).
    Drugi savet je bio ako hoce nesto za citavu planinu (i dubok sneg, onda 183-184 kao minimum).

    Cini da si ti u mom postu procitao ono sto si hteo da procitas, a ne ono sto je tamo pisalo.
    Ako se vratiš na moj post videćeš da tebi nisam ništa pripisivao i čak ti nisam direktno ni replicirao.

    Tvoje mišljenje meni ne smeta, jedino što sam intervenisao jer mi se savet koji si dao čoveku nije učinio kao za njega najkorisniji. Ako je pitanje (krajnje konkretno) "da li mi odgovara Voelkl 80 u dužini 171 cm koji bih vozio pretežno po domaćim stazama" onda mu nećeš mnogo pomoći ako mu navedeš neke dužine koje su za frirajd i u kojima se taj model za koji čovek pita uopšte i ne prozvodi.

    Kao što nekome koji se raspituje za "golfa 4" nećeš pomoći ako mu kažeš da je bolji "nisan patrol".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •