Strana 13 od 30 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #121
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ja porucio K2 Kung Fujas i Look Pivot 14 XXL na Sport Conradu. Cekaju se vezovi pa ce da posalju. Dobijete review cim padne sneg

  2. #122
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Ja porucio K2 Kung Fujas i Look Pivot 14 XXL na Sport Conradu. Cekaju se vezovi pa ce da posalju. Dobijete review cim padne sneg
    ortak moj uzeo isto preko konrada na prolece....marker jester vezovi

  3. #123
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    ortak moj uzeo isto preko konrada na prolece....marker jester vezovi
    Ja sam se mislio za Jester, ali nekako ovde na forumu se svi kunu u ove Look pa ih zato uzeh. Da sam uzeo Marker skije bi odavno stigle, a ovako cekam dva meseca da dobiju vezove. Nadam se samo da ce se na kraju isplatiti

  4. #124
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ajde da malo pokrenemo ovu temu, zanimaju me misljenja izmedju sledecih skija:

    Scott Crusade
    Rossignol Experience 88
    Rossignol Experience 98
    Atomic Nomad Blackeyed Ti
    Dynstar Legend Sultan 85
    Fischer Watea 88
    Volkl Kendo ili Bridge
    Nema greške ni sa jednim od pobrojanih modela, a prednost dajem za prva tri nabrojana, uz dodatak:
    Elan 88 XTi (može i 82 XTi)
    Nordica FireArrow 80 Ti

    Lovio sam više od godinu dana Scott Crusade, ali mi naleti nešto drugo

  5. #125
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Elan 82 sam vozio, nije toliko za offpiste... Fizicke preteska skija, dupli titanijum, dosta tvrda za moj ukus... Za karving je savrsena Vise mi je Piste AllMountine nego FreerideAllmountine Ali doduse ni atomic nije bas FreerideAllmountine, kao ni Experience To je ono kad dupe ne zna sta hoce Dodao bih Volkl RTM 84

  6. #126
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Ja sam se mislio za Jester, ali nekako ovde na forumu se svi kunu u ove Look pa ih zato uzeh. Da sam uzeo Marker skije bi odavno stigle, a ovako cekam dva meseca da dobiju vezove. Nadam se samo da ce se na kraju isplatiti
    Nisam nikad koristio Jester, ali sa Pivotom nema greske. Najbolji komad ski opreme koji sam u zivotu kupio, mozda su jedino aktivne gace konkurencija.

  7. #127
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Pazario sam pre nedelju dve Volkl Mantra('2011 bez rokera klasika kamber 96 u struku) i ocekujem od njih da definitivno mi budu jedna skija za sve. Dva sloja titanijuma kapiram da ce da drzi dobro na stazi
    Sto se tiche dole ponudjenih modela ja sam uz Rossi EXP skroz. Da sam naleteo na 98 to bi pazario sigurno ove sezone.

  8. #128
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Napokon sam podigao Mantru 2013 od 177cm, vezovi su Griffon 13. Od 2013 Mantra ima prednji roker sto je bi trebalo da je ucini jos malo okretnijom i malo vise "plovnom" po dubokom snegu. Kvalitet izrade je stvarno jako visok, tako da iako sam u zadnjih mesec dana dosta raznih skija proturio kroz ruke, Volkl je stvarno sto neko rece Bentley!

    Treba da montiram vezove pa imam jedno pitanje, prvi put vidim pored referentne crte za pancerice jos 2, koje idu po 1cm ka vrhovima i obelezene su sa +1 i +2. Kada sam stao na skije na referentnu crtu vec mi se ucinilo da stojim podosta napred, tj. dosta skije je ostalo iza mene. Planiram montazu veza svakako na ref vrednost ali me zanima sta bi se dobilo pomeranje cipele napred?

  9. #129
    Member
    Datum registracije
    03.01.2013
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    magic, mislim sa obzirom na duzinu skije koju si uzeo i na roker da treba da ih montiras na referentnu crtu. Mislim da su ove dve crte, +1 i +2, za nekoga ko je nizi i laksi od tebe da bi bio vise napred i koliko sam ja shvatio da bi bolje kontrolisao skiju.
    Zamisli da si uzeo najduzu Mantru koja je 191 i montirao vez na crtu i posle par voznji shvatis da bi zeleo da si vise napred i da imas bolju kontrolu.

  10. #130
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Poenta kod marker vezova tog tipa jester skitzo ili kak vec grifon mada nisam siguran znam da jester se montira na sredinu ali mozes da ppmerash centar pancerice mislim +-6cm tako da necesh pogresiti ako stavish na centar...pisem dok setam pa nemam bash negu slobodu izrazaja...
    Tri pozicije u tome je fora frontside park i powder

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •