Grazer, San Vigillio je šarmantnije mesto ali moja preporuka je svakako Riscone i to iz više razloga.
Prvo Riscone je samo 2km od Brunica, koji je prelep Alpski gradić sa svim sadržajima, šetališnom zonom, buticima, restoranima, marketima, ogromna prodavnica dečijih igračaka.. Naravno, ski bus iz Riscona ide na svakih 15 min i besplatan je.
Drugo, u Risconu je i odličan gradski aquapark sa toplom vodom i toboganima za klince a i plivačkim bazenom za odrasle. Ima i bazen za bebe. sve je novo i jako čisto.
http://www.cron4.it/index.php?lang=en Mnogi smeštaji u Risconeu imaju ugovor sa njima pa je ulaz besplatan. Mi smo redovni gosti hotela Tannenhof, koji Vam najtoplije preporučujem i u njihovu cenu je uključena i dnevna karta za Aqua park.
Treće, iz Risconea čak dve gondole idu na sam plato Kronplatza, na 2300mnv koji je ogroman, veličine dva fudbalska terena, po meni jedan od najlepših i najsadrzajnijih u Alpama. Ima nekoliko restorana, prelep pogled, idealan je i za neskijase i za malu decu a tu je i ski skolica. Iz San Vigillia ne vodi gondola direktno na plato I do njega mogu doći samo dobri skijasi jer se mora promeniti nekoliko liftova do gore.
ostavio sam ti i poruku na visitors messages pa ako te jos nesto zanima, pitaj.