...i verujem da i mnogi od vas kao i ja sam, ne mogu da docekaju. Pripremilo se i nesto nove opreme tokom letnjih popusta pa je nestrpljivost tim veca.

Porodicno skijanje je vec rezervisano za januar i tu dileme nema - medjutim, ko ce izdrzati do tada? Lomio sam se da vec tokom avgusta odem na neki od glecera ali kada pogledan live webcams cak i sa Hintertuxa koji je skoro uvek dobar, smorim se. Realno, nije za (dobro) skijanje...otprilike, treba sacekati makar oktobar. E tu i jesu dileme...gde?

Naravno, samo glecer pa me po tom pitanju zanimaju neka vasa iskustva iz tog perioda. Molltaler mi se ne ide jer koliko mogu da zakljucim, malo staza ima. Na Kaprunu sam bio i OK mi je, samo me zanimaju vremenske prilike u to doba - da li se recimo skija u proseku samo do Alpin centra ili moze i do donje gondole?

Znam, najsigurniji je odlazak na glecere u Tirolu, ali to je realno i par stotina kilometara u jednom pravcu dalje pa je mozda malo previse za verovatnih 4 dana skijanja ...imate li neki dobar savet za sredinu/kraj oktobra meseca?