Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 63

Tema: Ocjena sezone 2010 / 2011

  1. #1
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano Ocjena sezone 2010 / 2011

    Sve su prilike da je zima na izmaku i da ima još veoma malo prilika za skijanje u ovoj sezoni. Volio bi kad me neki aprilski snijeg demantovao, ali slabe su šanse. Gledam nešto, prošle godine sam zatvorio sezonu 10.04, pretprošle 05.04 (na Bjelasici), a ove izgleda 21.03... Čini mi se da je sezona bila veoma oskudna sa snijegom. Situaciju u regiji su popravljali Kopaonik sa vještakom i Bjelasica sa prirodnim. Alpi takođe loše, evo mart nikakav a i januar tanak.
    Moje mišljenje - najbolje skijalište u regionu ove sezone ubjedljivo Kopaonik.
    Uglavnom, po količini padavina, ne ponovila se . Kad se samo sjetim onih Ruskih prognoza...

  2. #2
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Slazem se sa Panzerom.. Ja sam npr. pretprosle godine zadnji put skijao 27.aprila(Bjelasica).. Ove, sve su prilike 19.03. .. Previse su ambiciozne bile prognoze..

  3. #3
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Bila sezona,ne ponovila se,bar sto se snega tice...

  4. #4
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    bila, ne ponovila se.....za sledecu da svi ucinimo po nesto....
    http://protectourwinters.org/

  5. #5
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Bila, ne ponovila se,što se snega tiče, ali ja sam se super provela ... Prvo početkom januara u Isoli gde bilo sasvim ok što se uslova za skijanje tiče, osim što je jednog dana padala kiša, sutradan su staze bile pod ledom, ali meni to ne smeta mnogo. Onda Krvavec 4 dana, nije bilo snega, ali SLO su lepo pripremili veštakom staze pa je moglo da se skija, onda Kop 4*2, Kop ko Kop, to je već posebna priča.

    Zamišljala sam da ove godine skijam više nego prošle (19), međutim nisam (18) :(. Kupila sam nove skije koje me izuzeno služe i dosta napredovala u skijanju.

    Ambicije za 20 dana skijanja po sezoni će osati zadatak za sledeću sezonu. Mogla bih da se uglavim i za sledeći vikend, ili neko Bansko, ali valjalo bi osim skijanja i raditi nešto ... SKIJANJE NIJE CEO MOJ ŽIVOT, skijanje je samo onaj lepši deo.

    Sad je roškanje na redu!!!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #6
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Ja sam imao 32 dana ove sezone po evidenciji, puno više nego prethodnih godina. Pola toga su poludnevni na Bjelasici, al se može računati (tako je bilo i prethodnih sezona). Takođe, nabavio nove skije i čini mi se napredovao
    Highlighti sezone - obilazak Sele u Dolomitima i 100 km u Nassu...

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Ух, већ сам носталгичан, минимум седам месеци до нове сезоне, треба то издржати. Што се мене лично тиче креће сезона баскетице и бајса на Ади и мало планинарења по чукама Србије и Црне Горе, тако да ће бити спортских занимација.
    Сезона средња жалост. Пет пута по два дана на Копу (распоређено од 10. децембра до 24. марта). Препрошле године сам имао близу 30 дана, прошле 15-ак, тако да ми је тренд катастрофа.
    Но, морам признати да никада нисам скијао на боље припремљеним стазама код нас. Иако је снега на Копу било убедљиво најмање у последњих 10-ак година, вештак и припрема стаза су одрадили своје. Било је битно само одабрати хладне, сунчане дане са северним ветром и права уживанција. Мислим да сам имао 8 дана са сунцем и дебелим минусом. Пун погодак је био скипас 10/сезона. За 80-ак евра десет дана скијања распоређених по својој вољи. Ове године нисам био на осталим планинама у региону, али ми је утисак да су биле туга до туге.

  8. #8
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Od ostalih planina u regionu čini mi se da su Bjelasica i Zlatibor (Tornik) bili ok. Jahorina loše, ne znam za Makedonska skijališta i Brezovicu. Imao sam plan poći do Kupresa, al nešto ne stigoh.

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    16 dana ove sezone(planirao bar 23 al me sprečila viša sila) i to mi je najefektivnija sezona u prethodnih 11 godina kolko skijam, obično je bilo po 7 do 10 dana godišnje.

    Najbolji trenuci su mi skijanje na kaprunu na stazi gde je tog trenutka prošlo 8 ratraka a temperatura -15 bez oblačka i daška vetra, kao i skijanje na moltalleru gde je bilo svega 200 ljudi na celom skijalištu a staze idealno sređene i sve žice rade.

    Sledeće godine planiramo turu zapadni tirol(zermatt, ischgl, st. anton), dolomiti(da vidim jel stvarno ne valja ili nisam lepo video) kao i tri doline. Nadam se da će se plan ostvariti.

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    I sezona skoro pa odlicna
    20 dana na skijama ( moze to i bolje, sve strana skijalista), tehnika poprilicno unapredjena (jos malo pa cu biti zadovoljan), ekipa nekad dobra a nekad bolja. Sada zasluzeni odmor i polako kada dodje jesen osluskivacemo nove ponude a do tada ima puno vode da prodje Dunavom ( valjda ce brzo proci)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •