Da dopunim izvjestaj, pretprosli vikend opet obisao ovo skijaliste (uletio povoljan aranzman, kao sedmica u Francuskoj ). Ponovo nisam imao srece sa vremenom, izmedju 5 i 10 stepeni u podnozju, a gore dobar dio dana magla. Prvi dan sam iskijao Zweisimmen/Saanenmoeser/Schoenried. Uglavnom, nista se nije promijenilo u odnosu na prije dvije godine, zice sve iste, staze sve iste. Jedino sto sam u medjuvremenu saznao sta znaci "Moese" na njemackom, tako da sam se dobro ismijao zbog imena mjesta (jedan dio se zove i Saanersloch, pa sami izvlacite zakljucke).

Jedina razlika je sto sam ovaj put "ovjerio" i glecer (Glacier 3000). Sam glecer je razocaravajuci, dvije gotovo potpuno ravne plave staze, i jedna crvena koja je OK po konfiguraciji, ali ima cijelih 200m duzine. Sa druge strane, crna staza koje se spusta sa glecera je super, dugacka, a bogami i prilicno strma na dijelovima (mada nista prestrasno). Postoje jos mislim jedna crvena, koja se spusta sa nekihh 2500m i sasvim je OK, i jedna crna, koja se spusta sasvim do podnozja glecera. Generalno, nema sta posebno da se vidi, ima mnogo boljih skijalista u okolini. Jedino sto bi moglo biti stvarno dobro je off-piste, koliko sam skuzio moze se ubosti nekoliko ruta sa vrha glecera skroz do dna, sa nekih 1500m visinske razlike, ali ovaj put sam preskocio.