Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
Ipak, ovo je tema o Arabbi i treba pomoći Plagetonu koji se već gotovo 3 godine priprema za svoj odlazak u ovaj kraj. Toliko koječega ispisasmo, imaće čovek utisak da je već više puta bio, kad tamo stigne. Uvek je jeftinije koristiti tuđa iskustva, nego se voditi našom omiljenom devizom: ,,Neznanje je majka avanture“

Empirijski je dokazano da se samo sa skijama (u rukama ili na nogama) od Arabbe i nazad, za dan može stići do:

Kronplatza:
Arabba – La Villa – Ski bus – Piccolino – S. Vigilio – Passo Furcia – Kronplatz i nazad istim putem

Cortine:
Arabba – S. Cassiano – Ski bus – Passo Falzarego – Lagazuoi - Cinque Torri (odavde mislim da ima ski bus do ostalih delova Cortine ali nisam iskusio) – Passo Gian (Fedare) – Averau – Lagazuoi – konjska zaprega – S. Cassiano – Arabba

Civette:
Arabba – Malga Ciapela – ski bus – Alleghe – Pescul – Zoldo Alto – Aleghe – ski bus – M. Ciapela – Arabba

Alpe di Suisi:
Arabba – Corvara – Selva – Saslong – S. Cristina – Seceda – Ortisei - Alpe di Suisi – Punta d' Oro – Saltria – Ski bus – Mont de Seura – Val di Fassa – Arabba

Kolima ili skijama stvar je ukusa, subjektivna. Ali, da li može samo sa skijama ? Može.
.

Dve godine me ekipa već ispaljuje za Dolomite i evo ove godine nisu uspeli ali su me ipak iz Arabe premestili u VG. Ali deo ekipe ipak ide u Arabu tako da valjaće njima da znaju ove stvari.

Šta je zapravo problem? Za tako veliku oblast malo je frustrirajuće ići samo šest dana jer moraš se pomiriti da ćeš jurcati okolo kao manijak i ipak nećeš stići baš sve da iskijaš kako treba, ili ćeš pak svesno da žrtvuješ neki deo skijališta i da ga ostaviš za neki drugi put. Za opušten doživljaj treba 10 dana. Ali 10-dnevne aranžmane je takoreći nemoguće naći, ako i nađeš, ta ponuda je toliko skučena da ne vredi ni gledati. Dve nedelje bi takođe bile primeren period, ali to bi onda ipak bilo preskupo.