Strana 14 od 16 PrvaPrva ... 41213141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 159

Tema: Borovec ?????

  1. #131
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Ako ides svojim prevozom sobe i apartmani u Samokovu su dzab dzabe,klopa u LIDlu takodje.Samokov je 11km ispod Boroveca,a put je super.To je njjeftinija varijanta.Meni licno vise lezi Borovec od Banskog.

  2. #132
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    BOROVEC...vise puta sam nameravao i... u cetvrtak pala odluka, vikend Borovec.
    Pisem mail u vila Ipar (pronasao na booking.com) i dobijem odgovor, nocenje za jednu noc za troje u apartmanu sa doruckom 50eura. Prihvatljivo i rezervisano za subota 15.03.
    Krecemo ujutro u subotu sa namerom da skijamo poludnevni od 12.00sati i uz dobru voznju od 3.13 sati i 235km stizemo pred hotelcic. Predam kljuc gospodzi a ja i cerka odma na stazi, par minuta od vile. Posle skijanja tusiranje vecera spavanje, ustajanje i jedan veliki zajeb od genijalca big dady koi nije podesio telefon da sam pomera vremensku zonu pa se ustalo sat kasnije. No, dorucak pa staza opet poludnevni do 12.30 sati, tusiranje mlakom vodom pakovanje i kuci u Skoplju oko 17.00sati. Vreme putovanja skraceno za 5min. Nedelja manje vozila na putu.
    Vila Ibar sasvim ok osim male zabeleske oko tople vode i pritisak na toplu vodu. Dorucak sasvim dovoljno obilan tako da se nikom nije rucalo, pa smo resili da rucamo kuci, slane i blage gricke usput.
    Sve u svemu 150eura, put, smestaj i dva poludnevna ski bileta.
    Toliko o ovome, ostalo naredni post

  3. #133
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Mi smo rezervisali za vikend koji ide (23.3), apartman u hotelu Flora.
    Idemo drugi put tamo, pouceni dobrim iskustvom 2012-te.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  4. #134
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    @trendo utisci sa skijanja, slike, koliko je staza radilo, kakve su bile staze...

  5. #135
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Skijanje u Borovcu...

    Borovets ski centar kao sto se moze videti na mapi je podejlen na tri zasebna dela, Sitnikovo (najnizi), Jastrebac (najduzi) i Markudzik (najvislji ali i najkrace staze) na koje je moguce preci sa jednog dela na drugi na skijama cak i preko asfalta.
    U Sitnikovo deo ima dva cetvoroseda i to Sitnikovo ekspres koi je isklopliv i solidne brzine kao i Martinovi baraki (MB) koi nije isklopliv i koi jako udara ako niste pazliv. Tu ima i cetiri tanjirica koi su za decu ili bas za pocetnike. Od staza u gornjem delu su Sitnikovo 1,2 i 3 od koih na S1 nisam isao jer nisam nasao poentu da posle nje idem na ski put na koga treba i malo veslati ali je dobra za pocetnike, pa S2 koje ide ispod gornjeg dela cetvoroseda Sitnikovo ekspres i ista je bila neuredzena i zatvorena ali samo za disciplinovane a ja bas i nisam bio disciplinovan. Kako i da je staza je bila u uzasnom stanju ali vise no dobra za testirati svoje sposobnosti, ili jednostavno preziveti, i S3 koje u sustini i nije staza nego poveznica do izlaza iz cetvoroseda MB a isti opsluzuje cetiri staze MB1 (Crveno zname), 2, 3 i 4. MB2 i 3 su crvene klasifikacije i prepune skijaca u napretku, a MB1 i 4 crne klasifikacije. MB1 (crveno zname) je isto tako bila zatvorena i neuredzena ali samo za one disciplinovane. Nisu kaznjavali nedisciplinovane, provereno, a ista isto tako kao i Sitnikovo 2 mislim da se i ne uredzuju. Naime na Crveno zname nisam primetio da ima topova a ista da bi bila uredzena treba dosta snega. Neko ko je bio raniih godina moze potvrditi ili demantirati. Na MB 2,3 i 4 ima topova i dobro se uredzuju (dok se ne rasture). Vredno je napomenuti da na MB 2 i 3 ima nocno skijanje. Srecom na MB 4 zbog strmine ide malo ljudi a staza je bas ok mada ne vidim da je mnogo strmija od MB 2 i 3. Od kraja MB4 produzava se na blagu stazicu Rotata ali na kraj MB4 i pre Rotate ima ostro skretanje u levo i isti put ide uz malo veslanja (ako se ne zaletite dobro ili je snag mnogo vlazan) na asfaltni put pa preko njega (nabacuju sneg na put) i produzava na donju stanicu gondole. Ne postoi oznaka za to skretanje, tacnije samo ovde nema oznake, svugde ski centar je dobro obelezan oznakama.
    Jastrebac deo ima jedan cetvorosed Jastrebac ekspres koi je bas ekspres i isti opsluzuje tri dosta dugacke staze Jastrebac1, Jastrebac2 (Popangelov) i Jastrebac 3. Meni se najvise svedela J2, J3 ima tri prelomnice, a cerka daje glas za J1 koja ima dva skretanja u levo da bi dosli na Jastrebac ekspres. Kod drugog skretanja u levo, na istom mestu ima i skretanje u desno koi vas vodi na poveznicu koja vas spaja sa Muslenskom patekom i istom mozete na kraju u levo pa preko asfaltnog puta opet na gondolku ili desno dolazite na to spajanje MB4 i Rotate a odatle na cetvorosed MB. Kada idete niz Jastrebac1 i promasite ova skretanja, nema problema pravo zavrsavate na donju stanicu gondole koje je sestosedna stara i malo klaustofobicna, no ja nisam imao te probleme, moj problem su bile moje dugacke noge. Gondolo izlazite na vrh Jastrebac i istom mozete se vratiti nazad kroz Jastrebac deo ili produziti pravo na Markudzik deo. Skijama naravno. Ako se vracate na Jastrebac pre izlazne stanice Jastrebac ekspres imate skretanje u desno na stazu Fonfon crne markacije, kratke i njom dolazite na medzustanicu gondole. Ja nisam prosao ovom stazom jer nisam nasao poentu zasto bih, jer bih onda morao cekati mesto u nekoj gondoli ili produziti pravo na J1.
    Markudzik deo ima jedan cetvorosed neisklopliv sa podviznom trakom, i tri tanjirica od koih Markudzik 1 su u stvari dva tanjirica jedan do drugog od koih vredi napomenuti da je levi bio brzi od desnog i to je bio najbolji tajnir na koi sam se ja ikad vozio.
    Tanjir Markudzik 3 nije radio a Markudzik0 postoi zbog necega.
    Samo skijanje na borovets je promenljivo i to zavisno gde se vozite jer se centar prostire od 1350m do 2550m (okvirno) pa u subotu je bilo za ocekivati da staze budu vodnjaste u donjem delu, nista neobicno, i isto tako dosta razvaljene kako u donjem tako i u gornjem delu (Markudzik), ipak je to bilo popodne, no na Markudziku je bilo i dosta dece i pocetnika pa dosta problema na cetvorosedu, malomalo pa uspori ili stane, pa svega na stazi i zato smo brzo pobegli na Jastrebac gde osetno dolaze bolji sikjaci. Merili smo i za jedan krug na Jastrebcu, od ulaska na zicaru pa spust nazad do zicare trebalo nam je (tacnije mojoj cerci) 20minuta, sto reci za jedan sat prodzes ceo Jastrebac deo. Za nedelju je bilo ocekivati da bude hladnije, znaci bolje staze a i prepodne, i vetrovitije sto je i bilo pa radi toga Markudzik deo nije radio a i gondola je isla samo do medzustanice za sta je bilo uredno obavestenje na kasi na polaznoj stanici gondole, a ja nisam primetio, ali je primetila cerka. Iz tog razloga na Jastrebac ekspres sam udario u zid od velike mase ljudi koi cekaju na red i pomislio da cu cekati oko 40 min na red ali ekspres je stvarno bio ekspres pa smo na red dosli za 15 minuta. Inace u nedelju zbog boljeg kvaliteta staza za jedan krug nam je trebalo umesto 20, 15 minuta, ali cekalo se na red, tacnije oba dana samo se ovde cekalo na red. Na cetvorosed MB se ne seka na red jer su vecina skijaca na stazi a ne na zici .
    Suma sumaru ceo ski centar se moze izvoziti za maksimum 3 sata, sto reci poludnevni je sasvim ok varijanta. Odnosno na ovu vikend varijantu se moze dodati jos jedan dan izmedzu sto bi bilo vise no dovoljno a da ne bude previse povtaranja i dosadno. U slucaju na dan vise onda bi to bilo uspon na vrv Musala.

  6. #136
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Kada pisem o Borovets red je da napisem rec dve o samom turistickom naselju.
    Naime naselje uopste nije ono sto bi trebalo da bude, mondensko, najstarija turisticka zimska destinacija od vremena cara Borisa, a ono obicna kanaba, dosta prljava i...mnogo toga.
    Ima mnogo toga reci ali cu ja samo izdvojiti jedno.
    U tom monednskom europskom centru u europskoj drzavi nigde ne mozete platiti plateznom karticom je nigde nema terminala za placanje, ili bar kazu da nemaju.
    Mi smo seli u jednom restoranu u kome su nam rekli da imaju terminal idkako smo narucili, meni doneli rakiicu koju nisam ni probao i sopsku i ja proverim jos jedanput za karicu , kad ono sipak, bas su taj dan promenili banku pa cekaju da im sutra stigne novi terminal.
    Luti zbog obmane smo otkazali veceru i otisli iz restorana.
    Vecerali u restoran vile gde smo odseli i isti ima 20% jeftinije cene.
    Da ne bih bio pogresno shvacen vizavi "one rasprave" vecera za nas troje uz nekoliko salata dve rakiice par piva je izasla 62leva ili oko 30eura sto je sasvim prihvatljivo.
    A da i fiskalni racun je mislovna imenica.
    Moram da kazem da u MK fiskalni racun i placanje karticom je skoro pa nezamislivo. Nije da je 100% tako ali 90% jeste.

  7. #137
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ide neko pocetkom januara mozda?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  8. #138
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2016
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Veliki pozdrav svim skijašima.Zamolio bih za neke informacije o Borovecu.Da li se isplati rentirati opremu u samom Borovecu,skije,štapove i pancerice?Verovatno bih išao preko agencije krajem februara ili početkom marta 2017. ali postoji mogućnost da odem i samostalno.Da li je neko možda išao busem od Sofije do Boroveca i da li uopšte postoji ta redovna linija u sezoni?Postoji mogućnost da završim i u Banskom,ali bi mi više prijao Borovec na osnovu svega što sam čuo do sada.Ako još neko planira tamo,možemo se organizovati i ići eventualno zajedno.

  9. #139
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Rentiranje opreme zanima i mene.
    Da li uplatiti ovde (koristili bi full pakete, sa opremom, ski pass, instruktor) ili uplatiti na licu mesta, obzirom da hotel ima svoju skijašnicu.
    Razmišljam da bi bugari dali neki popust na rentu za goste hotela?

    Ima li neko konkretno iskustvo?

  10. #140
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Ful paket(ski pas,oprema i ski škola) ti je najjeftinija i najbolja opcija. Na licu mesta je skuplje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •