Strana 39 od 48 PrvaPrva ... 293738394041 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 381 do 390 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #381
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Evo ja u petak prodjoh tim putem i mogu da kazem da u zadnjih pet godina nikad nije bio bolji. Sve rupe jesu pokrpljene, dakle nije idealan, i moze da se vozi bez ikakvog zastajkivanja. Ako ga neko poznaje vrlo brzo se stize do Kalne...

  2. #382
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Stanje i prohodnost puteva u Timočkoj krajini (Knjaževac i Stara planina)




    Prema informacijama iz Policijske Uprave iz Zaječara u periodu od 06,00 sati, 31.01.2014. godine do 06,00 sati, 01.02.2014.
    godine, na području koje pokriva PU Zaječar, saobraćajnih nezgoda nije
    bilo.

    Na području PS u Sokobanji vreme je oblačno, pada slab sneg, duva jak
    vetar koji stvara nanose. Kolovozi su očišćeni i uglavnom suvi, dok na
    većim nadmorskim visinama ima ugaženog snega do 5cm, saobraćaj se odvija

    otežano.
    Na području PS u Knjaževcu kolovozi su prekriveni utabanim snegom i
    mestimično ledom. Na prevoju „Tresibaba“ ima magle, vidljivost je
    smanjena na oko 100 metara.


    Na području PS u Boljevcu na državnom putu Paraćin-Zaječar, vreme je
    oblačno, pada sneh, preko prevoja Čestobrodica duva vetar tako da stvara
    male snežne nanose na deonici od prevoja Čestobrodica ka krivovirskom
    brdu i saobraćaj se odvija otežano.

    Detaljnije ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  3. #383
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Jutros smo isli preko Knjazevca i put je bio prohodan i cist. Trebalo nam je nekih 2 sata od Nisa. Tamo smo sreli neke ljude iz Nisa oji su dosli putem Svrljig - Kalna pa smo se odlucili da idemo tim putem posto ovaj drug nije nikad bio pa da vidi. Put je prohodan. Nema nanosa na putu. Na samom putu veci deo puta je bio pod snegom tj. ne vidi asvalt sto je i dobro jer sve one neravnine su pokrivene snegom. Samo dobre zimske gume i nema problema. Povratak je bio za nekih 1.5 sat.
    Sto se nezgoda tice nije tacno da nije bilo. Kada smo se vracali, vec sada cuveni most na lakat krivini(ne secam se u kojem selu je), jedan auto nislih tablica je ispravio krivinu i umesto da skrene desno na most on nastavio pravo i sleteo u potok. Mi smo prosi kada su ga vadili. Nadam se da nema povredjenih. Prosle godiie je jedan bugarin odvalio ogradu i preskocio reku sa kolima koliko jako udario i brzo vozio. Kad smo isli na tamo bas sam upozorio druga na tu krivinu posto sam primetio da je zaboravio posto nije bio skoro. Mislim, u stvari 99.9% sam siguran da tu ne postoji ni jedan znak koji upozorava na opasnu krivinu. Nadam se da ako ne postoji znak da ga uskoro postave da se ne bi vise desavale ovakve stvari.

  4. #384
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Exclamation Stanje na putevima u Timočkoj krajini i Staroj planini (02.02.2014)



    U periodu od 07,00 sati, 01.02.2014. godine do 07,00 sati, 02.02.2014. godine, na području koje pokriva PU Zaječar, dogodila se 1 saobraćajna nezgoda sa manjom materijalnom štetom.
    Put do Stare planine je prohodan, magle ima samo oko sela Crni vrh.Na samim
    stazama sve je odlično ,temperatura se kreće od -3°C do + 1°C, brzina vetra 5-9 metara u sekundi .Trenutno je oblacno i
    bez magle na samom skijalistu. Rade sledeće ski staze : staza na Jabučkom ravnistu sa
    pripadajucim stazama kao i Babin zub sa veznim liftom Rudine !
    Na području PS u Sokobanji nije bilo padavina, duvao je jak vetar koji
    stvara nanose. Kolovozi su očišćeni i uglavnom suvi, dok na većim
    nadmorskim visinama ima ugaženog snega i leda debljine do 5cm i tu se
    saobraćaj odvija otežano.
    Na području PS u Knjaževcu kolovozi su prekriveni utabanim snegom i
    mestimično ledom. Na prevoju „Tresibaba“ ima magle, vidljivost je
    smanjena na oko 100 metara.

    Detaljnije ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  5. #385
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Kad smo isli na tamo bas sam upozorio druga na tu krivinu posto sam primetio da je zaboravio posto nije bio skoro. Mislim, u stvari 99.9% sam siguran da tu ne postoji ni jedan znak koji upozorava na opasnu krivinu. Nadam se da ako ne postoji znak da ga uskoro postave da se ne bi vise desavale ovakve stvari.
    To nije krivina već raskrsnica i skretanje. A problem je upravo u tome što svi vide znak i misle da je krivina a ne skretanje. Postoji samo znak za ski centar Stara planina sa strelicom udesno. Znači, kao što ste učili kod instruktora, prebacite u drugu i lagano skrenete desno

  6. #386
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Thumbs up Ne propustite danas Emisija SAT : Patrola do Stare planine




    I ove nedelje „SAT“ vodi gledaoce na zimsku patrolu. Očekuje ih detaljan izveštaj sa trase koja od Beograda, preko Niša, Svrljiga i Knjaževca vodi do Stare planine.

    Ekipa SAT-a zabeležila je sve zanimljivosti na ovom putu. Kakva je snabdevenost gorivom, koje pumpe toče TNG, da li putari dobro obavljaju posao, gde treba obratiti pažnju na kvalitet kolovoza, koje opasnosti krije prevoj Tresibaba…


    Detaljnije ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  7. #387
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    I mi smo prolazili tu kada su vadili tog tipa sa golfom 4 iz potoka, to je bilo oko 11:15 mislim.

  8. #388
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    To nije krivina već raskrsnica i skretanje. A problem je upravo u tome što svi vide znak i misle da je krivina a ne skretanje. Postoji samo znak za ski centar Stara planina sa strelicom udesno. Znači, kao što ste učili kod instruktora, prebacite u drugu i lagano skrenete desno
    Teoriski si u pravu ali prakticno ne . Zasto ? Zato sto tu pravo nastavlja makadamski put koji se ne cisti i kada padne sneg tu se ne vidi uospte da ima put pa ispada da je ovo krivina a ne skretanje. U svakom slucaju, bez obzira dali je krivina ili sretanje, treba obeleziti i upozoriti ljude da se ne bi dogadjale takve stvari. Ja sam samo video prosle i ove godine 2 puta izletanje na tom mestu a pitanje je koliko ih je bilo posto ja ne idem bas tako cesto gore. I Alvirovic je u emisiji SAT upozorio na to sretanje. Ljudi koji su bili gore par puta su zapamtili ali ima dosta njih koji idu prvi put pa ne znaju. Posebno sto ima puno stranaca. Bilo je vec standardno puno komsija Bugara ali i sto je mene prijatno iznenadilo bilo je i dosta Rumuna.

  9. #389
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    To nije krivina već raskrsnica i skretanje. A problem je upravo u tome što svi vide znak i misle da je krivina a ne skretanje. Postoji samo znak za ski centar Stara planina sa strelicom udesno. Znači, kao što ste učili kod instruktora, prebacite u drugu i lagano skrenete desno
    U stvari ima znak... glupo postavljen sa desne strane, a mislim da stoji bukvalno ispod grana od nekog drveta, bas ne privlaci paznju a isuvise je blizu krivini pa ako neko ne zna put ostaje mu vrlo malo vremena da reaguje , a u isto vreme i taj putokaz za hotel. Nezgodno je sto pre toga ide par otvorenih krivina pa se covek zaleti... Inace na tom mestu postoji i put, bukvalno pravo, pa ako se i zaletis ne skreci!!! U panici je tesko videti da mozes da prodjes bez ogrebotine ...

  10. #390
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ha ha, ibane i ja smo prakticno pisali u isto vreme Inace gledao sam Sat danas i mislim da je g. Alvirovic prilicno aljkavo odradio posao pritom lupetajuci gluposti kao i u vecini emisija. Siguran sam da je lazirao upravo taj mostic montirajuci ga negde na deonicu izmedju Knjazevca i Kalne eto cisto da bi povecao dramu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •