Evo sad iz prve ruke oko puta:

Iz Beograda, preko Svrljiga i Kalne, 310km, 3h 30min (od mog polazišta do Mostarske petlje je 6-7 min). Deonica od Svrljiga do Kalne je vrlo solidna, osim tih nekoliko kilometara koji su ostali da se presvuku novim asfaltom, od početka opštine Knjaževac. Juče je bilo ostataka leda na toj deonici, kao i na potezima od Inova do Balte Berilovca, te od odvajanja za stazu Konjarnik, pa do hotela Stara planina. Takođe, na celom potezu od Svrljiga do Kalne ima jako puno rizle po putu, očigledno su obilato posipali.

Sa Stare planine, preko Temske, 340km, 3h 45min. Danas nije bilo leda više nigde, ali dosta sitnih odrona i vode po putu. Lep vodopad sa desne strane ubrzo nakon skretanja za Pirot nakon Kalne, sad mi je žao što se nismo tu malo zaustavili. Deonica do Temske je dobrim delom presvučena novim asfaltom, ali ima i pojedinih segmenata koji nisu u najboljem stanju. Takođe, tu je i deo kroz Sićevačku klisuru koji je, iako je magistrala u pitanju, naporan.

Što se mene tiče, za ubuduće je jasno - na Svrljig, i onda direktno na Kalnu. Ako završe tokom leta i ovu preostalu deonicu, onda će sve do Kalne biti sasvim dobar put, ostaje od Kalne do vrha nekoliko nezgodnih segmenata.

Za vremena koja sam pomenuo: uzeti u obzir da je meni po autoputu tempomat skoro celo vreme podešen na 130km/h.