Vreme za kupovinu novih skija pa dosao po savet. Trenutno se cetvoroumim pa reko da mi pomognete da se bar petoumim ako ne I vise ��

Elem, stara skija iz potpisa, skijao sa zadovoljstvom nekih 7 sezona. Od toga bas uzivao 2 kad sam bio u dobroj kondiciji. S obzirom na godine I konidiciju, reko da batalim metal u skijama I uzmem nesto neznije.
Visok 186, blizu 100kg, jake noge ali bez kondicije, tehnika po mom 7/10, spustam se svuda bez problema ali mrzim guzvu na stazi jer previse pazim da ne pokupim nekoga pa me to baca u sed a onda sve ode u … Skijanje na Kopaoniku, ove skije ce verovatno ostati u Srbiji, bar jos nekoliko godina nadam se.


Gledajuci komentare, razne testove I tako dalje, izbor mi se nekako sveo na dve opcije. Ili da uzmem ekvivalent moje skije samo nivo nize (Salomon XDR 80 ST C u 180cm ili Nordica GT 76 CA, isto 180cm) ili da odem na malo tanju skiju (Rossignol React R6 u 177cm, K2 Konic 76 isto 177cm).


Trenutno me ove tanje malo vise privlace, verovatno cisto zbog promene. Nema sanse da probam ove skije bilo gde, tako da je kupovina cisto po iskustvima drugih.

Bilo koji savet je dobrodosao.