Strana 378 od 398 PrvaPrva ... 278328368376377378379380388 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.771 do 3.780 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3771
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ja sutra krećem put Stare planine, pa da vidim ito čudo od novog puta. Pa prenosim utiske...

  2. #3772
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Koliko sam shvatio trebalo bi ceo da je završen. Meni lično je bio drag onako razbijen, kao da se vratim dva veka unazad, mada stvarno ga treba doterati da bude normalan put. U stvari mene zanima da li će se zimi održavati jer do sada je bio jako opasan po snegu a čistača nigde...

  3. #3773
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Romane snimi situaciju pa da vidimo utiske iz prve ruke. Kako su javili valjda jos 6-7 km treba da se sredi ali videcemo a ono sto obecava da ce od ove sezone da se i taj put redovno cisti i odrzava. Potrudili su se svakako,pokazace vreme...sneg stize

  4. #3774
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Evo iz prve ruke, prošle nedelje prodjoh sada već bivšim Macak road-om. Jeste opravili su ga!!! Stanje je nemerljivo bolje nego što je bilo, od Svrljiga do Kalne stigosmo za nešto manje od pola sata. Mada mogu da kažem, sada će da me pljuju, da sam očekivao više. S obzirom kako se počelo sa obe strane, mislim na širinu puta, učinilo mi se da će se tako i finiširati. Ali zadovoljili su se time da samo presvuku postojeći asfalt.

  5. #3775
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    To znači da su ostale malo nelogične linije puta, hoću da kažem da je dosta moglo da se isprvi i ako se i dalje ne čisti sneg očas posla će se neko naći sa strane puta a da to i ne zna. Elem imam još zamerki ali da ne mračim jer je situacija nemerljivo bolja. Ostalo je još oko 6km da se završi ali i po tome može da se tera. Ako idete od Svrljiga prema Kalni stari asfalt će se pojaviti 6km pre sela Jalovik Izvor. Nadam se da će zimi održavati taj put jer će to biti zaista ušteda u vremenu.

  6. #3776
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ali to nije kraj... takodje je velikim delom završen put Kalna - Knjaževac. Potpuno nov put, kada sam to čuo morao sam tuda da se vratim. Tehnički bolje je uradjen naročito drenaža za razliku od Svrljig - Kalna, ovde se voda nije zadržavala na putu. Takodje je i dosta ravniji, ostalo je par deonica po 2, 3 km ali taj asfalt je sasvim ok. Sve u svemu LEPO...

  7. #3777
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    I to nije sve, prošli vikend su se zabeleli Midžor i Babin zub. Bilo nekih 10 - 15cm snega

  8. #3778
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Osnezavanje krenulo i na Staroj planini,a za vikend se ocekuje drugi talas snega.... 24300933_1793040914041760_7463816876090908756_n.jpg

  9. #3779
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ne volim te staze uz gondolu ali moram priznati da je ovo milina pogledati

  10. #3780
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    EPS-ov hotel uskoro ponovo počinje sa radom

    http://www.skijanje.rs/vesti/stara-p...inje-sa-radom/

    Dobra vest stiže sa Stare planine. EPS-ov hotel "T.C.Babin zub", koji se nalazi preko puta planinarskog doma, dat na raspolaganje JP Stara Planina, a oni su ga preneli na upravljanje SP Resort-u DOO koji trenutno gazduje i bivšim Falkenštajnerovim hotelom. Inače, ovaj hotel je zatvoren od 25. juna 2014. godine, a tada je poslovao u okviru EPStursa.

    Radovi na rekonstrukciji i renoviranju su otpočeli krajem prošle nedelje, a planira se završetak istih do sredine decembra. Intenzitet radova i dinamika su za sada zadovoljavajući, a plan je da se hotel spremi da proradi već neposredno pre Nove godine. Postoji i varijanta da se čak u njemu organizuje i doček Nove 2018. godine. U svakom slučaju, za predstojeću sezonu će biti još jedan objekat više za skijaše i ljubitelje zime sa oko 60 ležajeva.

    Inače, na planini sneg uveliko pada, za vikend je od Kalne prema Zubu bilo oko 20cm snega na putu, topovi rade i polako se spremaju staze. Tokom celog predstojećeg vikenda očekuju se snežne padavine, tako da spremno dočekuju ski opening zakazan za četvrtak, 14.12.2017. godine.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •