Strana 357 od 397 PrvaPrva ... 257307347355356357358359367 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.561 do 3.570 od 3970

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3561
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Mi smo proslog vikenda isli tim putem SVRLJIG-KALNA i bilo je sasvim korektno... bilo je vode na nekim mestima gde je malo udubljen put ali ok... snega i leda nije bilo... u svakom slucaju vredi da se vidi ta ''divljina''

  2. #3562
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Nesto ni sajt ni forum nisu radili sinoc pa nisam mogao da ranine da pisem utiske od juce.
    Put od Srvljiga do Kalne je prohodan i uglavnom suv.Mozda na par mesta koje je u hladovini ima snega ali je to bas kratko.Veci problem su rupe pa obratite paznju.To je deo od Svrljiga kad se ide pa se posle par serpenrina podignete na onaj dugacak pravac pa sve do sela Jalovik Izvor.
    Pustili su parking kod gondole.Juce je bilo hladno i magla.Magla je bila u delu kod gondole sve do nekih 12-13h.Na suncanoj i konjarniku nije bilo magle.Staze kod gondole su na samom vrhu i dobrim delom bile zaledjene.Sreca pa sam naostrio skije.Babin zub je bila odlicna ali je vreme bilo promenljivo.Suncana na vrhu je zaledjena ostatak dobae.Konarnik isto na vrhu ledene ploce.Sa desne strane staze sitni kamencici.Jedan deo sa leve strane staze su klinci trenirali slalom.Svu svemu nije bilo guzve dok danas mislim da ce da bude guzva ali i lepse vreme.

  3. #3563
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano


  4. #3564
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano


  5. #3565
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Izgleda da mi prosli post nije prosao, a sada ne vredi ponavljati. Pisacu retroaktivno kada se vratim u BG. Ono sto je najbirnije je to da zadnja tri sata veje na SP. Mada je temperatura u blagom plusu, govorim o ataru sela Crni vrh, pretpostavljam da je gore u minusu. Danas je vec bilo kriticno jer vec tri dana je temperatura uuveliko iznad nule. Da Vas ne sekiram necu ni reci dokle je isla. Prognoza je da ce temp padati I da ce se praviti sneg...

  6. #3566
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    E danas je pravo. Evo nas na pauzi u kaficu. Nocas je palo dvadesetak cm snega a topovi I sada rade. Temperatura oko nule sa malo vetra.

  7. #3567
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Jedino mi nije jasan Strabag... kada se ide na gore leva strana puta je cista a desna do pola. Do parkinga na Konjarniku prociscena je jedna staza a ne daj boze da se ocisti sa strane...

  8. #3568
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ponovo provejava sneg... a topovi se ne gase. Bice posla za tabace...

  9. #3569
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Evo i mene kuci... prosto mi je neverovatno da niko nista nije napisao o Staroj. Izgleda da se gubi entuzijazam... Hajde nekoliko utisaka za pocetak. Mislim da se skupilo najvise turista u zadnjih sest sedam godina, u zadnjih deset dana konstantno se trazio krevet vise. Vremenski uslovi su bili takvi da se promenilo sva cetiri godisnja doba a to je direktno uticalo na odrzavanje staza. Moram priznati da sam ocekivao bolje sredjene staze. Mozda i gresim jer je ipak bilo suvise toplo pa se i sneg brzo pretvarao u kacamak.

  10. #3570
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    S druge strane ni ujutru nisu bile utabane staze cak ni oko gondole. Generalno to nam nije smetalonarocito sto smo vec drugog dana zakacili neki virus pa je od nas sest cetvoro povracalo. Nazalost nismo bili jedini ispostavilo se da je pola planine proslo isto kao i mi. Srecom to je trajalo jedan dan i posle toga vise nista nije smetalo. Mogli smo proci i mnogo gore pa nas te trivijalnosti u vidu manjka snega i lose pripreme staza nisu doticale.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •