Ove sezone sam svratio u ovaj mali skijaski centar. Jedina linija vodilja je bila da za male pare svojoj porodici, i prijateljima, omogucim jeftino skijanje a da osete sta znaci skijanje u Austriji.

Na Bergfexu sam pronasao ski centar Hintersee i bio sam zadovoljan, cista 10tka. Smestaj za 6 dana, 5 radnih dana skijanja za 120e senior skipass.
http://www.bergfex.at/gaissauhintersee/

Broj kilometra staza mi je bio nevazan, ali sasvim dovoljan za svih 5 dana uzivanja, jer su deca bila prioritet (2 porodice), i njima je bilo fenomenalno, mada i svih 5 suncanih dana nam je puno pomoglo.

Snega dovoljno, mada topova ima samo na nekim delovima koja su problematicna. Primetio sam da je gro gostiju iz Velike Britanije, oni su smesteni gore na stazama, jedu, piju i skijaju.

Porodice, deca, idealno. Mislim da je za 5 dana 45e skipass dete, drugo dete 50%, trece dzaba. Ko se dobro organizuje moze da iskoristi ovu povoljnost.

Smestaj dobar, 5km od skijalista, mesto Faistenau. (Salzburg je na 25min lagane voznje).

Kazem, savet je cisto od osobe koja je obisla sve vece skijaske centre u Austriji, da ih sada ne nabrajam, i osoba koja ni da joj plate nece otici na Kopaonik.

Eventualna alternativa je bila Prebichl i Semmering ali za njih sam dobio info tek kada sam zavrsio sa Hintersee-om.

Pozdrav i srecno!!!

p.s. Smestaj cete lako pronaci vec preko raznih web stranica, sto Vas je vise to je bolje, staro skijasko pavilo