Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Skijanje na planini TARA

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    24.12.2004
    Godina
    43
    Poruke
    36

    Podrazumevano Skijanje na planini TARA

    Da li je neko mozda bio na Tari u vili Bobar i kakvi su utisci?

  2. #2
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski
    Da li je neko mozda bio na Tari u vili Bobar i kakvi su utisci?
    Bio sma ja 2000-te.
    Nalazi se na putu od Beopetrolove (LUKOIL) pumpe prema Vojnom hotelu, onom sa bazenom mislim da se zove Omorika.
    Smeštaj sasvim solidan, hrana ok, mesto za parking ispred...
    Ništa posebno...
    Kao seoska kuća ...

  3. #3
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milan NS
    Bio sma ja 2000-te.
    Nalazi se na putu od Beopetrolove (LUKOIL) pumpe prema Vojnom hotelu, onom sa bazenom mislim da se zove Omorika.
    Smeštaj sasvim solidan, hrana ok, mesto za parking ispred...
    Ništa posebno...
    Kao seoska kuća ...
    Mozes li malo detaljnije da opises samo skijaliste - stazu (duzina. sirina, nagib,. . .) Ski lift (duzina, tip, u kakvom je stanju, da li ima dovoljno elemenata za vucu) ??? Mozda imas neku fotografiju staze?

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    24.12.2004
    Godina
    43
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    Evo stigoh sa Tare.Vila Bobar je stvarno OK,nista posebno, ali samo osoblje i usluga su na zavidnom nivou.Snega je bili jako malo,odnosno skoro nista tako da zice nisu radile.

  5. #5
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Exclamation Zicare kod "Belog Bora"

    Ja sam na tari bio oko 2000-te mada leti. Bio sam u hotelu beli bor i ispod njega nalazi se 2 zicare.

    -Jedna je tanjir i veoma je kratka, ali zaista sumnjam da radi jer je sajla na jednom mestu prekinuta.Sama staza je malo blaza od Masinca na Kopaoniku i mozda malo manja od njega i nalazi se na cistini.

    -Druga je dvosedeznica, ali njoj nisam prilazio tako da o njoj nemam detaljnijih informacija. Secam se da je udaljena oko 100m od tanjira i nalazi se u sred sume. Sa ove udaljenosti delovala je OK ali otkud znam posto hotel i nije bio nesto posecen, pa sumnjam da je i zimi nesto vise...

  6. #6
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kop

    -Druga je dvosedeznica, ali njoj nisam prilazio tako da o njoj nemam detaljnijih informacija. Secam se da je udaljena oko 100m od tanjira i nalazi se u sred sume. Sa ove udaljenosti delovala je OK ali otkud znam posto hotel i nije bio nesto posecen, pa sumnjam da je i zimi nesto vise...
    Da li si siguran da je DVOSEDEZNICA???

    Na sajtu www.skijanje.co.yu vec godinama imam podatak:

    Skijalište je neposredno ispred hotela "Beli bor" na nadmorskoj visini od 1000 m/nv, gde se nalaze dva ski lifta i to za decu i početnike dužine 150m i za odrasle dužine 450 m.
    Ali nikakao da od nekog dobijem kakvo je pravo stanje stavri na terenu tokom zime, kao i neku fotografiju sa skijalista pored hotela Beli bor na Tari.

  7. #7
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Lightbulb

    Bio sam bas davno na tari i koliko me secanje sluzi bila je dvosedeznica.

    Video sam samo zicaru kako strci iznad vrhova jelki i koliko se secam (!) bile su korpe ! Probacu da saznam nesto vise pa se cujemo !
    Izmenio/la kop; 07.12.2006 u 19:29.

  8. #8
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Podrazumevano

    TRAŽE IZGRADNJU SKIJALIŠTA NA TARI

    12.06.2009.

    Bajina Bašta - Sa sto deset dana godišnje pod snegom prosečne visine 20 cm, Tara je idealna za skijanje, ali ti prirodni uslovi koje nudi ova planina nisu ni približno iskorišćeni. Trenutno na Tari postoje samo dva manja ski lifta.



    Predstavnici Opštine Bajina Bašta i Nacionalnog parka «Tara» zatražili su od državnog sekretara Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Gorana Petkovića i generalnog direktora JP Skijališta Srbije Nebojše Skorića, pomoć od države kako bi se na Tari izgradilo bar jedno skijalište.



    - Planina Tara ima zadovoljavajući broj posetilaca tokom cele godine, ali malo sadržaja. Samo Mitrovac ima oko tri hiljade posetilaca, uglavnom dece. Sa sto deset dana pod snegom, prosečne visine 20 cm, Tara je idealna za skijanje i to ono rekreativno. Pored alpskog, ovde su idealni uslovi i za nordijsko skijanje. Bila bi prava šteta sve to ne iskoristiti – rekao je dr Boban Tomić, direktor NP «Tara». On je dodao da je 2003. godine urađen idejni projekat skijališta, koji pored staza predviđa i pravljenje malog jezera koje bi, pored klizanja, služilo za pravljenje veštačkog snega.



    - Pored prirodnih pogodnosti Tara je prva destinacija u Srbiji za koju je urađen master plan razvoja. Ovim važnim dokumentom su date smernice svima u oblasti turizma. Jedno pravo skijalište bi nas učinilo atraktivnijim za turiste, ovdašnjem stanovništvu bi se otvorile nove perspektive, a sve to bi podspešilo razvoj opštine - rekao je Miloje Savić, predsednik opštine Bajina Bašta. Državni sekretar Goran Petković rekao je da će ministarstvo pomoći izradu projektne dokumentacije, ali da država neće finansirati turizam, već da se za to moraju naći investitori.



    - Mi prepoznajemo interes i u manjim skijalištima. Mnoge stvari su ovde dobro urađene i treba ih primeniti i na Kopaoniku i Staroj Planini. Skijalište je kompleksan i skup projekat. Zato, zbog dece pre svega, do njegove realizacije treba praviti manje zimsko – letnje zabavne parkove sa plastičnim podlogama za skijanje – rekao je Nebojša Skorić direktor «Skijališta Srbije».

    http://www.skijalistasrbije.rs/

  9. #9
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Podrazumevano

    MITROVAC – TARA

    Mitrovac se nalazi na 24 km od Bajine bašte. Do njega se stiže putem preko Perućca ili putem iz centra Tare. Od Perućca zbog relativno dobre signalizacije je lako naći ovo skijalište, dok iz pravca sa vrha Tare ne postoji gotovo ni jedan putokaz. Putevi su dobri, a trenutno se radi na sanaciji puta iz pravca Bajine bašte. Skijalište Beli bor udaljeno je 19km od Mitrovca.
    Skijalište raspolaže sa 3 baby ski lifta dužine 50m (staza 1), 150m (staza 2) i 250m (staza 3). Najduži ski lift ima drvene hvataljke na sebi.
    Staze su bez kamenja i potoka, prekrivene su srednje visokom travom. Jedino je staza 3 na samom vrhu malo zarasla. Sve staze su dosta lake i široke.





    BELI BOR – TARA

    Skijalište Beli bor nalazi se pored istoimenog hotela, 19km od skijališta Mitrovac. Iz tog pravca put je solidno održavan, ali nema gotovo nikakvih oznaka. Od Mitrovca treba pratiti put za Kaluđerske bare. Prateći samo postojeća 2-3 putokaza gotovo je sigurno da ćete zalutati, tako da je najbolje da vas meštani upute.
    Skijalište raspolaže sa 2 ski lifta tipa tanjir dužine 80m (ski lift 1) i 380m (ski lift 2). Žičare su jako zastarele, tako da su tanjiri fiksni. Manja žičara ima 4 tanjira, a veća samo 8. Ipak, kako radnici tvrde, obe su bezbedne i zimi dosta posećene. Visina snega na ovom skijalištu ide i do 50cm.
    Ski staze su bez kamenja i potoka, prekrivene su srednje visokom travom. Dosta su široke. Ski staza 1 je jako laka, dok je ski staza 2 dosta strmija od prve, ali i dalje može da se svrsta u lakšu kategoriju.








    Uskoro u galeriji vise fotki sa oba skijalista.

  10. #10
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •