Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: kupovina novih skija tokom leta ?

  1. #21
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Hm, ja mislio da se ti karbonski tesko lome, a opet zavisi od skijasa do skijasa. Doduse, slabo idem offpiste, tako da ce meni da potraju.

    Sigurno sa su ovi od 50 evra kvalitetniji.

  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    ima u intersportu stapova techno pro i elan , za 1000 - 2000 din. cene su im u zavisnosti od duzine.

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne bih dao svoje selo, ni karbonskog svoga stapa...

    E sad, za ofpist možda stvarno aluminijumski imaju neke prednosti. Kad ti štap propadne u dubok sneg onda kruti štapovi su bolji od elastičnih. A da iznesem i jedno svoje dramatično iskustvo: kruti su mnogo bolji za otkopavanje skije iz dubokog snega. Molim da mi se veruje kao nekome ko je ove godine na tu aktivnost potrošio dva sata.

    Ali u svemu ostalom karbonski su mnogo bolji. Prijatniji su u vožnji, i mnooogo su izdržljiviji (ne mogu da se iskrive). Respect za wlada koji je uspeo da ih slomi.

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pazi, moguće je i da su ovi od 20e njesra . Ja uvek kada uzmem štapove promenim krplje, stavim veće zbog dubokog snega (default krplje propadnu preko pola metra u sneg kada se stvarno osloniš na njih - sa većim krpljama propadnu 10 max 20cm) i to je to... Generalno nisam primetio razliku u štapovima što se tiče težine ili nečega drugog, jedino što su "tanji" pa izgledaju malo elegantnije .

    Plageton, ti možda imaš neke jače / izdržljivije, moraćeš da mi ih pozajmiš da ih testiram .

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Plageton, ti možda imaš neke jače / izdržljivije, moraćeš da mi ih pozajmiš da ih testiram .
    Platio 15 E na sajmu pre 5 godina.

    Kada se navikneš na karbonske, onda primećuješ razliku. Priličnog odlučnog oslanjanja na štap, kao da imaju amortizer. Što je sneg tvrđi, razlika uočljivija.

  6. #26
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Imadoh 10 sezona karbonske štapove sve dok jedan nije stradao u sudaru dvojice skijaša (mene i moga sina). Karbonski se ne mogu saviti (trajno), ali zato pucaju tj. lome se.

    Sad imam Elanove tanke aluminijumske i mnogo sam zadovoljan. Čak su malo laganiji od starih karbonskih. Kako ne padam (ugrađen žiroskop), to ih i ne savijam.

  7. #27
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Kad je već reč o štapovima da vas pitam nešto.

    Da li je reč o karbonskim štapovima ili o kompozitnim?

    Prošle godine sam polomio štap (kompozitni) u Tinju i u radnji kupio druge (mislim za oko 40 EUR), a u istoj toj radnji karbonski štapovi su koštali nešto malo preko 100 EUR. Svuda je jasno istaknuto da li je CARBON ili COMPOSYTE. E sad koja je bitna razlika između ova dva ... nemam pojma.

    Inače štap sam polomio na najgluplji mogući način....oslonio se punom težinom prilikom ustajanja.

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Da ti kazem to ti je dobro pitanje. Nisam razmisljao ali cenim da tu nema razlike, bar ne velike.

    Zabuna bi mozda bila manja da karbonske stapove nazivamo na ispravan nacin a to bi bio ugljenicni stapovi. Ugljenik (hemijski znak C), iliti carbon na engleskom.

    A mislim da ugljenicna vlakna se tretiraju kao kompozitni materijal, ali to bi neki izenjer vec znao bolje.

  9. #29
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Mislim da su najbolji oni štapovi na kojima piše "graphite carbon composite". Materijal je mješavina grafita, karbona, uglja i ćumura. Štapovi od tako laganog materijala su omiljeni kod dirigenata i kompozitora i od tuda naziv kompozitni.

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kompozitni materijali u ovom kontekstu , znači da je štap napravljen od "plastike" (tačnije epoksidne - 2komponentne smole) i "ojačanja". Slično kao što se u beton stavlja mreža da se armira, tako se i u epoksidnu smoli stavlja "armatura" koja može da bude od različitog materijala.

    Tako "armatura" može biti od staklenih vlakana (kao kada se prave čamci - jeftiniji ), kevlara, karbona itd.

    Ako je štap "karbonski" to znači da je smola "armirana" karbonom, eto . Ko se seća Elan je imao popularan RC Kevlar model skija (armiran kevlarom) , bio je i RC Carbon ako me pamćenje ne izdaje.

    Ovaj što sam ga ja sredio (posle 3 dana skijanja ), na njemu piše "Scott Graphite, composite technology"..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •