Strana 3 od 21 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 206

Tema: Solden

  1. #21
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gazza Pogledati poruku
    @sas35bgd
    Hvala na informacijama. Kao sto rekoh prva opcija mi je Saalbach ali me je cena ovog apartmana zaintrigirala pa sam pomislio da se mozda u Soeldenu moze naci apartman po toj ceni na vise mesta. Ali izgleda samo tamo gde lisica nosi postu. :-) Mada, i da je tako dok se uracuna skuplji ski pass, duzi put... Dodje mu na isto. U pravu si da je Soelden prilicno daleko. Meni to i nije problem ali ga ipak ostavljam za neki drugi put. Branko je u pravu kada kaze da treba ici tamo gde je bolje a ne tamo gde je blize. Ja cu ovog puta probati Saalbach, ako se uopste planovi i ostvare, ali da ne skrecem sa teme, tamo gde treba pitacu za savet, na temi Saalbach. Sev je u pravu sto se tice npr. Nassfeld-a, ali kako sam video od 110 km staza nema ni 30% plavih sto meni ne odgovara jer muku mucim sa "fizikom" i malo jacom kilazom pa ne bih bas da mi pucaju noge. A kad toliko platis ski pass znam da nece biti stajanja. Ovamo je plavih staza skoro koliko ceo Nassfeld i nije narocito daleko. Jos kada se negde od cetvrtog dana ubaci i par desetina km crvenih... Mislim da ce biti taman.
    Bio sam u Saalbachu prosle godine, sta god treba od informacija, javi se, ili kad dodjes tamo trazi Nemanju koji radi u najvecoj ski skoli u Saalbachu.

  2. #22
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Solden skipass

    Prevare sa skipasom:
    Ako si napredan skijas, onda ove preporuke ne vaze:
    Ako ti je dovoljno par stazica, ima fora koju su provali nas zenski tim sve eminentni skijasi 45+ (godine su u pitanju). Ne znam da li si imao prilike da kao klinac kupis digitron koji ima 1080 funkcija, a ti radis samo 4? Tako se i nima ucinilo da skipaas od 225evra +10 =235 za 6 dana deluje kao taj digitron. Tako da su one imale nekoliko varijanti. Kad se popenjes gondolom prva sa desne strane u Soldenu (Giggioch), onda gore ti za sidro koje se nalazi na platou ne naplacuje. Ja nisam obratio paznju na to sidro, ali mi moja supruga kaze da ima sigurno 300metara :-). E sad, 15 evra je karta da se popenjes gondolom do gore, i da se spustas samo tim sidrom od 300metara...
    Drugi nacin da izbegnes 225 evra je da platis dvosedeznicu 8 evra i skijas samo na njoj, a nalazi se negde od Soldena ka gornjem Soldenu, ni tamo nisam bio, ali koga bude interesovalo, kazu da je pored puta odmah

  3. #23
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Bata Bane, hvala ti puno! Ako bude trebalo nalazimo se na temi Saalbach koja nije nesto aktuelna na ovom forumu. Da li zbog toga sto niko ne ide ili neceg drugog, ne znam. Necu sad da te davim jer je jos uvek sve neizvesno pa ako sve bude kako valja negde krajem februara.

    @sas35bgd
    Jeste da sam katastrofalno pripremljen ali ova varijanta je bas za nekoga ko je totalni pocetnik. U svakom slucaju dobar savet, nekome ce sigurno koristiti. Ja i pored svega mogu dnevno da "opeglam" po slobodnoj proceni bar 30 km plavih staza. Licno vise volim da prodjem dnevno vise km plavih i da uzivam nego da se maltretiram po crvenim i predjem dnevno duplo manje. Njih eventualno ubacim kasnije kad prodju upale. Ako se planovi za Saalbach ostvare ove godine, sledece cu sigurno u Soelden mada vidim da je ski pass jedan od skupljih u Austriji. Ne znam da li je to zbog nekog velikog kvaliteta staza, zicara tj. samog centra u odnosu na druge ili je Soelden skijaliste "na glasu". Npr. Salzburg superskipass je 217 naspram 225+10 eura u Soeldenu. Bez obzira na sve, mislim da vredi otici tamo. Predugo sam svih ovih godina cekao u redu za zicu na Kopu i trudio se da ne ispadnem iz jahorinskih dvoseda. :-)

  4. #24
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Album sa slikama koje je sas35bgd napravio u Soeldenu:
    http://slike.skijanje.rs/v/soelden_jan2011/

  5. #25
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Odlicne su slike narocito Vidikovac i Petlovo brdo

  6. #26
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Gazza, Soelden je svakako skijaliste na glasu, iz vise razloga. Spada medju top 3 u Austriji, organizator je word cup trke, ima sjajne staze, glecer, najmodernije liftove, sjajnu organizaciju i infrastrukturu a to svakako kosta i ima svoju cenu. I jos nesto, tu su i Aida i Branko koji su od velike pomoci svim nasim ljudima koji tamo odu.

  7. #27
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Za Admina

    Neko od nas dvojice, promasio je kad je postavljao u galeriji naslov. Soelden pise a treba Solden
    http://slike.skijanje.rs/v/soelden_jan2011/

  8. #28
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Pa niste promašili, piše se Sölden ili Soelden

  9. #29
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Na Engleskom je Soelden, a i web adresa je www.soelden.com
    Na Nemackom Sölden
    Na Srpskom Zelden

    Tako da mislim da je u redu i jedno i drugo...

  10. #30
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Sasa, manje bitno kako se pise, bitno da smo obojica bili :-)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •