Bio sam oko nove godine (4 skijaška dana) u BKK i kupio topski pas. Raspored je bio:
1. Bad KK
2. Nassfeld
3. Turracher hohe
4. Gerlitzen

Izbor skijališta sam uglavnom pravio u zavisnosti od vremenskih prilika.

1. U Badu sam prvi put. Veliko skijalište, realnih 100km. Po velični kao Schladming, sa 3 umjesto 4 brda. Ima dosta dobrih staza, dugačkih, ala Saalbach. Ali infrastruktura... Zaostala u vremenu. Jedino se na kraju St Oswald dijela nalaze 3 modernije sjedišnice i jedna novija gondola. Upisah se, ne vjerujem da ću ponovo, jedino ako urade neki upgrade infrastrukture...

2. Nassfled odličan po svemu, napisao sam poseban post. Broj 1 u Koruškoj.

3. Turracher hohe - interesantno i lijepo skijalište, priroda, atmosfera, sve je nekako posebno. Meni je nekako malo, brzo se obiđe. Ima par dobrih staza (dugačkih, na onoj desnoj strrani od jezera, kada se gleda s juga), ostale su "ala Kopaonik". Cesta do prelaza ima nagib od 23% !

4. Gerlitzen - OK, ali pak mali, za dva sata se obiđe i onda - šta drugo - nego navaliti se na Klosterle. Ima par nelogičnosti - novi osmosjed se nalazi na čudnom mjestu - uglavnom neiskorišten (umjesto da su ga stavili na dijelu gdje izlazi gondola, gdje, osim četverosjeda, imamo još dva praistorijska dvosjeda). Dio koji se spušta ka Villachu su sigurno mogli produžiti sa još kojom stazom.

Rangiranje, prema ovogodišnjem utisku, bi bilo sljedeće:
1. Nassfled
2. Bad Kleinkercheim
3. Turracher
4. Gerlitzen