Rezultati 1 do 10 od 169

Tema: Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

Hibridni pregled

  1. #1
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    60
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Zadnje nedelje februara odradjen mali skrining Koruske. Odskijane padine Nassfelda, Gerlitzena, Bad Kleinkirchhaima, Turracherhoha i Katschberga. Nassfeld i Bad po dva dana, ostali celodnevno skijnje. Guzva jedino prve subote u Nassfeldu (italijanski vikend), ostali dani korektni. Temperaturno na granici tolerancije. Staze u skladu sa temperaturom (prihvatljivo - moze puno bolje). Skijalista prelepa, na svakom po nesto za svakoga. Predjeno 700km u lokalu. Smestaj bukiran na Faaker See, na odlicnoj centralnoj poziciiji za obilazak pomenutih skijalista. Sva skijalista dostupna u vremenu od jednog sata.

    Top ski pas kupljen na Petrolu u Jesenicama uz popust 5%
    Primecena policija sa rucnim meracima brzine (automobil sakriven a policajac tesko uocljiv stoji pored puta i meri oba pravca) na lokalnom putu od Turrachera ka Badu. Srecom izbegnut. Kamere sa blicevima oko Faaker See pored semafora, nisu izbegnute.

    Moram jos jednu stvar da primetim. U nekoliko slucajeva sam zapazio da se o skijalistu BKK govori kao o prosecnom ili manje pouzdanom kada je rec o visim temperaturama (kamenje, trava i sl) Moje iskustvo u par sezona i desetak dana skijanja govori sledece. Sem u par visih ili ususkanijih skijalista (Moltaler, Ankogel, Turracher-koji imaju znatno manju kilometrazu), temperatura se vrlo slicno odrazavala na kvalitet staza ostala skijalista Koruske. A kada su uslovi dobri, moram reci da skijaliste Bad Kleinkirchhaim, po meni, nosi epitet sigurno najboljih ako ne i najboljeg Koruskog skijalista. Dobar izbor odlicnih, raznovrsnih, dugih, i dinamicnih staza koje se provlace kroz sumu. Skijaliste gde bi se uvek rado vratio (u Koruskoj) i za svaku preporuku.
    Slika 1. Nassfeld
    Slika 2. Turracher
    Slika 3. Katschberg
    Slika 4. Gerlitzen
    Slika 5. BKK

    IMG_20170226_141202.jpgIMG_20170303_143553.jpgPrilog 16014Prilog 16015IMG_20170227_152544.jpgIMG_20170301_110529.jpgIMG_20170302_155155.jpg

  2. #2
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Za vikend smo skijali u Obertauernu 2 dana(Prvi dan, drugi dan LINK) i poslednji dan u Grosseck - Speiereck(jednom malom ali zanimljivom skijalistu). Smesteni smo bili u Twengu(Stoffngut smestaj) sasvim vishe nego korektan obzirom da je adaptiran od shtale Uzeli smo osnovni skipass koji je vazio za ova dva skijalista a mozda i za josh neko, postoji josh neki kao full skipass koji obuhvata i Katschberg a verovatno i josh po neko skijaliste tu blizu. Putovali smo autom do Obera oko 5 do 10 minuta max a postoji i opcija busa koja je bila 50 metara od nasheg smestaja i uz skipass je free. Obertauern je bio odlican i nebi mnogo o njemu iako sam prvi put tamo skijao. Lepo uredjeno skijaliste plus sa 2m prirodnog snega u tom trenutku ne moze da bude greske. Pauze smo pravili u jednom veoma ok restoranu sa fenomenalnim ambijentom i sa pristupacnim cenama. Na tom mestu nema partijanja i sto je zanimljivo ima lift koji spusta do WCa(tako da nema onih uskih sumornih stepenica koje su ceste u takvim lokalima)...lokacija je na vrhu zute gondole(mislim da je divokoza nacrtana) Gamsmilch Bar
    Zanimljivo je da su recimo ova 3 pomenuta skijalista na razdaljini na ne vishe od po 15 minuta, pa ako ste recimo kao mi sto smo bili na toj lokaciji lagano mozete birati po vremenu(webcam) gde je bolje otici da se skija pa smo i mi tako odlucili poslednji dan da promenimo Obertauern.
    Odlucili smo se za ovo manje poznatno skijaliste Grosseck - Speiereck koje je jako interesantno, nema guzve ima dugackih staza koje vode do dolina tj pocetka dve gondole od kojih je jedna bliza nasem smestaju u Twengu. Sa samog vrha do doline u mestu St. Michael ima skijanja 7.5km(obzirom da nije radio taj krak kad smo skijali mi smo uspeli da nabijemo 8.5km jer smo morali da prolazimo kroz silna dvorista od raznih vikendica) to je bila velika greska, jer smo se vecinu skijanja razvlacili po ravnom ski putu...
    Generalno ovo skijaliste se sastoji od vecine staza crvene kategorije, plavih kao da nema ali pored svega ima mnogo prostora za freeride. Sa zichare moze se videti veliko prostranstvo kuda moze da se vozi kroz netaknut sneg. U nashem slucaju sneg je napadao preko noci preko utabane staze izmedju 5 i10cm pa osecaj na stazi je bio fenomenalan. KAda se popenjete iz doline sve je kao na dlanu, postoje dva vrha sa kojih moze da se skija i kruzi a da se ne ide u dolinu. Obzirom da smo taj dan se vracali kuci zavrsili smo skijanje ranije oko 1 ili pola 2 sata i to je bilo sasvim dovoljno za taj nash poslednji dan...obzirom da sam na ovaj produzeni vikend krenuo fizicki nespreman fenomenalno sam se iskijao i otvorio skijasku sezonu! Treci DAN-LINK
    Mozda sam omasio lokaciju tj regiju ali sta da se radi. Mislim da Obertauern pripada Salzburg regiji ali na granici sa Koruskom...
    OBERTAUERN



    GROSSECK


    https://photos.app.goo.gl/5tiJdTdsGWbCo6Xg7

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •