Strana 39 od 43 PrvaPrva ... 293738394041 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 381 do 390 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #381
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    44
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Svaka čast za juniora! Kako se snašao?

  2. #382
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Odlicno. Nisam ga odmah dao u ski skolu posto nisam znao kako ce reagovati. Ipak ima tek dve godine. Zato je isao u bambini ski klub. Klub traje 3 sata, 1,5 su u vrticu pa su onda ski sanjkama otisli na poligon gde su sat vremena bili na snjegu. Od toga oko 45min budu na skijama. Uce otklizivanje na jednoj nozi pa penjanje na stranu pa onda dijagonalno otklizivanje. Posle se opet malo igraju na snjegu pa opet sanjkama nazad u igraonicu. Preporucujem svima da probaju ovakvu verziju za decu.

    Ovih dana stalno ide po kuci pa prica o skijanju i kad ga pitas kako skija on stavlja ruke na koljena i kao pokazuje polozaj u kom skija. Ja sam presretan a vidim da je i njemu ostalo u lepom sjecanju sto je najbitnije.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #383
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Update iz Nassfelda na danasnji dan.
    Elderly ekipa iz Titograda prevalila tričavih 950km za 2 dana za zatvaranje sezone.
    Smjestili smo se u jednu kuću u brdu 2km od pocetka Milenium gondole, 80kvadrata za 3 nocenja 225€,simpatican smjestaj.
    Temperatura danas majska, u dolini 20stepeni,na stazama do 1500nm oko 10 stepeni, na vrhovima 5-6. Staze koje nisu u suncu drze dobro citav dan, ove sto su u suncu vec oko 11 poprilicno razvaljene,sa ruznim teskim hupsevima mokrog snijega.
    I pored losijih uslova preskijali smo po iskitrackeru 50km staza i 38km ziva. Prvo spustanje smo zapoceli 3 min do 9, a Carniu odskijali tacno u 15i48, sa pauzom pola sata. Jutarnje slijanje dobro,do 11 na svim stazama,prepeglane sve i tvrde tako da ko ima zivota moze stisnuti dobro. Nas stari Cimbo maximalno vozio 125km/h. Od staza posebno bi izdvojili stazu broj 1 i 51. Sjutra opet rano da uhvatimo minus,ako ga bude. Mislili smo subotu negdje na ostalim Koruskim skijalistima ali je prognoza dosta losa.
    Par slika na kraju.

    Elderly

  4. #384
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jel moguce da je tolika razlika u snjegu na pocetku gondole i na vrhu gore?
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #385
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano



    Elderly

  6. #386
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ovo je slika sa parkinga oko 3 popodne.Toplije u Tropolahu nego u Podgorici.

    Elderly

  7. #387
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Default savet?
    kaži mi molim te, s obzirom na vremenske uslove i stanje na stazama, da li se isplati doći na tri dana? Već dugo planiram Nassfeld vikend, u terminu 24.03. međutim sada kada sam video tvoj post, bojim da ovo ne bude trošenje vremena i novca zbog skijanja na bljuzgi.

    Hvala unapred

  8. #388
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Pa da budem iskren ne znam sta da ti kazem.Ako smo mi prevalili 24 sata tamo i nazad za 2 dana skijanja, a nije nam zao, mislim da mozes i ti za bolje uslove,bar tako prognoza kaze.
    Da se razumijemo,nama nije bilo lose, oba dana se skijalo sasvim OK do podne.Poslije je bilo losije, narocito u nizim dijelovima.
    Mi bismo opet pošli za vikend.


    Elderly

  9. #389
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    hvala ti,, tako nekako i ja razmišljam. meni je nassfeld inače drag i ne mogu da zamislim da bude baš loše, nadam se da će vreme poslužiti

  10. #390
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ExBaker Pogledati poruku
    Ovo je slika sa parkinga oko 3 popodne.Toplije u Tropolahu nego u Podgorici.
    Toyota Corolla 1.4 D-4D Luna ?


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •