Strana 28 od 43 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 271 do 280 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #271
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
    ..nego sam se nadao da ce se neko javiti ko je trenutno tamo, ili se tek vratio pa da kaze kako je.
    Vratili smo se sinoć, sa proooduženog sretenjskog vikenda. Plan je bio da u ponedeljak skijamo Nassfeld ali, s obzirom na vremenske (ne)prilike, ostali smo u apartmanu. Zato je juče bio dan "kao sa razglednice" ..spakovani, skijali Nassfeld i pravo sa Carnie krenuli put Srbije. Par slika da dočara sva pitanja u vezi Nassfeld-a (da li vraćaju ski-pass u slucaju lošeg vremena i da li trenutno ima snega i koliko..oni bre moraju da ga skidaju sa krovova ).
    p.s. Ovo mi je 3.put da ovde skijamo i nikada nisam ovoliku gužvu zatekao na gondoli. Do duše, stigli smo kasno (ispred 10h)..ali, sa kupovinom ski-passa i čekanjem u redu, trebalo nam je skoro 1h do gore!
    Priložene slike Priložene slike

  2. #272
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo što je velika razlika u izjavi "ne vraćamo novac u slučaju lošeg vremena" i "ne vraćamo novac ako ne radi ski centar". U mom slučaju dva dana nije radio ski centar, ni jedna jedina žica - da je radila jedna žica 100% bi skijao - zato sam i došao. Nije mi važno da mi se vrati novac, važno mi je da skijam, to što radi Gerlitzen - a do njega ne možeš da dođeš pošto su svi parkinzi zatrpani a ski busa ili običnog busa do tamo nema onda je skijanje u dugom centru samo teorijska šansa .

  3. #273
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    @wlad: Moja greška, permutovao sam situaciju..u svakom slučaju nenamerno. Toliko se otegao red za ski-pass da sam se setio tvog pisanja a i imao sam vremena da fotografišem okolo . Btw, prethodni dan im nije radio Gartnerkofel (pa ni FIS) i jos par žica zaboravih koje. Ista situacija u Katschbergu u nedelju (ne radi Aineck) i ja lepo pitam na kasi da li će se otvoriti, i ako neće da li bar ima sniženja za dnevnu kartu..kad ono ćorak, take-it or leave-it .
    Da ne off-ujem dalje, ako im ne ojuži, Nassfeld ima snega do aprila .

  4. #274
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne, ne, ništa ti tu nisi pogrešio - samo komentarišem fotografiju. To da ne vraćaju novac u slučaju lošeg vremena je OK, npr. ima magle ili mećava i rade žice - skijaj ako možeš*. Samo sam komentarisao da je to jedna stvar a da je sasvim druga stvar kada je ski centar kompletno zatvoren

    Jedina logika u njihovoj odluci je to da je svaki multi-day Nassfeld ski pass u stvari TopSki pass ali je problem bio da ni ne možeš da dođeš do drugog ski centra..

  5. #275
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    slazem se da su u tvom slucaju definitivno trbeli da vrate pare...verovatno je i njih same zatekla ta situacija da im neradi ski centar a da do ostalih ne moze da se dodje pa se ni sami nisu stigli dogovoriti oko povracaja...jedna prica, pre par godina u onom spa centru u Laengenfeldu (aqua dome) pored Soldena, koliko se secam ulaz je bio nekih 16eur, i sad npr. od 3 spoljasnja bazena jedan im nije radio zbog ciscenja, i odmah su nam na ulazu rekli da u tih 16 eur poklanjaju 4 eur za konzumaciju u njihovom restoranu..posteno nema sta...sad ok, verujem da se poslovna politika razlikuje od mesta do mesta, nisu ni svi austrijanci isti

  6. #276
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Sunce ti, puno sam skijao u Nass-u, ali ovakvu gužvu čak ispred zgrade iz koga polazi Milenijum NIKADA nisam video. I to kažeš ponedeljak??!!

  7. #277
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo tu ima jedan fazon , sa parkinga ne odšetaš do ulaza u gondolu, nego parkiraš na levu stranu parkinga (kada se uđe na parking ideš u levu stranu) i onda na skijama siđeš do gondole - onda dođeš sa druge strane zgrade i sa te strane kada uđeš (kao i kada se skija od gore) onda dođeš (skoro) na kraj reda .

    Dođeš malo pre otkucavanja ski pass-a, i to je sve korektno, nikoga nisi zeznuo, kao da si došao sa Carnie

  8. #278
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    ..I to kažeš ponedeljak??!!
    UTORAK, 18.februar. Nije bilo ni meni jasno, jer je i raspust u Koruškoj završen . Bilo je Slovaka/Čeha kao da smo na Tatrama ..e to mi tek nije jasno: prodju celi Salzburg, čak im je i Tirol usput, pa ipak sidju do Koruške .
    @wlad: Tek kada smo prišli da otkucamo ski-pass, setio sam se da tu može da se izbegne veeeeliki deo reda. Ali za ovaj put nam je i to bilo džaba, jer su nas pri dolasku usmerili na 1.desni parking (gledao sam posle, nisu stigli da očiste sve), do zgrade smo došli traktor-vozićem, a pri tome morali smo da kupimo i ski-pass...hvala, za nauk za sl.put.

  9. #279
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Česima je raspust bio prošle nedelje! Očekivano!

  10. #280
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    O svom 7-dnevnom ski odmoru izneo sam utiske na temi Skijališta Koruške i istočnog Tirola budicu da smo posetili i Tarvisio i Garlitzen (15-22. mart) i da sam vise pisao o samom putovanju nego o Nassfeldu. Takodje, tamo sam izneo i informacije o smestaju kojim s smo zaista prezadovoljni.

    O samom Nassfeldu je tesko izneti nesto sto vec nije receno ovde na forumu. Infrastrukturno savrseno organizovano - beslpatan ski bus, parking, traktorce koje vas vodi od parkinga do same gondole, mogucnost da odskijate od parkinga do gondole, guzve nije bilo ni u naznakama, mogucnost da kolima izadjete do samih staza (oko 10km voznje od mesta gde krece gondola), savrseno upeglane staze... U ekipi smo imali dva skijasa ukupno sa 10-15 ski dana u nogama i mislim da je Nassfeld pomalo i prejak izazov za takve skijase. Ipak oba pomenuta skijasa su do kraja presli sve staze i nemaju zamerke na izbor skijalista - naprotiv !

    Temperature visoke (na pocetnoj staici gondole 15+), oblak gotovo da nismo ni videli, staze idealno pripremljene, ali su drzale u zavisnosti od staze od 30 minuta pa do 3-4 sata. Kada smo upoznali skijaliste imali smo obicaj da vozimo staze koje gravitiraju ka Italiji (1 i 4 pre svega) u prvoj polovini dana, a popodne nakon pauze staze koje gravitiraju ka stazi Carnia (50, 60, 65, 70, 75..). Znali smo da izadjemo na prvoj stanici gondole i spustimo donji deo Carnia-e netaknutu i savrseno upeglanu

    Kako smo posetili poslednjeg dana i Garlitzen moram reci da su staze na Garlitzenu definitivno lakse nego na Nassfeldu i da veliki broj tamosnjih crvenih staza bi na Nassfledu bio kategorisan u plave sto moze da bude od koristi slabijim skijasima. Verovarno zbog broja skijasa, konfiguracije skijalista ili eventualno zbog pripreme staze na Garlitzenu drze znatno duze nego u Nassfeldu.

    Van staze cene u Nassfeldu su zaista korektne - imali smo obicaj da sedimo u jednom kaficu na dnu staza 21/23 koji vuce na ''talijanski'' fazon, gde je sjajna muzika a cena fanta i coca cole je 2 eura, piva oko 3.5 eura. Cena spageta i pizza u restoranu na 2 stanici gondole je oko 8, a becke snicle oko 10 eura.

    U istom terminu kao i mi u Nassfeldu su bili i ski manijaci koji su zaposedali jedan kafic na samoj stazi odakle su dopirali zvuci domacih hitova.

    Kao i na temi Skijališta Koruške i istočnog Tirola i ovde cu se zahvaliti svima onima koji su na forumu iznosili svoja iskustva i pomogli mi da organizujem svoj ski odmor.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •