Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 105

Tema: pomoc u izboru borda?

  1. #1
    Ski manijak bojo avatar
    Datum registracije
    30.11.2005
    Lokacija
    Cacak
    Godina
    46
    Poruke
    244

    Podrazumevano pomoc u izboru borda?

    da li neko moze da mi pomogne oko izbora borda,vec dve godine iznajmljujem neke krseve? gde je na kopaoniku najbolje iznajmiti neso kvalitetno? kako se bira daska,koji su kriterijumi koje bih trebao da imam u vidu? unapred hvala
    ja cu savetovati nekoga ko bude hteo da dodje u gucu......
    Izmenio/la bojo; 12.12.2005 u 19:20.

  2. #2
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    moj ti je savet da kupis svoj bord (znam jer imam dva ) jer ti je to najsigurnije, pa makar kupio polovan. iz jednog prostog razloga; svaki proizvodjac ima svoj 3p pravljenja daske i vezova. najbolji primer su FLOW & BURTON koji su u istom rangu. razlike umeju da budu velike od tezine, sirine, duzine do nacina pravljenja daski. svaku dasku koju kupis (nebitno da li je nova ili stara) moras prvo nositi u ski servis pa tek onda na stazu. a ovi leekovi sto rentiraju pitanje je da li ih opste odrzavaju. jos jedan od razloga je navikavanje na tu jednu dasku koja je tvoja i sto je vise vozis vise ces je "upoznati" i ti ces se vise oslobadjati straha. takodje, jos jedan savet; nadji neku solidnu nizbrdicu u predgradju i tamo vezbaj pre nego sto odes na planinu. ne da se ne bi izblamirao, to na skijalistu niko ne gleda (bar ne oni koji dolaze zbog zimovanja), vec da se ne bi desile nepredvidjene situacije, recimo sudar na stazi. to jeste prava retkost, ali se ipak desava. nadam se da sam ti koliko-toliko pomogao. ako te zanima jos nesto, pitaj.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  3. #3
    Ski manijak bojo avatar
    Datum registracije
    30.11.2005
    Lokacija
    Cacak
    Godina
    46
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    hvala djape,skijam od malih nogu ali sam na bord stao pre dve godine i zadovoljan sam napretkom ali bi svakako trebalo da naucim jos puno toga...ove godine sam gledao neke bordove,polovne sa mekim vezom i step in vezom ali to je sve u katastrofalnom stanju a svi traze po 150 eu... zanimljivi ljudi... neznam koliko se krecu ali ovo ko vidi u kraljevu moze samo da se nasmeje i produzi dalje..

  4. #4
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    dyape,ja nisam nosio nove daske na odrzavanje odakle ti to

  5. #5
    Member Flow avatar
    Datum registracije
    18.09.2005
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    47
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od valdevit
    dyape,ja nisam nosio nove daske na odrzavanje odakle ti to
    Mora... Mislim, ne mora nista, naravno, mozes da je 'teras' i sa najlonom ako hoces ali bi trebalo!
    Primetices i razliku u voznji, jedno voskiranje i 'poliranje' ce joj dobro doci jer je onako nova prilicno suva.
    Opet, zavisi dosta i od podloge, od tvojih afiniteta...


    A za Boju...
    Na upravo zavrsenom EXPO-ZIMu si mogao da biras dasku za 150-200e, sto Salomon, sto Flow, a bilo je i drugih sigurno, ja pratim ove samo...

  6. #6
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Nove daske nema potrebe nositi u servis. Svi novi bordovi su pri završnoj obradi već pripremljeni tj. tjunovani i detjunovani kantovi a baza premazana voskom i ispolirana. Pojedini proizvođači samu bazu impregniraju tj. u P-tex umeću ili ti mešaju sa voskom. Kod Burton-a su to bordovi sa Sintred WFO base a to su T6, custom X, BARON ES.

    U servisu jedino možeš da namestiš vezove ako nisi vičan tome.

    Znači montiraš vezove na bord i voziš.

  7. #7
    Member Flow avatar
    Datum registracije
    18.09.2005
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    47
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    Šrafciger znam da koristim, a niko kantne nije ni pominjao, sto bi dirao novo... i ne moras ici u servis, wax u ruke i vozi...
    ako si vičan, naravno
    Ne znam sta 'meću u bazu, al' sam prakticno proverio da se sa novim slojem daleko bolje ponasa na snegu, pa makar bila i quick wax pasta !

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Bajo, obrati pažnju na NIDICKER, vrlo kvalitetne mekane FS daske možeš naći za 15 000, 00 din, što je oko 175 jeja, Nije kinez, već švajcarac a i daske su im lepe, pa imas i taj vizuelni momenat, pogledaj sajt www.nidecker.ch

  9. #9
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    ... Pojedini proizvođači samu bazu impregniraju tj. u P-tex umeću ili ti mešaju sa voskom...
    u pravu si, ali kako da znas gde je ta daska sve stajala i koliko?! kao sto i sam znas kod nas niko se ne cima da napravi adekvatam magacinski prostor. mislim da je boje da se u svakom slucaju ode do servisa i daska pripremi za sneg. u svakom slucaju nece joj stetiti.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  10. #10
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    stvarno 1. put chujem za sve ovo otac koji mi vozi skije vec 30 godinta,nikad mi to nije rekao...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •