Strana 3 od 37 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 365

Tema: Servis skija

  1. #21
    Member
    Datum registracije
    01.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    81

    Podrazumevano kod markonija

    ja skije nosim kod MARCONIJA na keju,900 kinti a mislim da je isto toliko i u planet bajku...

  2. #22
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Thumbs up servis skija

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Dakle, najbolji servisi su oni koji imaju ovakvu ili sličnu mašinu...
    http://www.wintersteiger.com/en/Spor...ry-PSSF-/-SSSF
    (o detaljima rada pojedinih delova mašine pogledaj na "Picture gallery")...
    Na žalost, za ovih nekoliko godina koliko se svakodnevno majem po ovom forumu, ni jedan servis iz Srbije se ovde nije pohvalio da ima bilo šta nalik ovoj mašini...
    e sad imamo ovu masinu u Srbiji, zahvaljujuci Borisu Strelu

  3. #23
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Kako to da serviseri ne mogu da naostre skije tako da budu ostre kao kad su bile nove?

  4. #24
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Kako to da serviseri ne mogu da naostre skije tako da budu ostre kao kad su bile nove?
    Ih... večito pitanje nakon svakog servisa.

    Imaš objašnjeno sigurno na više mesta po forumu.

    Suština je da se oštrina kantni dobija kaljenjem tako da je taj prvi sloj i najtvrđi i najoštriji. Svaki sledeći je mekši.

  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    U Ciklodromu na NBGD sam uradio nulti servis (to je ono famozno voskiranje novih skija o kojem se ovde dosta diskutovalo) i sada, posle 10 dana na snegu, sam odneo skije na generalku pred sledeće skijanje. Ostao mi je utisak da se nikako ne radi o priučenim serviserima već ljudima koji znaju svoj posao i vrlo ozbiljno pristupaju tematici. Spremni su da objasne sve u vezi servisiranja skija, kao i da daju svoje mišljenje ukoliko želite da se skije servisiraju na neki poseban način (npr. ugao rubnika, izbor voska, dotezanje vezova, itd.). Ostaje da se vidi kako će se skije ponašati nakon servisiranja, što javljam naknadno

    Inače, gledao sam onu Strelovu mašinu kako radi na Expozimu, stvarno deluje impresivno. Kažu da izuzetno precizno podešava ugao rubnika a da pri tome skida znatno manje materijala nego ove mašine koje se uglavnom sreću po servisima. Što bi trebalo da znači da bi takvim servisiranjem imali nikad bolje naštelovane skije čiji bi rubnici znatno duže trajali?!

    Zvao sam ih, nalaze se u Bul. Vojvode Mišića u zgradi Bigz-a, ali kod njih je servisiranje 1500, 2000 ili 2500 dinara u zavisnosti od obima posla koji skije zahtevaju. S tim što u servis dolaze na poziv pa mi bilo glupo da cimam lika da dođe i pripremi mašinu a da ispadne da je servis za moje skije preko tih 1500, što mi je malo mnogo i u tom slučaju bih odustao.

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Apropo toga raditi nulti servis ili ne, radi se baš o Fischer-u i ne bih se kladio da bi tako dobro išle i da nulti servis nije urađen. Sem toga taj servis je jeftin pa bih ga ako ništa drugo ono preventivno preporučio, bolje nego da razmišljate da li ćete trajno poremetiti strukturu klizne ploče.

  7. #27
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Apropo toga raditi nulti servis ili ne, radi se baš o Fischer-u i ne bih se kladio da bi tako dobro išle i da nulti servis nije urađen. Sem toga taj servis je jeftin pa bih ga ako ništa drugo ono preventivno preporučio, bolje nego da razmišljate da li ćete trajno poremetiti strukturu klizne ploče.
    Nema tu dileme, dal da uradim (kao što ti kažeš ) nulti servis, ili ne...nulti servis TREBA, da se uradi i nove skije NISU voskirane...

  8. #28
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @skiman
    Razmišljam sad i o tome da kada pogledam skije posle tih 10 dana očigledno je da vape za voskom. Ne mogu ni da zamislim na šta bi ličile da nisu voskirane. Tako da ne samo u teoriji već i u praksi je očigledno potrebno podmazati i nove skije!

    I zato živeo vosak i nulti servis

  9. #29
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    @skiman
    Razmišljam sad i o tome da kada pogledam skije posle tih 10 dana očigledno je da vape za voskom. Ne mogu ni da zamislim na šta bi ličile da nisu voskirane. Tako da ne samo u teoriji već i u praksi je očigledno potrebno podmazati i nove skije!

    I zato živeo vosak i nulti servis
    Bijele su , jel tako?? Ti ih samo maži voskom na 4-5 skijaških dana...i one će ti dobro služiti...u stvari, bez dobrog mazanja ne ide ni kod žena, jelda??

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ne znam skimane dal bih baš mazanje skija poredio sa mazanjem žena... Mada kad bolje razmislim ima tu dosta sličnosti. Izbor vrste voska u zavisnosti od onoga što želiš da postigneš, zatim toplo utrljavanje i na kraju proba da vidiš kako sve to izgleda u praksi uz različite tehnike (široki i uski karving zaokreti, otklizavanje repovima...)

    Da, da skije su malo pobelele odozdo, ne preterano ali je očigledno da im treba voska. Inače kao nove su toplo voskirane, tri puta je utiskivan topli vosak.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •