Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 37 od 37

Tema: Slovakia RULES!

  1. #31
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Jedino vredno skijaliste u Slovackoj: JASNA
    Raspolaže sa 17 žičara i to 1-gondola, 5-sedežnica i 11-liftova. Kapacitet svih žičara je 10.710 skijaša na sat. Skijalište na visinama od 950 - 2.005 m/nv. Ski staza ima 13, ukupne dužine 40 Km. Postoje 3 staze za nordijsko trčanje, dužine 5, 10 i 15 Km.
    Sestodnevni ski passa 3.640 Sk posle 07.01.2006.

    <---- Klikni za veću sliku

  2. #32
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Brate kako nije preskup,pa za broj staza koje rade cena je ,a u Slovackoj ti za ogromnih 65E nude sitnih 217 km staza,stvarno je za poredjenje,a Kopaonik je elitni zimski centar u nas,pa onda cemo ga uporedjivati sa elitnim ski centrima sirom Evrope,ali ipak je bolje da to ne cinimo rezultat ce biti malo je reci jadan i bedan!Ljudi budite objektivni Kop je ubedljivo na poslednjem mestu i to udaljen od pretposlednjeg za 10 mesta!
    Pope mislim da gresis sto se tice staza i Slovacke toliko ima mozda sve zajedno cela Slovacka, nikako neki sistem koji mozes da lako da obidjes, bar ovako pise na net-u.
    Space Shuttle Ski

  3. #33
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    http://www.jasna.sk/stredisko/mapy/sk/zima/
    да ме јебете, ал ово уопште није мало...

    http://www.jasna.sk/price-lists/skip...pok/en/winter/

    а није ни јефтино...

  4. #34
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    50
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Stvari su se razvijale tokom ovih 7 godina naše "analize" Slovačke vs Kopaonik i slično. Ove zime sam hteo da prođem do Jasne oko nove godine, možda Donovaly ili Štrbske pleso u visokim Tatrama. Poprilično su skupi na sajtovima za bukiranje, Jasna pogotovo, koja je i nekako jedina uporediva sa Kopaonikom. Razlog zašto sam uopšte i gledao Slovačku je nešto više snega nego što je bilo kod nas desetak dana pre nove godine, pa i u Sloveniji, Koruškoj nije bilo bolje. Pola metra imale su Madona i Slovačka. Pokušao sam kontaktirati neke od smeštaja što su delovali razumno sa cenama ali bez rezultata. Na njihovim search enginima nema ponuđene Srbije da bi se npr dobio prefix +381 kod telefona i slično. Na tri zahteva nisam imao ni jedan odgovor, mail, ništa. Inače su dosta rasprodati, izgleda domaći, Mađari i Rusi popunili sve što treba da popune. Naše agencije h više ne nude, pa Slovačka čije je prvo valjano skijalište na samo 6-7 sati vožnje od Novog Sada ostaje zaboravljena

  5. #35
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Ljudi iz Bratislave su mi rekli da niko ne skija u Slovačkoj, svi skijaju u Austriji zato što im je jeftinije i bolje. Sad, ako Slovaci neće da skijaju u Slovačkoj ne vidim zašto bi mi

  6. #36
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    50
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Bratislava je poprilično levo na mapi slovačke, zalepljena za austriju, standard stanovnika bratislave je viši nego ostatak slovačke i mađarske van budimpešte pa olako daju ocene kao i kod nas da je skijanje "jeftnije" u austriji nego u slovačkoj, nalik našoj iracionalnoj priči da je sve na svetu bolje i jeftinije o kopaonika. Jeftinije u proseku nije a bolje naravno jeste. Klijentela koja ide do Jasne, Donovalija Visokih Tatri definitivno postoji pošto su u udarnim terminima rasprodati i ne kukaju javno nide nudeći bog zna kakav discount. Popriličan broj turista ipak nisu alavi industrijalizovani karving skijaši koji ceo doživljaj mere kroz jednačinu pređenoKMnaskijama/(vremenskiInterval*cenaGrupnogSmeštajaBezHrane)

  7. #37
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Bio sam ja prosle zime na par dana na Jasni. Pocetkom februara ako se ne varam. Bilo je odlicno. Sva infrastruktura je nova, staze relativno dugacke, nema guzve. Pokriveni su 100% sa instalacijama za vestak, sto je bilo znacajno prosle zime. Cene sam pozaboravljao ali bilo je otprilike ovako: ski pas skup, smestaj jeftin, food&fun jeftini. Uzeli smo smestaj u Mikulasu sto je dobra varijanta...
    @Wlad
    tacno je da skija puno Slovaka u Austriji, ali isto tako puno Austijanaca i Poljaka skija u Slovackoj...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •