Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Katschberg

  1. #1
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Thumbs up Katschberg

    Katschberg je manje skijalište udaljeno oko 730 km od Beograda, iznad Villacha. Autoputem prema Salcburgu i pre velikog tunela se odvaja put i nakon oko 5-6 km se stiže u skijalište na oko 1600 m/nv. To je naselje sa nekoliko hotela i više apartmana koji su skoro svi uz stazu ili veoma blizu. Skijalište ima tri dela, uglavnom su crvene staze i ima dve crne. Sve je povezano i nema skidanja skija kada prelazite sa jednog na drugo skijalište. Od vrha Aineck idu dve staze, crna oko 2,5 km i crvena oko 4km. Osim njih na drugu stranu planine se pruža staza dužine 6 km, nazvana A1(mana je povratak koji traje oko 45 min). Skoro sve staze su pokrivene ski topovima. Ski pass pokriva jos dva skijalista MAUTERNDORF i OBERTAUERN. Postoji i ski pass (nešto je skuplji) koji važi i u četvrtom skijalištu FANINBERG, ali o njemu nemam informacija. Prvo je bliže i manje, a Obertauern je nešto dalje, ali je veće i raznovrsnije. Svuda su uglavnom nove žice, staze se odlično održavaju. Za preporuku.

  2. #2
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Pre nekoliko dana sam saznao da je u toku postavljanje gondole kojom će se ići na vrh Ainecka iznad staze A1, a sidra će biti ukinuta. Neće više biti dugih vožnji sidrom!!!

  3. #3
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Mislim da ce i pored postavljanja gondole ipak ostati jedno sidro kao i stari dvosed...

  4. #4
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    13. januara sam skijao u Katschbergu. Nova gondola zamenjuje dva sidra, tako da je ostao stari dvosed i jedno sidro, a umesto druga dva sidra do vrha (Aineck 2220m) se ide novom gondolom. Verovatno su ostala i stara dva sidra, ali nisam na njih obratio paznju. Od gondole IPAK mora mora oko stotinak metara da se pripomogne stapovima kako bi dosli do pocetka crnog dela staze Aineck, ali onda pocinje uzivanje. I ostale staze su bile u top stanju. Sve je bolje obelezeno nego prosle godine, guzve nije bilo, tako da je skijanje bilo odlicno. Cak ni magla pri vrhu, vetar i hladnoca nisu ometali voznju po Aineku. Staza A1 lepo ususkana, je bila pod suncem najvecim delom.

  5. #5
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    katschberg 13.jan.2010. nova gondola i A1
    Priložene slike Priložene slike

  6. #6
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Katschberg je odlično skijalište. Bio sam u blic posjeti, od jedan popodne.
    Prvo smo se spustili sa Aineca - A1 jeste sjajna staza. Pri dnu malo više vještaka i povratak sa nje podugačak ali vrijedi je probati. Ostale staze sa Aineca su takođe dobre, sa lijepom konfiguracijom i super pogledom. Skijaša nema previše, a staze su se držale odlično sve do 4 popodne.
    Put prema Tschenecku se mora malo "preveslati", nekih 50-ak metara. Staze na Tschenecku su solidne, podsjećaju na Kopaonik samo strmije.
    Sve u svemu Katschi je sjajno slijalište sa 70-ak km staza koje se probija, izgrađuje i mislim da će u budućnosti biti još bolje.
    wetmili hvala na preporuci

    p.s. Ovi šrafcigeri na slici pored nove gondole su još na svome mjestu

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Pitanje za one koji su bili na Katschbergu...

    Zbog predalekog puta i sitne dece, odustao sam od Val Gardene (teska srca). Rezervisao bih neki od ovih apartmana pa me zanima da li ih ja dobro shvatam na mapi - trebalo bi da su tacno u dolini izmedju dva vrha ako se ne varam?

    http://www.landal.com/gb-en/holiday-...hia/katschberg

    I jos jedno pitanje, znam da je Gerlitzen najbolji za porodicno zimovanje (Stekan) ali da li sam dobro odabrao ako ovo navedeno skijaliste ne racunamo? U proseku, nismo bas najbolji skijasi...a treba nam skijaliste koje je iole blizu

  8. #8
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Na odličnom su mestu, pored šestoseda sa jedne i nekoliko sidra sa druge strane. Ni ski škola nije daleko, oko 5 min laganog hoda. Tamo se uveče ništa ne dešava, ali je zato skijanje odlično

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Rezervisao

    Nocni zivot nebitan kada si sa porodicom, skijanje nas vodi tamo. Thanks anyway...

  10. #10
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Možda sam dosadan, ali...
    posetite Mauterndorf i Obertauern. Važi ski pass, raspitajte se o tome. Postoji i skijalište Faningberg, ali tamo nisam bio.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •