Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 12 od 12

Tema: koje skije za teskog pocetnika?

  1. #11
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Eto vidis, brat Avsenije ne samo da je poboljso tehniku na AMC skijicama nego i skino dobrih 20 kg;
    Da ne ispane kordinisana marketinska podvala; vidi sam kako tu skiju ocjenjuju u internacijonalnim testovima (a vidi i sta o njima pisu ovdje na forumu, posjeduje ih nekoliko forumasa), mislim i da bi ti u duzini od 1.70cm amc73,76 pasovale perfektno.

    U svakom slucaju, za tvoj 'pocetnicki uzrast' ne uzimaj nikakve skije niskog flexa (tvrde), kao sto su race-skije i ne pre mekane (zbog tvoje mase), a sve ostale rekreativne alround-skijice ce da budu oke za pocetak.

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Dr_Kolew, s obzirom da si početnik, od modela koje si naveo jedino bih možda mogao preporučiti prvi, ali nedostaje kompletna oznaka modela, tj. broj. Ja sam svašta probavao, ali nisam Dynastar, pa sam se zagrijao da nabavim jedan da probam.

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ...ako je budzet u pitanju onda se ovdje na forumu mogu naci bolje skije
    barem ih je bilo tokom prosle godine i to dobrih ponuda
    mozda stekan ima nesto cega bi se rijesio
    Ja maknem par dana na odmor, a vi bi odmah moje skije rasprodali. Tako i treba. Ne valja kvariti tradiciju stalne zamjene skija.

    Nisam se još odlučio, ali razmišljam o prodaji ova dva Fischera: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=2082
    - Ni jedan od ova tri para nije bio na snijegu više od 40 sati.
    - Ukupan broj krupnih ogrebotina klizne plohe (sva tri para) = prazan skup
    - Sitne ogrebotine = isto kao krupne
    - Bilo kakva druga oštećenja (rubnici, gornja ploha) = isto kao prethodna dva navoda
    - Broj servisa kliznih ploha = opet isto
    - Broj oštrenja rubnika brusnom trakom ili ručnim alatima = i opet isto
    - Broj finih oštrenja na Wintersteiger mašini = Fischer-i po jednom, Salomon ni jednom

    Da li ću prodavati jedan ili oba Fischera (a možda ni jedan), još ću prokontati. O cijeni nisam razmišljao, ali ću i to skontati.

    Zaboravih napomenuti da su ovo modeli daleko od početničkih, ali su pitomi dovoljno da neko ko zna osnove brzo napreduje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •