Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Saas Fee...je oke.

Hibridni pregled

  1. #1
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ma ne opsiran nego preopsiran izvjestaj ;-).
    Offpiste skijanje je oke (kao i opsta ocjena za skijaliste oke), nista specijalno, posjecivao sam bolja mjesta, Mada relativno je to, mislim da je potencijal za freeride prilcan, jer se vidi da ima jako puno mogucnosti sto uz same staze, sto po okolnim obroncima do kojih mora da se pjesaci. Skijao sam sa kroz super sumicu, a i sa platoa u planini nekim usjecima i 'prirodnim fun-parkom" u kojem sam nailazijo na lijevke, skakonice, zbunove i slicne prepreke i koji izlazi na kraj piste skoro u samom selu. Dalja okolina je famozna, ali na sve strane zjape otvori u glecerima, pa provalije od 10-20 metara, sve sama skakljiva mjesta tako da se ni za zivu glavu nebih usudjijo uputiti na te terene bez nekog experta. Pa i pored piste je bilo 'triki' mjesta; U zanosu skoro odletim u povelik potok pokriven snjegom i tankom ledenom korom, odozgo gledajuci ne primjetno, a uvala kroz koji potok tece totalno mami da se tu profura.

    Ma poenta je da Saas Fee ni po koju cjenu ne zeli da bude asociran ni sa kakvim freeride-om. U gondolama, na stazama, a i u barovima zele finu, po mogucnosti porodicnu publiku, pa i oni boarderi cool izgledaju, ali i oni nekakvi fini, ni njih nema van staza .
    Svuda upozorenja da je skijanje van staze opasno, na vlastiti rizik i moze da kosta para. U nekom snowboard shopu naletim na Seth Vicious 189cm sa tyrolijinim vezovima 100 full-diagonal, traze 490 CHF, skije u dobrom stanju, na jednom mjestu oglodana kantna, ali nista strasno, kazu da je nisu servisirali, vidi se po koja ciza na klizoj povrsini. Kazu vozene jedan dan i vracene, vidi se da su vozene vise od jednog puta, ali ne bitno. Spustim cjenu do 450 CHF, ali kontam i to je puno, hocu da spustim jos. \
    Kaze prodavac da te skije nisu za ovdje, da je to za Aljaske, kaze ovdje i nesmije da se skija van staze, kaze opasno ludnica ne pomaljaj nos....reko pazi ovog konzervativca, tu udjemo u citavu diskusiju, ali ne uspijem da mu spustim cjenu, a jos mu objasnim da je skija stara bar 3,4 sezone, ako ne i vise, jer toliko ima da se SV vise ne proizvodi, dzaba Sviceri su slabi u cjenjkanju. Elem skijanje van staze je tabu cak i u jednom shopu u kome se prodaje freeride oprema. Bez veze, ali ovo samo da ti predocim kakva atmosfera tamo vlada. Bio sam jedan od rijetkih koji su skijali van staze, vidijo sam par tragova, ali nikoga da skija, na 10tak metara od staze netaknut snjeg.

    E da ispod vrha, na gleceru su svuda postavljeni stubovi i konopci pored staza. Konopci su idijotski postavljeni na neku visinu od 1,5 metar, a ne vide se kad skijas, zamalo da sebi otkinem glavu, primjetim ga u zadnjem trenutku i izbjegnem 'egezekuciju na stazi'. A ono na drugoj strani "zabrana" ogromna snjegom pokrivena livada ni jednog jedinog traga. Napravim par zica okolo, ispitam i sa lifta i sa strane, vidim nije ni minsko polje, nevide se ni stjenje ni kamenje,nema ni nekog procjepa, a niti je neki strasni nagib i kraj livade je silazak na neku plavu stazu, uloga konopaca totalno nejasna, provucem se i odskijam 3,4 puta ispresjecam tu stranu, narednih dana gledam sa gondole samo moji tragovi, nikom nije padalo na pamet da se sagne, prodje ispod konopca i odskija.

    Pitam poslje zicara za sta sluze konopci, kaze da ljudi nebi skijali van staze Malo se nasalim pa pitam sto nisu postavili bodljikavu ogradu ili kakve ozbiljne mreze preko koji se ne moze proci, brakati zicar mi odgovara vrlo ozbiljno kaze pa nije potrebno, to nije opasno mjesto pa nisu potreben extra mjere obezbjedjenja, kontam; ne da nije opasno, nego jedinu opasnost vidim u tim 'skoro nevidljivim konopcimam' ...ali na kraju uvjek pomislim kako ti Sviceri sigurno znaju sta rade
    Izmenio/la Sapa; 25.02.2009 u 22:09.

  2. #2
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku

    Ma poenta je da Saas Fee ni po koju cjenu ne zeli da bude asociran ni sa kakvim freeride-om. U gondolama, na stazama, a i u barovima zele finu, po mogucnosti porodicnu publiku, pa i oni boarderi cool izgledaju, ali i oni nekakvi fini, ni njih nema van staza .
    Svuda upozorenja da je skijanje van staze opasno, na vlastiti rizik i moze da kosta para.
    ma ovo je pravo mesto za nas frikove
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Sas35bgd

    Ovo se zove izvestaj. Jos kad bi bila neka photka? Imas li? Kad bi svi kad dodju sa skijanja imali motivaciju da malo podele utiske sa forumasima.....
    Ja sam na cifri dva ,sto se tice utisaka. Toliko sam ih napisao,a trebao sam vise,i zadnje godine uvek ostavim recenziju . *(Val Gardena i Bad Gasetin)

  4. #4
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Jos kad bi bila neka photka? Imas li?
    Na zalost slike ce biti okacene kasnije. Obicno napravim foto-reportazu, ispucam bar 200tinjak fotki, sve sa telefonom, ali telefon pokvaren (vec prijavljeno u nekom postu), a dig. kameru zaboravijo. Slikao sam obicnim fotoaparatom posudjenim na jedan dan, dakle prvo da se slike razviju pa da se onda skeniraju....steta imalo je sta da se snimi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •