Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 82

Tema: Utisci iz Sladminga

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    hvala ti!
    gledam,ali sve sa pristojnim cijenama je nekih 20 km udaljeno ili već zauzeto.

  2. #12
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    U samom Schladming-u su app oko 100e noc a hoteli oko 65-90e HB ali se okolo, npr. u Rohrmoos-u, Pichl-u, Ramsau, Haus-u moze bez problema naci app za 60-80e a hotel 45-60e HB, samo treba biti uporan i slati upite jer cesto cena zna biti manja nego sto je na njihovom sajtu, pogotovo ako se ne ide u visokoj sezoni, od Bozica do nove godine ili od 1.2. do 10.3.

    Evo primera. www.sonnenhuegel.co.at u Ramsau, 39e HB, samo par min voznje do planai-a ili app. Zachmann u rohrmoos-u, na samoj stazi, 76e app. Pozdrav Mrvice 37

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    puno ti hvala na informacijama.
    još ću pogledat detaljnije...

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    07.12.2006
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    forum team and Rome Machine
    Godina
    37
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    @Jovicki ti je manje vise rekao sve kako stvari stoje , mada moze i za manje prodje ako se znaju gazde kuce i tako
    @Mrvica37 A ovi apartmane koje ti preporucio jovicki je dobar potez ako planiras da odes tamo . Nije daleko od schladminga na puticu bukvalno
    Skateboarding is not crime

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    pregledala i ništa nema slobodno u novogodišnjem terminu.
    off topic
    prebacila sam se u Nasfeld i našla za 600 eura krasan apartman.
    inaće smo prošle godine na Gerlitzenu bili i našli podno brda apartman za 400 eura...hranili se doručak doma,a večera u Villachu u velikom centru tako da uvijek računam da prođemo što jeftinije,a ovako kao dosad ispada 1000 eura apartman i klopa i kave na stazi...
    mislim da je to stavrno ok...

  6. #16
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    U 4 brdnom komplexu samo sam Planai odskijao, nisam prelazio na ostala brda. Da je sve tip top i haj klas sredjeno to stoji. Cene su bas napucane a sam ski centar me i nije nesto preterano odusevio. Za mene koji sam skoro celu austriju preskijao Schladming ostaje kao jedan od najjvise komercijaliziovanih ski centara a ne nudi toliko veliku kvalitetu skijanje.
    Podseca me na St. Moritz
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #17
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Grazer, godinama sam na ovom forumu i nikad nikom nisam replicirao. Istina zeleo sam vise puta da se ukljucim kod tvojih bisera na temu malih ski centara u AT, kao i St. Anton ali nisam. Sas35bgd ti je objasnio tako da nije bilo potrebe. Bez uvrede, mislim da su ti svi postovi isuvise tendenciozni i subjektivni.

    "Za mene koji sam skoro celu austriju preskijao Schladming ostaje kao jedan od najjvise komercijaliziovanih ski centara a ne nudi toliko veliku kvalitetu skijanje"

    Za nekog ko je preskijao celu Austriju, nikada nisi napisao nista sto bi bilo kome ovde koristilo, o samom centru, o stazama, o infrastrukturi, prilazu, cenama.. Samo tvoje visoko misljenje kao ski instruktora i amin. Tako i sada o Schladming-u.

    Ja naravno nisam preskijao BAS celu AT ko ti ali sam, izmedju ostalog, bio i u Schladming-u pa bih da prenesem neke utiske, koji ce mozda nekom i pomoci. Realno, to je jedan od nama najblizih centara pa je bez veze da neko ko pozeli da ode a procita tvoje misljenje da Schladming- "ne nudi toliko veliku kvalitetu skijanje" zaista i poveruje da je tako. Sama cinjenica da su redovno u FIS kalendaru, da je prosle godine tamo odrzano finale svetskog kupa a da se ove godine od 4.2. - 15.2. tamo odrzava svetsko prvenstvo u alpskom skijanju, dovoljno govori o samom mestu, infrastrukturi, uredjenosti staza i svim ostalim standardima.

    Bili smo smesteni u Gasthof Braunhofers Rohrmoos, www.braunhofer.at. family room, 2 odraslih i dvoje dece od 8 i 1 god, HB ukupno 790e za 7 nocenja. Mali porodicni hotel, izuzetna lokacija, higijena a posebno hrana. Za svaku preporuku. Ski opremu i skolu za klinca sam platio online i ustedeo oko 20% tako da je to savet, moze se ustedeti i do 40e. Mi smo imali srece sa vremenom, 5 suncanih dana i jedan tmuran ali bez magle, T konstantno izmedju -8 i 15, tako da su staze drzale izvanradno.

    Ski centar se sastoji iz 4 medjusobno povezana dela. Osim Hauser Kaiblinga gde su vecinom plave na ostala tri dela su uglavnom crvene staze, siroke, perfektno uredjene, bez hupsera cak i posle 16h, moderni liftovi, nove gondole i 6-8 chairlifts sa kupolama u bojama, izuzetno brzi, mnogi sa grejacima sedista.
    Svaki od delova ima staze za sve ukuse, recimo na Planai iznad grada su izuzetno siroke i dugacke top to botom crvene ali i prelepi porodicni deo oko staze br.8 i poveznica sa Hauser-om, koji se zove Skiing in paradise, kao i crni FIS spust br.3 koji ulazi u sam Planai planet stadion. I Hochwurzen i Reiteralm su prelepi sa pogledom na Dachstein glecer i sirokim crvenim stazama koje idu kroz borovu sumu i mnostvom rastorana na stazama. Cene u restoranima na stazi su u rangu svi ostalih AT ski centara, pivo, sokovi, jager 3-4e, frankfurter i pomfrit 6e, vienner schnitzel 8-10e.

    Jedina zamerka su tri stara dvoseda bez kupola i to na veoma bitnim mestima, na spojnicama 4 dela. Prvi, na povratku is Hauser-a prema Planai, zatim lift koji spaja donju stanicu Golden Jet u Schladming-u sa Rohrmoos-om i treci lift koji spaja donju stanicu Basic Jet na Hohwurzen-u sa Reiteralm-om. Svi ostali liftovi su novi i brzi sa kupolama.

    Sve u svemu, izuzetno uredjen ski centar, infrastruktura i sjajne staze za sve ukuse, prekrasna priroda i pogled na Dachstein glecer, relativno blizu Srb i prilaz autoputem i iz pravca Hu i iz pravca Si, cine Schladming jednom od nama najzanimljivijih destinacija u AT, koju svakako treba posetiti.

    Veliki pozdrav svim skijasima i onima koji ce to tek postati

  8. #18
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    jovicki, potpuno se slažem sa tvojim komentarom, na prethodnoj strani sam već (doduše, u svega par rečenica) iznela svoje utiske, i jako me je iznenadilo kada sam pročitala grazer-ov komentar. Jedino mi pada na pamet da je možda čovek bio u nezgodnom terminu kada je bila gužva ili nije bilo snega ili već nešto treće, ali ne mogu da shvatim da neko može da bude nezadovoljan Šladmingom. Sve funkcioniše savršeno, staze su dobre, žice još bolje, propratna infrastruktura takođe. Nije preterano skupo, posebno oni osnovni troškovi (prevoz, smeštaj i ski-pas). Dobro je što si pomenuo i to za prirodu - stvarno, ja nisam bila na skijanju u lepšem ambijentu, iz Rohrmoos-a je pogled fenomenalan na koju god da se stranu čovek okrene

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jovicki Pogledati poruku
    Jedina zamerka su tri stara dvoseda bez kupola i to na veoma bitnim mestima, na spojnicama 4 dela. Prvi, na povratku is Hauser-a prema Planai, zatim lift koji spaja donju stanicu Golden Jet u Schladming-u sa Rohrmoos-om i treci lift koji spaja donju stanicu Basic Jet na Hohwurzen-u sa Reiteralm-om. Svi ostali liftovi su novi i brzi sa kupolama.

    S
    Potpisujem tvoj komentar od prve do posljednje rečenice, jedino ne znam gdje je ovaj prvi dvosjed koji spominješ, ja nisam vidio problem prelaska na Planai iz Hauser-a.
    Vezano za ova dva druga dvosjeda ja imam ogroman upitnik iznad glave. Ima nekih novih žica koje i nisu neophodne da se poveže čitavo skijalište a ostavili su poveznice na Hohwurzen i Reiteralm iz prošlog vijeka. Vjerovatno zato da bi mi imali o čemu da pilimo. Osim tog detalja za mene su ova četri brda savršeno skijalište.

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    vikend kad sam ja skijao vreme je bilo katastrofa. Bilo je nekoliko dana visoka temperatura a taman kad sam dosao poceo sneg padati tako da skijalo se na mokrom snjegu, katastrofa staze a na vrhu magla i pada snjeg. 3 je bila u katastrofa stanju tako da nisam osetio ni 10% od njene kvalitete. vece cene u restoranim anego u drugim skijalistima u okruzenju, skuplja oprema u trgovinama itd. Ta posjeta koju sam ja imao na mene je ostavila jako los utisak. Mozda da odem pod nekim drugim vremenskim uslovima i terminu i okolnostima pricao bih drugu pricu.

    To sto kazes da te moje izjave o AT ski centrima nerviraju pa verujem da svako ima pravo na svoje zakljucke i misljenje.

    Gde sam ja u svojim postovima pljuvao po St. Antonu? Citava ta regija je top ski centar, jeste da je skuplja ali je top za skijanje
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •