Strana 59 od 205 PrvaPrva ... 949575859606169109159 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 581 do 590 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #581
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Aman vise ljudi,
    Ostavite se pisanja licne istorije i bezkorisnih informacija.
    Koga briga kad si prvi put video sneg,kliska,ratrak ili zimsku gumu...
    Ubiste forum!
    Nego,jel neko sjija na Torniku ovog vikenda,kakva je situacija gore?

  2. #582
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Tako nekako... Ljudi kukaju kada 4 pahulje padnu na asfalt, a posto se u nasim auto skolama teorija prelece i preskace, samo da se prodju testovi, niko ih ne nauci o prilagodjavanju brzine, koja je prilicno bitna jer sneg sa kolovoza i ne treba da se čisti do 5 cm. u Beogradu histerišu i kada ima 0,5 cm. Na planini ipak očekujem svašta, ali tu su lanci, sada i obavezan deo opreme, tako da ne vidim u čemu je problem, ako može trapavi Fiat Stilo karavan da se popne, mogu valjda i ostali.
    Što se tiče staza, više i ne lsušam kukanje, ili je meko, ili je tvrdo, ima hupsera, ne valja veštački sneg, ne valja prirodni... Aman, ljudi! Staneš na vrh, kreneš, voziš. Prilagođavaš se stazi. Čak više uživam u tome, nego da se po perfektnoj pisti spustim od tačke A do tačke B. Zanimljivo je i kad se neko iskuka da je neka staza baš dobra, crna, samo šteta što je ne tabaju. Da li ste razmislili da možda zbohg toga jeste crna? Boja staze ne označava nagib, već težinu staze. nagib je jedan deo parametara za kategorizaciju, tu je i širina, bočni nagib, uređenost, okolni teren, bezbednost... E, sad, one najfrekventnije plave staze bi trebalo održavati perfektno, jer tu su početnici koji uče, a teže staze iziskuju više veštine, a ne da se pretvore u lakše zato što im neko nije dorastao. Daleko od toga da se ove polusređene staze kod nas tako sređuju planski, ali dosta kukanja. Skijajte!

  3. #583
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Bas naprotiv,forum je zivnuo...

  4. #584
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Vratih se sa Zlatibora, bio i @macak011 čiji su komentari i doprineli da odem i "probam". Ja samo mogu da kažem da je ski-centar odličan i da sam uživao tri dana sa dečkom od 7 godina i sa @macak011 i njegovom kćerkom. Staze su odlične, mislim da je izvučen maksimum od raspoloživog, ne mogu da kažem da mi je nešto smetalo. U stvari smetalo je, skijaška nekultura 90% skijaša, koji kada je staza puna jurcaju i sudaraju se, meni sa detetom to jako smeta i počinjem da bivam incidentatan u tim situacijama. Ne ide se u spust kroz grupu skijaša i kroz vezni put.

    Zmajevac je odlična staza ali je neverovatan optimizam pojedinih skijaša koji se lomataju iz ne znam kojih razloga. Jeste da je gužva popodne, (od vremena važenja poludnevnog) pogotovu na Čigoti pa mora malo sporije i opreznije a i bila je trećina staze ograđena zbog takmičenja.

    U petak nije bilo gužve i bilo je +3 ali smo skijali do pola 4 bez problema. U petak na subotu je palo oko 30-40cm snega tako da je subota bila fenomenalna, sa dužim sunčanim intervalima. Na žici od 8:45 do 16:20 Nedelja opet klasična gužva (od pola 1) sa dosta ludaka na stazi ali Zmajevac je odličan bio. Da, bilo je leda jer je duvao vetar ali ne znam što to nekome smeta, skije idu i po ledu. A išao je i moj sin od 7 godina bez problema, čak šta više sa uživanjem

    Ićiću opet sigurno... uskoro!!!

  5. #585
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Lep vikend, dosta snega.
    Staze jesu losije pripremljene nego prosle godine.
    Ne znam sta je tome uzrok nisu nabijene.

    I dalje mi je OK poludnevna varijanta, posle toga malo dosadi...

    Ne pamtim ovako lep sneg na Zlatiboru...

  6. #586
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Staze jesu nesto mekse,a to je zbog prirodnog snega,koga ima dosta vise,nego prosle godine u ovo doba.Prosle godine u ovo vreme,su samo "sabijali" vestacki i zato su bilie staze dosta tvrdje.

  7. #587
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Hm, deo gde su se klinci takmicili je bio onako tvrdji, mozda su to malo ozbiljnije tabali.
    Jos jednom da kazem nije bilo lose, ali prisle godine sam bio u vreme kad je bilo prirdnog snega, i bolje je bilo.

    Danas sam dosao na stazu oko 9:45 i vec je bilo smeksano.

    Cudan je onaj sneg, vlazan je, nedostaje jaci minus.

  8. #588
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Prilazni put je pristojan, parking je kulturiska varijanta, kafanice su lepe, i cene su OK.
    Sve u svemu nije lose za izlet, za neko ozbiljnije skijnanje, Kop je tu, tako da ko sta voli.

    Skijasko znanje je tanko, i to je istina, a staze su ozbiljne, zato ljudi padaju ko klasje...

  9. #589
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Prosle godine,da nije bilo vestackog snega,na Torniku ne bi sastavili ni dana dobrog skijanja,pao je najveci u februaru,ako se ne varam,nekih 40-50cm,a ni posle toga,nikakav znacajniji sneg nije pao.Do februara se taj vestacki sabijao vise od mesec dana,a bilo je i dobrog minusa,pa tako su staze bile tvrdje.Sada,za vikend,u subotu je i bilo nekog mraza,doduse malog,a u nedelju je bilo cak i plusa,pa kao sto si i rekao i to je malo uticalo na staze.I jos nesto,ove sezone,osim na pocetku,osnezivali su veoma manje nego prosle godine,mozda su se oslanjali na ovaj prirodni sneg,ne znam,ali se secam da su topovi prosle godine prskali,skoro svaki dan,pa cak i preko dana,moguce da je i to jedan od razloga mekanijih staza,pored nesto visih temperatura nego prosle godine.

  10. #590
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Jos jedan vikend na Torniku, ovaj put bez slika jer to ocigledno vise nije potrebno da bi se onaj deo skijaske populacije koji voli da skija, pa makar i na Torniku, animirao. Dakle, vikend proveden sa cerkicom i @jopopo sa foruma i njegovim klincem. Elem, klinci imaju 7 i 9 godina, maleni skija vec dve godine i "jede" i Zmajevac, a cerkica skija bukvalno 7 dana i "prosla" je celu Cigotu i strmiji deo levka, a Zmajevac ostaje za neki drugi put - naravno vrlo oprezno i polako jer nisu u pitanju lagane staze

    Elem, subota je bila idealan dan za skijanje, dosta svezeg snega preko noci i sunca, put od skretanja sa magistrale do skretanja na pristupni put skijalista NEOCISCEN - odgovornost na "jp putevi Uzice" - dok je pristupni put OCISCEN u 9:17h ujutru - odgovornost SKIJALISTE

    Staze pripremljene zadovoljavajuce, dok u nedelju staza Tornik pripremljena vise nego odlicno. Zmajevac oba dana drzao lepo, nije bilo mnogo starog i "teskog" snega, pa se vozio sa uzivanjem ceo dan. U nedelju jaci vetar na vrhu, ali bez magle u velikom delu dana.
    Takmicarski deo Cigote za VSL ODLICNO pripremljen, leden i drzao fenomenalno za one sa dobrim rubnicima do kraja dana! Svaka cast!

    Utisak naravno kvare indijanci koji jurcaju i ne vode racuna o drugim skijasima, do bezobrazluka takmicara koji takodje jure pred start trke, ali na delu skijalista koji NIJE obelezen za trening ili takmicenje - ski klub Cacak ima dva krajnje nenormalna bilmeza od jedno 15tak i jace godina sa kojima smo imali manji verbalni sukob. Takodje verbalnih "dodira" je bilo i sa onima koji idu direktno nizbrdo, pa "kol'ko moz' da razvije" - spustasi ili divljaci kojima sam u prolazu pominjao svasta, naravno na srecu bez posledica pre svega po nasu decu. Neki od njih su imali razgovor i sa osobljem SS, mozda su ostali bez karte nakon toga.

    SS ima svoje predstavnike i na stazi koji upozoravaju na jurcanje i bezobrazluk, a cujem i da je za vikend oduzeto bar 15tak ski karata.

    Inace, Tornik vec ima nacrte, a vise nije tajna da ce uskoro poceti radovi na novim stazama, tako da ce skijaliste uskoro dobiti bar jos nekoliko km staza

    Odozgo "desni" ski kafic na Cigoti nije radio za vikend, onaj prekoputa jeste, guzve u kafani na vrhu nije bilo, slobodno mesto se lako nalazilo, a palacinke od 300 kinti su odlicne - ima i slanih i slatkih, kuvano vino standardno OK.

    Veliki pozdrav za skijaliste, sitnih nedostataka ima, ali znam da ih ima svuda, ne samo na Torniku - posao odradjen odlicno, skijanje takodje odlicno, vidimo se opet za neki vikend, samo da minus nastavi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •