Strana 50 od 205 PrvaPrva ... 40484950515260100150 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 491 do 500 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #491
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Prvo,staze ne mogu da se tabaju u toku rada centra,jer je to malo skijaliste,i ima dosta skijasa,posebno vikendom,morali bi da zatvaraju staze,sto bi izazvalo kolaps na Torniku.Drugo, normalno je da je podloga tvrda,jer je sabijan uglavnom vestacki sneg,uz veliki minus i dosta skijasa to je neizbezno,dodji u jutarnjim satima,tada je to dosta bolje,hupseri su normalna pojava na skijalistima,pogotovo sa velikim brojem skijasa,to nema veze sa organizacijom.Trece,staze Tornik i Cigota su dve posebne staze,spojeni stazom Ribnicki put,to sto su spojeni ne znaci da je to jedna staza,tu je i treca staza Zmajevac,uz to Tornik stazu mozes da vozis uz dve kombinacije,tzv"banana" koja te spaja sa Zmajevcem,i "Ribnicki Put" koji te spaja sa Cigotom,a tu je jos i jedna nesto manja staza koja se odvaja od Cigote duzine nekih 400m,ali se ne sredjuje gornji deo te staze koji je veoma strm,da bi se tu skijali uglavnom pocetnici.Cetvrto, na vrh se vozis 11 minuta,ja ne verujem i da se na Kopaoniku pusta puna brzina.Peto,na stazama su nehumani uslovi samo kada dodju kvazi skijasi, razni fenseri,a Tornik je malo skijaliste da bi primilo toliko gostiju sa Zlatibora,koji ima skoro 30000 kreveta,a zaliti se na temperaturu na planini,zimi, na zicari ne treba ni komentarisati,u najbrzoj do vrha putujes 6 min.Sesto,put nisi video jer pada jak sneg,gle cuda,ne znam gde ti zivis, ali mi nemamo puteve na kojima se sneg topi cim padne na asfalt,i ne mogu radnici skijalista cistiti lokalne puteve.Sedmo,tabaci ne mogu izlaziti i tabati svaki put kada na staze napada 5 cm snega,pogotovo ne na ovako malom skijalistu.Osmo,vidi se da si "skijas sa Kopa",Tornik bez obzira sto je mali,ipak je za ozbiljnije skijase.I jos nesto,sestosed ne pustaju u najvecu brzinu,jer je onda i brzina na izlazu korpi nesto veca,a ovi indijanci koji gore dolaze,na mogu normalno da sednu na korpu,pa cak i kada bi stajala.

  2. #492
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Potpisujem. Ali....

    Tornik je nesumnjivo opravdao svoje postojanje toliko da vec sledeceg vikenda idem opet gore - dakle ne idem ni na SP ni na Kop kao prethodnih godina, vec na Zlatibor. Zasto? Zato sto je sve ovo u prethodnom postu tacno. Ali, ima jedna stvar, moraju i najmladji pa i losi skijasi dobiti mogucnost koriscenja sestoseda, a to je izgradnja jos nekih ski puteva kroz sumu sa manjim nagibom, dakle, da im bude omoguceno da se sa vrha spuste pluzenjem niz blag nagib, ako je to ikako moguce, a ne da se spustaju sestosedom kao sada...Na taj nacin se rasterecuje deciji park i donji deo Cigote za apsolutne pocetnike i ski skole...eventualno jedan tanjir ili sidro na "levku" bi bilo pravi potez za celodnevno skijanje i rasterecenje bandere i krnevog plandista, samim osmatranjem situacije vidi se da prilicno mali broj skijasa koristi "levak", a bilo bi interesantno za treninge i ski skole...

  3. #493
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Prvo,staze ne mogu da se tabaju u toku rada centra,jer je to malo skijaliste,i ima dosta skijasa,posebno vikendom,morali bi da zatvaraju staze,sto bi izazvalo kolaps na Torniku.Drugo, normalno je da je podloga tvrda,jer je sabijan uglavnom vestacki sneg,uz veliki minus i dosta skijasa to je neizbezno,dodji u jutarnjim satima,tada je to dosta bolje,hupseri su normalna pojava na skijalistima,pogotovo sa velikim brojem skijasa,to nema veze sa organizacijom.Trece,staze Tornik i Cigota su dve posebne staze,spojeni stazom Ribnicki put,to sto su spojeni ne znaci da je to jedna staza,tu je i treca staza Zmajevac,uz to Tornik stazu mozes da vozis uz dve kombinacije,tzv"banana" koja te spaja sa Zmajevcem,i "Ribnicki Put" koji te spaja sa Cigotom,a tu je jos i jedna nesto manja staza koja se odvaja od Cigote duzine nekih 400m,ali se ne sredjuje gornji deo te staze koji je veoma strm,da bi se tu skijali uglavnom pocetnici.Cetvrto, na vrh se vozis 11 minuta,ja ne verujem i da se na Kopaoniku pusta puna brzina.Peto,na stazama su nehumani uslovi samo kada dodju kvazi skijasi, razni fenseri,a Tornik je malo skijaliste da bi primilo toliko gostiju sa Zlatibora,koji ima skoro 30000 kreveta,a zaliti se na temperaturu na planini,zimi, na zicari ne treba ni komentarisati,u najbrzoj do vrha putujes 6 min.Sesto,put nisi video jer pada jak sneg,gle cuda,ne znam gde ti zivis, ali mi nemamo puteve na kojima se sneg topi cim padne na asfalt,i ne mogu radnici skijalista cistiti lokalne puteve.Sedmo,tabaci ne mogu izlaziti i tabati svaki put kada na staze napada 5 cm snega,pogotovo ne na ovako malom skijalistu.Osmo,vidi se da si "skijas sa Kopa",Tornik bez obzira sto je mali,ipak je za ozbiljnije skijase.I jos nesto,sestosed ne pustaju u najvecu brzinu,jer je onda i brzina na izlazu korpi nesto veca,a ovi indijanci koji gore dolaze,na mogu normalno da sednu na korpu,pa cak i kada bi stajala.
    i Ocekivao sam da s ejave "domoroci" extremnmi skijasi i slicno...ispade da ej Zlatibor samo za "Heroje"...
    avaj,da ne komentarisem dalje tvrdnju da je Tornik koncipiran kao "skijaliste za iskusne skijase"...a to sto se nalazi pored Zlatibora koji je mesto mnogo manje "ekstremne" prirode i u koji dolaze ljudi mahom da se odmore i provedu sa prijateljima i porodicom ne idu bas sa tom tvrdnjom...i ostala pametovanja da ne komentarisem dalje,sve u svemu znam i sam koji su razlozi za sve lose stvari koje sam naveo,ali ne znam koji su razlozi za njih kao centar da ih ne resavaju...|
    Toliko o tome,necu dalje da sirim pricu.

  4. #494
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Vidi ovako, nit' sam heroj, nit' sam ekstremni skijas, ali znam da se spustim bezbedno i sa uzivanjem (dakle ne jedva) niz svaku stazu. Nisam ni zlatiborski domorodac. Smatram da sam iskusniji skijas: od svoje cetvrte sam na skijama, od svoje 15 sam na bilo kojoj crnoj stazi. Medjutim, na Torniku ima dosta skijasa cije znanje je ispod nivoa potrebnog da se obe staze, ajde da kazem sve tri savladaju BEZ ugrozavanja kako licne tako i bezbednosti drugih skijasa - to je prosto cinjenica i vrlo se lako sagledava. To pak povlaci za sobom guzvu na stazama iako na liftovima nema nikog sto stvara privid da guzve na skijalistu nema - ima je itekako. Opet, ti takvi skijasi na zalost, nemaju alternativu - dovoljno su dobri za deciji park i medjustanicu krnevo plandiste, a dovoljno losi za ostatak skijalista, sto navodi na zakljucak da Tornik u globalu negde ipak jeste za iskusnije skijase, zar ne...? Opet, skijaska tehnika se tesko uci i usavrsava na strmoj stazi, da li se slazemo sa tim? Smatram da je cinjenica da Torniku nedostaju plave, lagane, zelene staze, kako god ih obelezavali...Dakle, opet, dedukcijom, Tornik je mahom skijaliste za iskusnije skijase. Dakle, u potpunosti podrzavam taj stav. E sad, losijim skijasima se na neki drugi nacin mora prici, objasniti da je skijanje lep, ali ipak vrlo opasan sport ako se olako shvata i precenjuje sopstveno znanje. Na koji nacin? Ne znam odgovor na to pitanje, verujem da kucno vaspitanje ima dosta veze sa tim, zatim generalno nepoznavanje elementarnih zakona fizike, onih zasluznih za nasu ravnotezu, koji se ne uce u skoli vec se intuitivno poznaju, do bezobrazluka pre svega prema samima sebi, a zatim i prema drugim skijasima - Tornik je prepun, blago receno, tantusa na skijama, totalnih mamlaza cija ludost (ne hrabrost!) se granici sa imbecilnoscu, meni totalno nejasnom i nepojmljivom. Da ne pominjem neodgovorne roditelje koji svoju malu decu vode na zmajevac ili cigotu, itd, itd.

    Dakle, Tornik mahom JESTE skijaliste za naprednije skijase i svi oni losi skijasi koji se upuste u avanturu da se umesto sestosedom spuste niz staze, rizikuju kako svoju tako i bezbednost drugih skijasa, odgovorno tvrdim. Uostalom, sama kategorizacija staza na Torniku to potvrdjuje, a na odgovornosti samih skijasa je da procene svoje sposobnosti - i to vecina njih uglavnom radi lose ili nikako.

  5. #495
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ja ne verujem da si ti i bio na Torniku,pa cu morati jos malo ti objasnim neke stvari.Prvo,Torniku fali jos nekoliko staza,za koje postoje odlicni uslovi,za koju godinu,daj boze,bice i to,sudeci po konfiguraciji terena,tada ce po mom skromnom misljenju,biti skijaski centar za ozbiljnije skijase,bar ozbiljnije od onih koji idu na tzv "Kop",to ce ti reci svaki iskusniji skijas.Drugo,Tornik se ne nalazi pored Zlatibora, vec na Zlatiboru,ciji je ujedno i najvisi vrh,i kada bi se na Torniku napravile te staze koje su planirane,Tornik bi svakako postao,bar "ekstremniji"od vecine planina u okruzenju(sto se tice staza),u rangu sa Jahorinom,jedino mu nedostaje jos 400-500m visine,ali na to se ne moze uticati.Trece,znam i ja sam, da organizacija uvek moze da bude bolja,ali neke stvari koje si napisao,prosto se vide da dolaze iz "pera"nekog ko bas i nije upoznat sa skijanjem i ski centrima,pa prema tome ono sto si napisao je iz ugla mozda nekog,koji dolaze tu vise da bi se setali,fotografisali,malo "stali"na skije...i to je to,a mene veoma nervira kada neko prica o necemu o cemu veoma malo ili ni malo zna nesto.Trenutno,najveca zamerka na zaposlene gore,moze biti mali broj redara na stazama,koji bi kod onolikih guzvi,pomogli da se bar kaka takav red na stazi uspostavi,i da vise kontrolisu indijance koji divljaju misleci da znaju da skijaju.Mnogi koji su radili, su napustili posao zbog malih plata.I na kraju, ne kaze se "domoroci" vec "domorodci".

  6. #496
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Prethodni post se odnosi na "boypet80"...

  7. #497
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Volela bih da overim i to, ali baš i nije usput ... :(
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #498
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Prethodni post se odnosi na "boypet80"...
    Verujem da se zezas za domoroce...

  9. #499
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Interesantna zapazanja, samo par stvari da dodam: proveo sam lepih 15tak dana skijanja na Torniku, s obzirom na broj skijasa staze su nekako izdrzavale ali sam i ja imao utisak da su i pored padavina mogle ujutro biti bar malo bolje pripremljene (svako jutro sam bio u 8 i 45 na Torniku), u planu su nove staze, "levak" se koristio za treninge. Ocigledno je da nedostaje jedan Karaman greben jer ove i nisu bas za pocetnike (koliko cujem bilo je i dosta povreda). Jes da bi se mogao svrstati u, kako moj pismeni zemljak kaze, zlatiborske domorodce ali moja porodica i ja volimo da skijamo i na Kopu kao i bilo gde drugo, skijanje je najvaznije - uzivajte.

  10. #500
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ne,mi sa Zlatibora smo "DOMORODCI"...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •