Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Rossignol Radical Sensor 3 cipele

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    10.11.2008
    Godina
    60
    Poruke
    3

    Podrazumevano Rossignol Radical Sensor 3 cipele

    Pozdrav svima i jedno pitanje.
    Rossignol Radical Sensor 3 120 cipele bi trebalo da se prave do velicine 31.5. Tako barem tvrdi zvanicni Rossi web sajt. Na zalost, u Sjevernoj Americi (zivim u Vankuveru, Kanada), je moguce nabaviti ovu cipelu samo do velicine 30.5, sto je premaleno za mog sina koji se prilicno ozbiljno bavi takmicarskim skijanjem. Da li iko mozda zna gdje bi se mogla nabaviti ova cipela u Evropi?
    Takodje me interesuje da li iko ima iskustva sa Nordikom Speed Machine 14 i Salomonom Imact 10 jer su to dva naizgled ponajbolja 'rezervna' rjesenja.
    Hvala unaprijed.

  2. #2
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikola63 Pogledati poruku
    Pozdrav svima i jedno pitanje.
    Rossignol Radical Sensor 3 120 cipele bi trebalo da se prave do velicine 31.5. Tako barem tvrdi zvanicni Rossi web sajt. Na zalost, u Sjevernoj Americi (zivim u Vankuveru, Kanada), je moguce nabaviti ovu cipelu samo do velicine 30.5, sto je premaleno za mog sina koji se prilicno ozbiljno bavi takmicarskim skijanjem. Da li iko mozda zna gdje bi se mogla nabaviti ova cipela u Evropi?
    Takodje me interesuje da li iko ima iskustva sa Nordikom Speed Machine 14 i Salomonom Imact 10 jer su to dva naizgled ponajbolja 'rezervna' rjesenja.
    Hvala unaprijed.
    Posalji privatnu poruku STEKANU, on sigurno moze da ti nadje tu cipelu i da ti da sva objasnjenja oko ovih drugih cipela.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    10.11.2008
    Godina
    60
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Hvala na ekspesnom odgovoru, sad mi valja na posao da otkrijem kako da posaljem privatnu poruku.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Bata Bane, čarobni štapić mi je trenutno u kvaru.

    Ipak korištenjem čarobnih napitaka sam uspio pronaći Salomon Impact 10 u veličini 31 na par lokacija na Web-u. Kako je Impact naslijedio XWave seriju, mogu ih najtoplije preporučiti na osnovu ličnog iskustva (takođe u veličini 31).

    Nikola, poslao sam ti linkove u privatnoj poruci.

    Usput, ima nas dosta na ovom forumu iz vrlo uspješne berbe 1963-će.

  5. #5
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ako se tvoj sin bavi ozbiljno skijanjem
    onda vrijedi dati ekstra para pa da se te cipele podese prema njegovoj nozi u tom slucaju 30.5 je sasvim dovoljno ako ne cak i 29
    fiteri danas cine cuda
    u manjoj cipeli se moze uvijek pronaci vise prostora
    ali velika cipela uvijek ostaje velika
    1 broj manje nece biti problem
    posto je oprema u americi dosta jeftinija
    za razliku u cijeni plus postarina mozes da platis najboljeg fitera da odradi posao kako dolici

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    10.11.2008
    Godina
    60
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Flexon,
    Hvala lijepo na savjetu, ali mislim da nece moci. Mali je prosle godine bio u Dobermanima 29.5 i na kraju sezone je to vec bila malo veca patnja. Od tada mu se noga povecala za jos 1.5 broj. Camci, znam, sta da radim. Do kraja sezone ce otici jos pola broja, najvjerovatnije. Slazem se potpuno sa konstatacijom da se velika cipela nikada nece smanjiti, ali mi jos uvijek ostaje problem sto lokalne radnje nemaju ni 30.5, a kamo li 31 i vise, tako da se cipele ne mogu ni probati. Specijalna porudzbina - kazu, plati pa ce doci. Ako ne valjaju, plati druge, pa ce i one doci. K'o da su postanske marke, pa da skupljam kolekciju pancerica. Sad sam porucio Lange Fluid 120 31.0 koji se za razliku od ostalih moze vratiti ako ne odgovara, pa cu vidjeti hoce li to biti preveliko i dovoljno performantno.
    Sto se tice lokalnih fitera, to mi je tema o kojoj je mozda bolje i da ne pocinjem pricu. Prosle godine, pred kraj sezone mi je sin imao malo vecih problema sa Dobermanima i razni lokalni treneri, fiteri i vracevi su gledali sta se moze uraditi, predlagali i probavali neka svemirska rjesenja ili samo slijegalli ramenima - k'o biva, nista se tu ne moze, dok se nisam sreo sa jednim doajenom Jahorinskog skijanja, sada vjerovatno jednim od najboljih trenera u Kanadi (Jahorinski clanovi foruma u najboljim godinama - 40+ ce se vjerovatno rado sjetiti Bebeta). Pogleda covjek cipelu, kaze savij se naprijed , na stranu, lijevo desno, skini, izvadi nozic na sred planine (folklor je folklor) napravi dva, tri reza i zavrsi posao za pet minuta.
    Ovdasnjim fiterima, a i ostalima, je nivo inventivnosti i inicijative u dubokom minusu. Doduse, da malo spustim loptu, nije ih puno ni za kriviti. Lokalni biznisi (ski radnje, restorani, skijalista, klubovi), u zelji da zarade koji dolores vise, zaposljavaju mlade momke i djevojke koje ce najmanje platiti, a koji su svoje godine proveli sa video kontrolerima, a ne sarafajuci i buseci skije. I tako se onda sve svede na zavisnost o tehnologiji. Ako tehnologija moze nesto da uradi - dobro jeste, ako ne - kuku i naopako. Rekao bih da je to razlog zasto su najcjenjeniji ski tehnicari, bilo da su vezani za reprezentacije ili direktno za proizvodjaca, ljudi iz tzv. "zemalja treceg svijeta" (jos uvijek ne znam koji je to "drugi svijet"). Isto vazi i za tenere - skijanja ili bilo kog drugog sporta (osim bezbola i sl).
    Nego, odoh ja jako daleko od teme koju sam potpuno nemastovito nazvao Rossignol Radical Sensor 3 cipele. Nista neobicno za ovaj forum, zar ne.

    Zivi bili i lijepo se iskijali ove godine. Hvala jos jednom.

  7. #7
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    U povjerenju, prije ovog posljednjeg paragrafa, admin je razmisljao da te banuje zbog hronicnog on-topica

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •