Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Predlog za skije

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano Predlog za skije

    Lm, do pre par dana sam imao vrhunske skije, kupljene sad u decembru. Ali uspeo sam da udjem u crnu statistiku ljudi kojima su ukradene skije. A bile su u pitanju ni manje ni vise nego Atomic SL 10, na njima sam vozio ukupno 9 dana. Inace ovo se desilo u Austriji, toliko o tome da se tamo ne krade.
    Sad hocu da vidim, mozda mogu da se skrpim da opet uzmem nesto ali mi treba savet. Srednji sam skijas, 194,94kg, ali bas hocu intezivno da ucim narednih godina da bas usavrsim skijanje i teba mi skija koja bi me duze sluzila a da me ne ogranicava kako napredujem.
    Moguce da sam se zaleteo kad sam kupio ovog atomica za silan novac, ali i meni kao srednjem skijasu se bas svideo. Lako se upravlja, blago prebacivanje na kantne i odma skrece, jedino sto treba velika snaga za njih, mada pre mislim da je to do mog nemanja kondicije.

    E sad imajuci sve ovo u vidu ako neko moze da preporuci neku skiju, da me sluzi nekoliko godina, imajuci u vidu da planiram da se usavrsavam koliko god mogu. Poz.

  2. #2
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Mislim da bi ti jedan Fischer RC4 Race SC zavrsio posao. Odlicna skija, a ne trazi puno snage kao Atomic. Mozes da picis i kratke i duge zavoje a uopste te nece zamarati.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    ...jedino sto treba velika snaga za njih, mada pre mislim da je to do mog nemanja kondicije.
    Vidim otkrio si jednu od osnovnih karakteristika Atomic skija više klase. Ako tražiš "slalomsku" skiju, uzmi u razmatranje već spomenuti Fischer Race SC ili Elan Race SL. Neće ti biti krivo.

    Atomic više nije ni blizu šta je nekad bio (očekujem reakciju Skiman-a). Evo trenutnog stanja FIS bodova za muškarce:
    FIS Ranking.jpg

  4. #4
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Vidim otkrio si jednu od osnovnih karakteristika Atomic skija više klase. Ako tražiš "slalomsku" skiju, uzmi u razmatranje već spomenuti Fischer Race SC ili Elan Race SL. Neće ti biti krivo.

    Atomic više nije ni blizu šta je nekad bio (očekujem reakciju Skiman-a). Evo trenutnog stanja FIS bodova za muškarce:
    FIS Ranking.jpg
    E pa stekane onda uzmi prosečan plasman u svim disciplinama alpskog skijanja (kod muškaraca) i dobičeš veoma zanimljiv rezultat.......Jes da nije više absolutista, ali je još uvijek u samom vrhu.........Toliko samo od Skiman-a P.S. Ja nikog nisam nigdje ubeđivao da je Atomic najbolji, al da meni trenutno više nego odgovora istina je, da imam za njega dovoljno kondicije-istina je, i da si ga mogu priuštit-i to je istina.............

  5. #5
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    E pa stekane onda uzmi prosečan plasman u svim disciplinama alpskog skijanja (kod muškaraca) i dobičeš veoma zanimljiv rezultat.......Jes da nije više absolutista, ali je još uvijek u samom vrhu.........Toliko samo od Skiman-a P.S. Ja nikog nisam nigdje ubeđivao da je Atomic najbolji, al da meni trenutno više nego odgovora istina je, da imam za njega dovoljno kondicije-istina je, i da si ga mogu priuštit-i to je istina.............
    Po osvojenim točkama:

    1.Fischer 3565(mala neka razlika između Fischera i Atomica, zar ne)
    2.Atomic 3535
    3.Head 3015
    4. Rossignol 2300

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Da taj Fischer je zanimljiv, citao sam malo ovde po forumu, vidim da ga hvalite, a i u Austriji sam video dosta ljudi ga ima. Jel znate mozda cenu (sa vezom) i gde ima u Bgu?
    I sta utice na to da za atomica treba vise snage, sad gledam na netu, imaju prakticno isti sidecut, i priblizno isti radius?

  7. #7
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ladies and Men
    RankBrandPoints
    1Atomic5770.
    2Rossignol5115.
    3Head4955.
    4Fischer4350.
    5Voelkl3195.
    6Salomon1150.
    7Nordica380.
    8Stoeckli380.
    9Blizzard355.
    10Dynastar220.
    11Elan105.00
    Samo za Stekana........možes na cijelu stvar gledati i ovako......

    http://www.fis-ski.com/uk/discipline...ndranking.html
    Izmenio/la skiman; 10.03.2008 u 12:56.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Skiman, zadovoljan sam odgovorom.

    Nisam ni ja nigdje pisao da su Atomic skije lošije od drugih. Ali iz ličnog i osobnog iskustva znam da meni (penzos bez kondicije) ne odgovaraju.

    Složićeš se da su se za samo 2 sezone stvari drastično promijenile. Evo FIS bodova za muškarce iz sezone 2005/06:
    FIS Ranking 06.jpg

    Kao što si napisao, zbirno gledano Fischer i Atomic su trenutno skoro isti po FIS bodovima za muškarce. Prosječni rekreativaci još uvijek cijene proizvođače skija slično FIS poretku od prije dvije sezone:
    FIS Ranking 06a.jpg

    Naravno, cijela ova priča o FIS bodovima nema nikakve veze sa kvalitetom skija. Ali ima sa novcem koji se ulaže u marketing, razvoj i "kupovinu" vrhunskih takmičara.
    Izmenio/la stekan; 10.03.2008 u 12:59.

  9. #9
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Skiman, zadovoljan sam odgovorom.

    Nisam ni ja nigdje pisao da su Atomic skije lošije od drugih. Ali iz ličnog i osobnog iskustva znam da meni (penzos bez kondicije) ne odgovaraju.

    Složićeš se da su se za samo 2 sezone stvari drastično promijenile. Evo FIS bodova za muškarce iz sezone 2005/06:
    FIS Ranking 06.jpg

    Kao što si napisao, zbirno gledano Fischer i Atomic su trenutno skoro isti po FIS bodovima za muškarce. Prosječni rekreativaci još uvijek cijene proizvođače skija slično FIS poretku od prije dvije sezone:
    FIS Ranking 06a.jpg

    Naravno, cijela ova priča o FIS bodovima nema nikakve veze sa kvalitetom skija. Ali ima sa novcem koji se ulaže u marketing, razvoj i "kupovinu" vrhunskih takmičara.

    Za sledeču sezonu planiram kupovinu novih slalomskih skija.......sve dolazi u obzir.........ako bude cena prava, a to znači da skija ne sme da košta više od 500 e...........ako neko hoče više, može ju imat.......... .

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Vjerujem u tebe da me nećeš razočarati i napustiti Atomic. Ako uzmeš nešto drugo, oko čega ćemo se onda "svađati"?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •