Strana 26 od 62 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 251 do 260 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #251
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Kako sam poceo da raduckam malo u jednoj turistickoj agenciji,koja se manje-vise bavi organizacijom skijanja,pre par dana sam imao jedan zanimljiv upit pa reko da podelim sa vama.Nazove me jedna mlada dama da me pita,jer organiziramo sta za Francusku,kao bila je prosle godine sa nama u Tri doline,a ove bi isla u neko drugo skijaliste,malo lepse i vece .Zbog prirode posla sam morao da budem fin ,inace .

  2. #252
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Veće od Tri doline?!
    Pa jedino da si joj rekao da ćeš da proveriš da li radite aranžmane za Evropu ali mislim na ledeni mesec Jupitera Tamo sigurno ima uslova za veće skijalište

  3. #253
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Pa sad, ima skijanja na pescanim dinama, mozda je Sahara veca? Ima tu vise od tri doline - cetiri, pet...

  4. #254
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Danas prava zimska "idila" , veju-veju krupne pahulje, nije hladno (-9c) ali duva jači vetar + magla. Sve vreme sam vrteo jednu gondolu (zbog vetra) i skijao "na slepo", ali je sve to OK, ja to zovem "Zen skijanje" , skijaš/uživaš na slepo a onda meditiraš u gondoli

  5. #255
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Wlad
    Samo ti salji snimke, joj kakvo vam je vreme na snimku prosto da covek izludi ( posto nije tu licno)

  6. #256
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Danas smo završili skijanje za ovu posetu, evo slike sa ulica Val Thorensa od pre pola sata:

    IMG_0402.JPG

    Imali smo 4 fantastična dana (na ovoj temi ima od svakog dana po neka slika) i svaki dan smo iskoristili da obiđemo šta smo i ranije skijali ali i staze koje nismo ranije obišli tako da smo sada obišli sve staze (koje po našim kriterijuma vrede) u 3 doline.

    Svaka dolina ima svoju draž, VT ima visinu, sam VT nema nešto mnogo staza (staze ispod Cimeta "vade" VT), Orelle deo je OK, mali ali je skroz OK, na sunčanoj strani je što daje posebnu draž. Menuir je širok, sa jedne strane Mase, a sa druge strane čitav greben sa kojeg kreće mnoštvo staza, uglavnom blaže (plave i crvene koje nisu prestrme) i par crnih, lepota je da su staze uglavnom široke i odlične za karving vožnju, isto "okupana suncem" ova strana nekada može da bude i topla.
    Meribel dolina je odlična (pogotovo zbog položaja) nju smo prošle godine prostudirali temeljno pošto smo bili tu i smešteni. Mnoštvo staza, i iznad Motareta i iznad Meribela, malo razuđena dolina (treba vremena da se pređe sa kraja na kraj) ali dovoljno staza svih kategorija.
    Kurševel dolina je velika, ali zanimljive staze se nalaze praktično na 2 padine, strme staze (crne) su skoncentrisane i ima ih dovoljno, možda najbolja dolina ako se traže strme staze, sve se nalaze blizu tako da može da se isforsira dan i nabije kondicija.

    Glavna "zamerka" kod 3D je kao i sa drugim FR skijalištima je da strme crne staze ne tabaju (tabaju samo blaže crne), e sad, nije problem što ih ne tabaju, problem je što nisu pošteni pa to obeleže kao staze. Da su pošteni sve staze koje ne tabaju treba da obeleže kao rute (kako to rade Austrijanci i Italijani). U AT/IT je praksa da rute obeleže, urede (ako je negde preopasna) i ucrtaju u mapu a ono što obeleže kao stazu tabaju...

    Jedan interesantan podatak, Val Thorens lokalci izgovaraju kao Val Torens a ostali Val Toran, znači lokalci izgovaraju "po Vuku", pa ako vas neko ispravi da Val Torens nije ispravno - vi mu recite da tako govore lokalci iz 3D

    Sada nas čeka pakovanje pa sutra krećemo nazad

  7. #257
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Jedan interesantan podatak, Val Thorens lokalci izgovaraju kao Val Torens a ostali Val Toran, znači lokalci izgovaraju "po Vuku", pa ako vas neko ispravi da Val Torens nije ispravno - vi mu recite da tako govore lokalci iz 3D
    Ovo sam primetio još pre nego što sam otišao tamo gledajući neke klipove na youtube-u gde je bila uočljiva razlika u izgovoru lokalnih vodiča i stranaca. Meni to nije uopšte bitno sve dok se razumemo ali mi je bilo smešno kad mi je jedan naš lik iz leve priče sugerisao da se izgovara Val Toran

    Inače kad smo već kod ovoga, na poslednjem Expozimu je bio štand Val Thorens-a, što me je baš iznenadilo pogotovo što sam sutradan putovao tamo, pa sam pokupio od Francuza koji su stajali tamo sve moguće kataloge i jedan je bio urađen za naše tržište (naslovnica ispod) sa jasno napisanim ćiriličnim naslovom Val Torens
    Priložene slike Priložene slike

  8. #258
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    10+ za reportazu o Wlade, pogotovo ovaj tvoj posljednji post; sazeto sve sto treba da se zna o 3 V (ovaj thread bi trebo na sticky, da vise niko nista ne pita o tom centru).

    A i ova primjedba o izgovaranju imena VT-a kad i taj mali detalj znas onda sebe mozes da nazoves sertificiranim posjetiocom (ps. a znas da sam sretao frenchmene iz drugih krajeva koji ga ipak izgovaraju kao val thoran) valjda je to skroz lokalni vukovski izgovor.

  9. #259
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche Pogledati poruku
    a ove bi isla u neko drugo skijaliste,malo lepse i vece .
    ljepsih (po meni) ima, al ne znam da ima vecih

  10. #260
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    a koji su to na primer lepsi?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •