Strana 26 od 231 PrvaPrva ... 1624252627283676126 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 251 do 260 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #251
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Prilicno sam uveren da bi za Bjelasicu najbolji a mozda i jedini pravi nacin da se obezbedi transfer od grada da skijalista i natrag bio da se izgradi zeleznica (moze i uskog koloseka). Time bi problem rasciscavanja puta od senga i leda bio manje-vise prevazidjen, a vozic bi ujedno bio i turisticka atrakcija. U ekoloskom smislu, izbeglo bi se bacanje ogromnih kolicina (otrovne) soli koja zavrsava u okolnim vodotokovima.

  2. #252
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ideja sa vozićem je dosta stara, postojali su neki planovi da se izgradi neki mali sistem sa vozićem koji bi išao do gore i nazad i išli bi istom trasom kao i put. Kontra ideja je ideja sa gondolom, jedini problem gondole je kapacitet kao i (opšti) ako duva jak vetar.

    Sve u svemu ne vidim razlog da se previše koncentrišu na problem prevoza do skijališta u prvoj fazi razvoja skijališta. Mnogo je važnije da se centar širi prema drugim delovima Bjelasice, tj. da se povećava broj žičara i staza + veštački sneg.

    Koliko ja znam trasa puta do skijališta je izvedena veoma povoljno (put ide dolinom reke) tako da nema smetova i problema nanošenja snega od strane vetra. Takođe nije veliki problem čišćenje puta (put se nije dobro čistio ranije samo zato što je bio niskog prioriteta, ali kada je prioritet čišćenja podignut put je uvek dovoljno čist - nijednom mi se nije desilo da moram da koristim lance - što je dovoljan dokaz ), novi vlasnici sada čiste put i imaju dva čistača za te potrebe...

    Meni lično je nekako logično da sam vlasnik skijališta obezbedi i prevoz do istog (i naplaćuje naravno), valjda im je interes da što dolazi što više posetilaca . A sad da li će taj prevoz biti ski autobus, vozić ili gondola - njihov izbor .

  3. #253
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Daleko smo mi jos od vozica

  4. #254
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2007
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Izgleda da su se urazumili na Jezerinama i cijenu parkinga sa dosadasnjih 2E po satu spushtili na 1E po satu.
    Poz svima...

  5. #255
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, smanjili su na 1E na sat, ali to je daleko od toga da su se urazumili.. Kako skijaš od 9-16h to je najmanje 8h na parkingu ili 8E na dan za parking..

    To je možda OK ako hoće da ispune ideju da Jezerine budu Kurševel, ali samo po ceni parkinga . Parking kao parking, nije usluga na kojoj treba da zarađuju, koliko sam čuo parking je proširen, znači da ima više kapaciteta nego ranije, a ranije se nikada nije dešavalo da nema gde da se parkira!

    Ako se dobro sećam, prošle godine je parking koštao 1E na dan, pa neka povećaju cenu na 2E na dan pa neka bude OK, sve više od toga (naplaćivanje na sat!?) je čist bezobrazluk.

    Ako na parkingu imaju 20 automobila, a na stazama 50-100 skijaša ukupno - to su zaista zaslužili glupom politikom. Ali bože moj, neka prave elitno skijalište na kojem će da se sunčaju skije, ja ću ga gledati ali preko slika ili webcam (kada je naprave) .

    Ranijih godina sam tamo provodio po 15-20 dana na zimu, ove godine još nisam ni jedan dan, ako i odem otićiću na 1-2 dana da vidim kako je ispalo, ali sugurno ne duže, ako treba da platim parking 8E na dan! I ski pass je skup (20E dnevni) ali ne mnogo skuplji od konkurencije (dnevni ski pass na Savinom Kuku je 15E) pa to i može da se "proguta".

    Nije ni čudo da sada pola CG ide na Jahorinu kada za iste pare dobiju više. Kada Jezerine budu imale brze 4 ili 6sede i sve ostalo što imaju normalni ski centri onda može da se prihvati cena od 20E, parking od 8E dnevno nikada neću prihvatiti..... I da, pokušali su da naplate 16E dnevno parking - pokušaj im je baš dno.
    Izmenio/la wlad; 29.01.2008 u 16:05.

  6. #256
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Parking 1€ za sat na Bjelasici !?

    U Madonni je dan 3€: http://www.bhski.ba/forum/index.php?topic=58.0
    Ne vjerujem da su poskupili za ovu sezonu.

  7. #257
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma da bre, kriminal . Ove sezone su stavili da je cena 2E/sat, pa su sada smanjili na 1E/sat - bruka.. Sve preko 2E dan je mnogo....

  8. #258
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    UZ BROJNE GOSTE DANAS JE NA JEZERINAMA POČELA SEZONA TAKMIČARSKOG SKIJANjA

    Bjelasicom kroz "kapije"


    Kolašin, 27. januara - Drugi dan turističkog vikenda nastavio je uspješnu turističku priču ovogodišnje Bjelasice. Staze koje su izvanredno pripremljene i danas su bile prostor vrhunskog skijaškog uživanja. Sniježna epoha je omogućila dovoljno brzine i malim i velikim skijašima i rekreativcima, ali i takmičarima koji su danas prvi put odskijali takmičarske vožnje Bjelasicom. Da su staze odlično pripremljene potvrdili su brojni gosti, a šef skijališta Miloš Medenica navodi primjer da još ove sezone nije zabilježena nijedna povreda skijaša.
    - Godinama dolazim na Bjelasicu, ali nikada ovako staze nijesu bile pripremljene, kazao nam je Žarko Živković.
    - Puno toga novoga je na skijalištu Jezerine, vide se značajna ulaganja, a posebno je važno da je dosta toga započeto, što će biti završeno naredne sezone. Znači, da će na skijalište na Jezerinama uvijek dočekivati sa novim sadržajima, kaže Živković.
    Danas je Bjelasica prvi put ove sezone bila domaćin zvaničnog skijaškog takmičenja. Kroz "kapije" Bjelasice prošlo je skoro sto takmičaru u konkurenciji cicibana i pionira, koji su učestvovali na otvorenom Skijaškom kupu Mojkovca. Mladi takmičari su postigli zadovoljavajuće rezultate, a njihovim nastupom je bio zadovoljan i Rajo Đuričković, predsjednik Alpske komisije Skijaškog saveza Crne Gore. Ovim prvim takmičenjem potvrđena je dobra saradnja između Nju Ski centra na Bjelasici i Skijaškog saveza Crne Gore. Treba očekivati da planina Bjelsica i u narednom dijelu sezone bude domaćin brojnim domaćim i međunarodnim skijaškim takmičenjima. Dovoljno snijega, uređene i obilježene staze i potrebna tehnička potreba Skijaškog saveza Crne Gore mogu na Bjelasicu uvesti i osvajače PIS-bodova u takmičenju za svjetski kup.



    izvor:http://www.pobjeda.co.yu/naslovna.ph...view&id=134579




    Poz svima..

  9. #259
    Junior Member
    Datum registracije
    02.02.2008
    Godina
    47
    Poruke
    2

    Podrazumevano Bjelasica je preskupa

    Bio sam proslog vikenda na Bjelasici i skijanje je bilo fenomenalno. Dan odlican, bilo je vedro, suncano. Staze pripremljene odlicno, prosirene, guzve nije bilo osim sto je dvosed spor kao i obicno.

    Ono sto je potpuno glupo je cena parkinga od 2 Eur na sat (sad je 1 Eur) i cena ski pasa od 20 Eur za dan! Bas su preterali. Kad covek taj parking podeli na nas cetvoricu koji idemo zajedno i ostanemo tamo 8 sati to i niej preskupo ali 20 eur za one staze je puno! Ali nema sanse da se to promeni i ocigledno je da ce gore ipak moci da skijaju samo oni koji imaju malo vise para.

  10. #260
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    koliki je sneg i ima li skijanja na Bjelasici

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •