Rezultati 1 do 10 od 231

Tema: Zimske gume

Hibridni pregled

  1. #1
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Posle puno godina skijanja na letnjim gumama sa lancima i pentranja po Kopaoniku, prosle godine pred put u Austriju stavih zimske gume na C max. Onaj proslogodisnji sneg u novembru me je naterao na to jer sam sa originalnim Continental letnjim gumama plesao i plesao po najmanjoj bljuzgi. Usledila je kompenzacija i uzete su zimske gume Fulda. Hteo sam Good year grip 7 ali me ubedise da za moj auto nema potrebe za takvim. I iznenadio se sta znace zimske gume i kako se lepe za podlogu zimi. I evo cekam novembar da ponovo posetim vulkanizerea i spremim auto za zimu. Sledi mi presvlacenje sa letnjih na zimske. Posle toga put na skijanje.

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    U reviji SAT Plus je u poslednjem broju bio uporedni test 6 zimskih guma i jedna letnja (koja se dobija po defaultu na Audi Q7). Testirali su na njemu zato što on ima sve moguće sigurnosne sisteme i sl. pa su time istakli razlike u gumama.

    Po rezultatima testa se može videti da su sve zimske gume relativno slične... Najinteresantniji je rezultat za kočenje na snegu.

    Testirane su:

    Bridgestone Blizzak LM25 4x4
    Continental ContiCrossContact Winter
    GoodYear Ultra Grip
    Michelin Latitude Alpin HP
    Pirelli Scorpion Ice&Snow
    Yokohama AVS Winter V901

    rezultati kočenja na snegu sa 50km/h do zaustavljanja (dužina pređenog puta), su interesantna, sve zimske gume su u rasponu 28.4 - 30.8 (dakle ne previše značajna razlika) dok je za letnje 82.3!!! U prevodu, kada vozi sa zimskom gumom zaustavilo vozilo sa letnjim je još uvek išlo brzonom od 31.4km/h.

    Sveukupni pobednik na testu je Continental ContiCrossContact Winter, on "blista" u najviše kategorija...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •