Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 106

Tema: Skijanje u Madonni di Campiglio :)

  1. #91
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    O Rusima da ne pricam. Ako nisi ItalijaN onda SI rUS OVDE, TRECIH NEMA.
    Sve samo luxuzna oprema. (hvala bogu outletima na putu ovamo) Cak neki brendovi za koje nisam ni cuo a jakna kosta 1500eur. Bukvalno nemoguce za naci obicnu ski opremu. Samo visoko luxuzne radnje, zlatare, vinarije, cokolaterija i jedna jedina radnja s suvenirima u robnoj kuci u centu grada.
    Čim ima rusa i cene su nenormalne, to je normalno!

    Kako su se pojavili u svim evropskim skijalištima pre 10-tak godina, napravili su haos sa trgovinom i cenama. Na žalost

  2. #92
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Takođe nikada ne bih rekao da u Marilevi nema lepe staze. Staza Marileva nera je vrlo lepa staza. Isto i staza Malgete je izvanredna staza, a i pomenuta Orso Bruno, a tačno je da je da na njima znaju da budu gužve i da se pohabaju, naročito ova druga.
    Slazem se potpuno za ovaj deo komentara

  3. #93
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Takodje

  4. #94
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Pre uske, nema formu staze vec putica. Marileva nera,nista posebno. Mozda i jedina interesantna staza u marilevi. Orso bruno do onog platoa mozda nesto, posle samo uski putic. Nista. Malgete je folgarida.
    Svakom njegovo ali za mene Marileva ostaje u sjecanju kao gubljenje vremena. Folgarida ok.
    Za mene Mastellissima odlicna i kad se krene s monte viga prema folgaridi, odlicno
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #95
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Grejz, to si ti navikao na Kozara "ski resort" pa je onda sve ostalo...

    E da je snijega zimi!

  6. #96
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ove godine ski kozara mi nedostaje. Previse snjega na tim nadmorskim visinama pa nikako da srede staze
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #97
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Treba mi povoljan a čist smještaj u ili oko Madone.
    Na kom sajtu da ga tražim i gdje?
    Imate li predlog? Moze lijepa soba ili studio za 2-3!
    na bergfex i booking sve skupo i popunjeno.

  8. #98
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Sezonu 2020 skijašku otvorismo u Madoni. 2 dana Madona + 1 dan Passo tonale i Presena. Sunce, blagi minus period 8 - 10 Dec.
    U našem questu da prepeglamo sva veća skijališta istočno od Saint Moritza, Madona je nekako bila zapostavljena. Staze su otvorili 5 Decembra, pa nam je svo vrijeme bilo kao da pjeva Like a virgin, u onom spotu...
    O Paso Tonale-u u drugom postu, a Madona... 150 km dobro spremljenih staza, idu do 2500 m, većina do 2100m, kroz šumu, malo ima i iznad.
    Vjerovatno će ExBaker sve to bolje opisati, meni je skijalište leglo - veliko, razuđeno, puno različitih staza, skoro na nivou Val Gardene, malo iznad Kronplatza, ako je za porediti. U rangu Flachaua ili recimo Zilertal Arene.
    U dva dana smo je dobro prepeglali, bili smješteni u Pinzolu, a sa tog kraja do Marileve ima da se putuje na skijama...

  9. #99
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

  10. #100
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Iskreno rečeno, puno puta sam čitajući postove drugih ljudi o nekom skijalištu, zamjerao što nema opisa ili fotografija, ali evo i ja sam za osudu. Tek posle mjesec dana par rečenica...Dakle gledajući (iskusno) prognoze na skijalištima bliže nama i količinu snijega, Madona nam se dojmila kao najbolji odnos svega navedenog za otvaranje sezone. Snijega je bilo sasvim korektno u visočijem dijelu skijališta, plus vještak, tako da je korektno otvanje sezone bilo zagarantovano. Krenuli iz Pg popodne oko 17h, prespavali u Šibenku i ujutro posle doručka lagano put Italije. Uz put smo pravili 2 manje pauze outlet Noventa i Vicenca dainese radnja. Stigli naveče izmedju 19 i 20 h u hotel u Pinzolo. Smjestili se u 3 zasebne jednkrevetne sobe, vlasnici super ljubazni, doručak sasvim koretan, večera solidna ali papreno skupa. Sve u svemu sa popustom preko njega ispalo nas je 3 nocenja sa doruckom i skirama pasom 217€, što je, po nama, sasvim sasvim povoljno.
    Prvi dan smo peglali Madonu od ranog jutra posle odradjenog servisa skija ( 25€). Dio iznad Pinzola je odličan, s tim što nije radila Tulot gondola. Spojnica izmedju Madone i Pinzola je odlično odrađena Leitner godndolom, tako da Marileva, Folgarida, Madona i Pinzolo čine jednu ozbiljnu cjelinu sa širokim izborom staza za svačiji ukus. Staze su generalno dobro pripremljene, gužve nije bilo (posebno ne u ponedjeljak i utorak), sem ujutro na početku dana. Nema izrazito crnih staza da se spašava glava, ali su taman da se može lijepo i agresivnije voziti. Izdvojio bih staze sa MonteSpinalea, crvenu uz liftove 26 ka Marilevi, jedan ka Folgaridi 1300, te staze iznad fiss slaloma u Madoni. Čitavo skijaližte je bogato restoranima, posebno je lijepo na prevoju PassoGroste, a cijene su značajno više nego skijalištima u kojima smo bili. Generalno mi se svidjela Madona sa raznolikošću i pripremi staza, prirodi, a minus bih dao razuđenosti i jednom dijelu malo starije infrastrukture. Nije mi legla toliko dobro kao Panzeru, meni je ipak dosta ispod ValGardene, ali opet je oooozbiljno skijalište, da ne bih bio pogrešno shvaćen. Evo par fotografija. Na prvoj je ekipa staraca iz Titograda, na drugoj je početak simpatične stazice grizli, treća, četvrta i peta je panoramski pogled iz različitih perspektivaPoslednje dvije su staza slaloma svjetskog kupa i PassoGroste.elderly.jpggriyli.jpgsumica pass.jpgpogled ka mad.jpgpivo.jpg
    Elderly

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •