https://www.srbijadanas.com/clanak/b...ima-11-06-2014

Da se malo vratimo na temu. Imam ja nesto od te opreme. Bio jednom sam na Sar p. i kada sam stigao na odrediste seo da odmorim, popijem caj i stavim nesto u usta. I normalno za to otvirim ranac i vidim tu opremu unutra, pa kazem sebi "magarac, sto vuces to na sebe kada ne mozes iskoristiti ako zapadnes u nevolju", i tako lepo spakovao u ormar . Od ekipe sa koima se dvizim po planinama niko nema dodatnu opremu za pretragu i spasavanje pa tako i ja veoma retko koristim. Za to ima vise razloga koi ne mora da budu zdravorazumska. Prvo ne volim da se krecem po tek napadalom snegu, vise volim prvo da 'legne', vtoro uglavnom se dvizimo po planinama koje su nam poznate, trece trudimo se da rizik smanjimo na minimum itd. Rekao sam da ovo ne mora biti zdravorazumski.
Ali ako ste osoba kola voli da uhvati bas tek napadali sneg i uglavnom se bavite freeriderom onda za sebe zastitu pored te opreme, za koju smo se saglasili da sluzi da pomognete osobama oko vas, mozda treba razmislite za one rance sa 'balonima' . A ko zna mozda ce izumeti i koi katapult, ako vec nisu