Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: ski maska sa dioptrijom

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano ski maska sa dioptrijom

    Da pitam,jel mogu gdje u Srbiji nabaviti ski masku sa mogucnoscu postavljanja optike,jer inace nosim minus,pa bi mi mnogo razbistrilo vidik.

  2. #2
    Barraberson laki avatar
    Datum registracije
    02.03.2004
    Lokacija
    Whitecity
    Skije / Bord
    Burton Custom
    Poruke
    106

    Podrazumevano

    Za sada ne postoji nista sto funkcionishe dovoljno dobro, sticajem okolnosti sam u tom poslu...
    Ono sto preporucujem je klasicno nosenje naocara ispod maske (uvek ima mesta za njih), a najbolja varijanta su kontaktna sociva + maska ili suncane naocare sa anti-fog slojem.

    Sve varijacije sa ugradnjom dioptrije u masku su zahtevnije kako tehnoloski tako i novcano... Ako dodas da ti je taj rekvizit potreban na mesec dana u toku godine i to da ti se dioptrija moze promeniti do sledece sezone... Cifra je veca i veca.

    Pozdrav boske!

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Hvala i pozdrav.

  4. #4
    Kopaonik pedja avatar
    Datum registracije
    06.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    11

    Podrazumevano CVIKE UMESTO MASKE

    U ADIDASOVOJ RADNJI NA POCETKU KNEZMIHAJLOVE IMAJU SPORTSKE CVIKE (RECIMO ZA SKIJANJE) NA KOJE SE UGRADE STAKLICI SA DIOPTRIOM .TO JE RESENJE .JA SAM ZADOVOLJAN.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    i ja imam problem sa vidom i najpametnije sto sam smislio jesu klasicna stakla (plastika ili titanijum) u silikonskom ramu!!!! ne moze da se polomi, a stakla mogu i da se ofarbaju/zasence po zelji.... dalje, takve naocare ne moraju da sluze samo za skijanje kao klasicne sportske. ako vam se ne zuri, sacekajte da ja probam pa cu vas izvestiti o rezultatima.. 8)

  6. #6
    Barraberson laki avatar
    Datum registracije
    02.03.2004
    Lokacija
    Whitecity
    Skije / Bord
    Burton Custom
    Poruke
    106

    Podrazumevano

    Da, silikonski ram t.j. brizgana plastika mozhe biti dobro reshenje... Kada ugradjujete plastichna sochiva, trazhite "IMPACT" plastiku koja je veoma rezistentna na mehanichka dejstva, mada ce i obichna plastika reshiti posao, naravno bojenje mozhe biti u svim varijacijama od zhute do tamno sive...

    Pozdrav!

    P.S. Ne zaboravite rastezljivu trachicu oko glave koja ce drzhati ram usled eventualnog pada...

  7. #7
    Znanje je moc!
    Datum registracije
    28.12.2005
    Godina
    53
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Svaki ozbilnji proizvodjac pravi brile koje su dovoljno duboke, da se ispod nesmetano mogu nositi naocari za dioptriju.

    Gledao sam Scott brile u Planet Bike-u, takvi modeli imaju nekakav poseban dodatak u imenu.

    Da li to pomaze, odnosno da li se cela stvar ne magli i koliko je to sve udobno, ne znam.

    Cao,
    Krca

    Znanje je moc!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •